« 1 2 »
Autor Zpráva
peta
Profil
— Moderátor (Ch): Vlákno navazuje na diskusi u povinného checkboxu. —

Chamurappi
ch> Tvé zdejší nepoužitelné příspěvky jsou přesně tak, jak sis je napsal. Bláboly jsem ti smazal vedle.
pp> „pisu o tobe, protoze jsi mi smazal pulku prispevku“
ch> V tomto vlákně jsem ti nic nesmazal.
... Ja jen, aby ses zorientoval o ktere vete se smazanim je rec. Myslel jsem, ze vis, na co davas odkazy. Zrejme je to spatne reagovat na tve komentare o jinych tematech.

to> Prošel jsem různé články, ale moc moudrý z toho nejsem.
pp> „Kterou z X moznosti mu napsat jako nejvhodnejsi pro jeho formular.“
ch> Tomson nechtěl kompletní řešení, odkaz na jeho stránku nebyl potřeba.
... Dal jsem odkazy na priklady, ktere mezi zminenymi clanky zrejme neprostudoval. Zrejme je to spatne davat odkazy na priklady na jakpsatweb.

Smazane:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=81578&foru m=8
2 me prispevky jsi smazal nebo promazat zcela bez duvodu.
Oba vedli k podstatne casti tykajici se uspory serveru z hlediska exportu dat do pripdaveneho soubor. Ukazdkovy priklad na kurzovnim listku CNB. Ten clovek chtel neco podobneho, akorat jako JS soubor. Mozna by to bylo pro nej vyhodnejsi si dany soubor predgenerovat a jenom v zavislosti na case prepisovat nez vola pokazde ASP, ktere mu vygeneruje soubor.

Smazane minule, napriklad jsem tam pracne vykopiroval obsah chybove konzoly. Ano, nebylo to prilis stastne, 30 radku, ale tys to misto promazani smazal cely. Cimz jsi zrusil moznost, aby si on ty chyby spravil. Mel tam chybne marginy a jine vlastnosti. Chybne CSS vede k tomu, ze nektere prohlizece celou deklaraci k danemu prvku ignoru. Cili to mohl byt jeden z duvodu, proc mu ten script nedela, co by mu mel delat.
Ale tys to proste smazal.

Smazane minule 2, byl tam nejaky problem, 2 jednoduche odkazy jej vyresili. Pod to napsali 4 lide komentar neco na mne. Napsal jsem pod to, co si o jejich komentarich myslim, zkratil jsem to na jedno slovo Flame. Muj komentar jsi smazal, jejich k nicemu neuzitecne na mnou osobu smerujici jsi nechal.
Fajn, takze resis se mnou nejaky osobni problem a tim padem si nemame uz, co rici.

ch> To je ale skvělá obrana. Za tu bychom tě možná jednou mohli „odměnit“. Budeš-li záměrně dělat nepořádek, pošlu na tě … krokodýla.
Jak uz jsem rekl v predchozi vete, s tebou nema smysl vest jakoukoliv diskusi, radeji budu delat vic neporadku, abych ti pridelal prace. At mas, co mazat, kdyz te to tak bavi. A muzes mi psat, jak mne nemas rad, ja to snesu, jsem zvyklej :)
nightfish
Profil
radeji budu delat vic neporadku, abych ti pridelal prace. At mas, co mazat, kdyz te to tak bavi.
opravdu chceme na diskusi člověka, který veřejně deklaruje úmysl ji zaplevelovat?
Gekon
Profil
Myslím, že nechceme.Otázkou zůstává, jak toho docílit. Počkat, až bude úmyslně dělat víc nepořádku a pak ho zabanovat?
vydrus
Profil
peta
Proč si to s panem Validátorem nevyřídíš osobně? Doporučuju ti, aby jsi mu dal seznam škod k náhradě, třeba ti brnkne na oplátku pivo...
Dero
Profil
peta: K tvému příspěvku mám dvě poznámky.

1/ Chamurappi odvádí moderátorskou práci ve většině případů dobře. Vážím si především toho, s jakou vytrvalostí pro diskusi pracuje, tím předčí většinu nás, ostatních moderátorů.

2/ Ty bys měl diskusi pomáhat především tím, že přesně lokalizuješ problém, se kterým se tazatel potýká, a poskytneš mu konkrétní řešení. Dělá to tak drtivá většina diskutérů, takže nevidím důvod, proč bys nemohl i ty. Promazávání tvých výpisů z konzole a dohadů vítám.

Chamurappi: Protože téma je dáno, tak bych se také svěřil s jednou věcí, která mi vadí. Totiž ta svrchovaně žoviální rétorika, kterou čím dál častěji používáš na úkor neutrálního postoje. Pokud by bylo třeba, našel bych spoustu konkrétních příkladů, ale asi je dobře zřejmé, o čem mluvím. Moderátor by se asi měl snažit, aby jeho postoj k uživatelům nemohl být vykládán jako výsměch. Jinak platí bod 1/ směřovaný petovi.
vertigo4
Profil
peta
Nikoho tady na diskusi nezajímají tvoje paranoidně schizofrenní problémy. Jestli chceš Chamurappimu něco sdělit, učiň tak jinou cestou a nezaplétej ostatní normální diskutující do tvých problémů.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Co se týče vlákna JS, ASP, Databaze, smazal jsem ti z příspěvku #2 toto:
> jak neco udelat je jine forum.
[…]
> Jine reseni, jak to napriklad poskytuje CNB s kurzy men.
> Tam maji odkaz na kurzy.txt . Tento soubor si muzes preci PHP nacist do promenne, rozsekat na pole podle novych radku a pak podle carek a po te zobrazit i s vlajeckami statu, pokud mas. Zadny JS neni treba.
>
> Mno, a totez, co PHP umoznuje i ASP.
>
> Pak lze pouzit nekterou z ajaxovych metod
> google.com ajax simple example
> google.com asp ajax simple example

Chtěl generovat JavaScript, měl problém s formátem výstupu. Nechtěl generovat textový export. To, že ČNB má něco podobného, mu nijak nepomáhá. AJAX se používá na stahování dat z téže domény, ne na podávání dat komukoliv odkudkoliv. Tvůj pokus o radu tazateli zjevně nepomohl — promazal jsem tě až po jeho reakci.

Pak jsem ti smazal závěrečný příspěvek #8:
> BobBuilder
> dyt jsem ti to psal. Nastavis hlavicku na typ JS
> Response.ContentType = "text/javascript; charset=windows-1250"
> a to ostatni je uz vypsat tam JS kod.
> Akorat v ASP nedelam, tak jsem nevedel ten prikaz. Pocital jsem s tim, ze to vis.
>
> Chamurappi
> Smazal jsi opet tu podstatnou cast, dalsi mozna reseni. Jde to s tebou z kopce :)
>
> BobBuilder
> SNB to dela totiz tak, ze jednou za cas vygeneruje pevny txt soubor. (CNB je ceska narodni banka, CSOB je neco jineho) Reseni, cos chtel ty, vygeneruje pokazne novy soubor. Coz je dost neusporne na server.
> Tim ASP bych si vygeneroval ten JS a pak se pouze dotazoval na posledni cas modifikace, pripadne nastavil cron pres cron aby ti ho obnovit jednou treba za 8 hodin.

Jak už jsem zmiňoval v tamním příspěvku #4, hlavička Content-Type není potřebná, v tom problém nebyl (já ji do svého příkladu uvedl, abych pojistil kódování češtiny). Příklad s ČNB a serverovým kešováním výsledku je mimo, protože tazatel zmínil, že potřebuje generovat data závislá na předaných parametrech.


Ad „Smazané minule“: Ve vlákně CSS menu - nekorektni zobrazeni v IE 5.5, 6 a 8 jsem ti promazal příspěvek #2, zmizelo toto:
> FF3 - nastroje - chybova konzola + plugin webdevelopment,
> proste to mam nastavene na citlivost JS a CSS
> Az spravis tyhle chyby, ma smysl zkoukavat dal.
> Varování: Očekáván znak ':', ale nalezeno '/'. Deklarace vynechána.
> Zdrojový soubor: http://www.4artdesign.co.uk/shark/dev/
> Řádek: 0
> Řádek: 0
> Řádek: 0
> Řádek: 0
> Řádek: 0
> Varování: Očekáván selektor. Sada pravidel ignorována kvůli špatnému selektoru.
> Zdrojový soubor: http://www.4artdesign.co.uk/shark/dev/css/core.css
> Řádek: 27
> Varování: Chyba při parsování hodnoty vlastnosti
> 'margin'. Řádek: 44
> 'filter'. Řádek: 15
> 'background'. Řádek: 15
> 'filter'. Řádek: 15
> 'cursor'. Řádek: 62
> 'filter'. Řádek: 111
> 'background'. Řádek: 111
> 'filter'. Řádek: 111
> 'color'. Řádek: 161
> 'cursor'.Řádek: 197
> Varování: Očekávána barva, ale nalezeno 'none'. Chyba při parsování hodnoty vlastnosti 'background-color'. Deklarace vynechána.
> Zdrojový soubor: http://www.4artdesign.co.uk/shark/dev/css/data.css
> Řádek: 152
> S tim filter asi nic nepujde, ale margin a pod, tam bude nejaka vazna chyba. Pak se stava, ze ti ignoruje treba cely radek, casto u IE
>
> Jinak pres web-development plugin se da zobrazit generated-source, coz je vysledek javascriptu.

U toho „Řádek: 0“ ses nějak zasekl, ne? Explorer se ze syntaktických chyb v CSS zotavuje obvykle optimističtěji než ostatní prohlížeče (přechroustá tedy i hodně vadné CSS, čehož využívají hacky), ignorování celé deklarace je nepravděpodobné. Závada byla očividně v chybějící podpoře :hoveru, tudíž jsi sem ten pracně vykopírovaný obsah konzole dával zbytečně. Korunku jsi svému příspěvku nasadil, když jsi tazateli oznámil, v kterých prohlížečích mu to funguje a zeptal se, kde to nefunguje. To bylo tak roztomilé, že jsem to nesmazal :-)

nebylo to prilis stastne, 30 radku, ale tys to misto promazani smazal cely
Nebaví mě třídit tvé smetí.


Ad „Smazané minule 2“ — tvé jedno slovo „Flame“ porušuje pravidla diskuse („Pište česky nebo slovensky“) a je zbytečné, zejména zjeví-li se s dvoudenním zpožděním.
Přiznávám, že občas mám chuť smazat i ty zbytečné rýpavé reakce na tebe (tázající se na stav tvých baterií apod.), pokud nejsou k věci, ale zatím se držím.


radeji budu delat vic neporadku, abych ti pridelal prace
Skvěle. Aspoň už od teď nemusím dávat pozor, abych ti náhodou nesmazal něco podstatného, můžu mazat všechno.

A muzes mi psat, jak mne nemas rad, ja to snesu, jsem zvyklej :)
Pošlu na tě něco horšího než krokodýla. Pošlu na tě DoubleThinka. Až ten s tebou skončí, vezmeš si aspoň na měsíc diskusní dovolenou.
Morasino
Profil
peta
Chamurappi
Resite tu ptakoviny.
Peto ty pis smysluplne prispevky, chamurappi ty si ho nevsimej a nevznikne dalsi zbytecny flame.
Ach jo, kam to diskuse speje.
Dranel
Profil
Morasino
Peto ty pis smysluplne prispevky, chamurappi ty si ho nevsimej a nevznikne dalsi zbytecny flame.
Bacha na jazyk. Oslovuj pete, dle vzoru pane! :D
DoubleThink
Profil *
peta
Co navrhuješ? Mohli bychom třeba Chamurappiho za trest zbičovat, co říkáš? Nebo jaký je důvod tohoto threadu? Moc jsem to z toho textu nepochopil.

Tvé výplňové texty budou patrně dál redukovány. Dokud neodložíš svůj mesiášský komplex a nezačneš řešit jen ty problémy, kterým rozumíš. Nevím, nejsem si jistý - držím hubu a neškodím - jednoduché pravidlo.

Pošlu na tě něco horšího než krokodýla. Pošlu na tě DoubleThinka.
Deus ex machina?
Ghosting
Profil
Koukám že tu dlouho byl docela klid, jak řekl vertigo4 a Morasino, vyřiď si to s Chamurappim osobně, jsou s tebou pořád problémy, jak s harantem.
Kajman_
Profil *
Pošlu na tě něco horšího než krokodýla.

No ještěže tak. Jinak by snad musel přijít nějaký uživatelský filtr.

Moc jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale když tu peť načal téma o sobě (a mám v sobě dost piv, abych se odvázal), tak mě občas mrzí, že se co nejvíc vyhýbám tématům s javascriptem - i když by mohly být zajímavé. Ale zase je plus, že peť nepíše tolik bludů i do jiných témat a tam se dá bez rušení řešit problém, na který se tazatel ptá.
ah01
Profil
peta
Pamatuji si jedno starší vlákno, ve kterém Chamurappi (tehdy ještě nebyl moderátor) opravoval některé tvé milné informace. Tvá reakce byla ve zkratce asi tato: „pokud se mnou máš problém, pošli mi mail a nezapleveluj s tím diskusi“. Zkusil ses podle svých vlastních rad řídit? Toto vlákno mi přijde přesně takové.

Vytrhl jsi z kontextu pár příspěvků a ani neuvedeš odkud. Vše pak doplníš výhružkou: „radeji budu delat vic neporadku, abych ti pridelal práce“. Pokud to myslíš vážně, navrhuji diskutujícím obnovit úvahy o udělení banu. Nejde o to, že bys přidělával práci Chamurappimu, ale o to, že tím „zblbneš“ tazatele!
Str4wberry
Profil
Jinak by snad musel přijít nějaký uživatelský filtr.
Díky za něj, Kajmane. Že bych si blokoval příspěvky, které napsal pet, to ne, ale použil jsem to na zvýrazňování příspěvku volajících moderátory. A konečně jsem si dopsal tlačítko pro hledání IP adresy na ripe.net.


Ghosting: „vyřiď si to s Chamurappim osobně
Zde se nejedná jen o problém mezi Chamurappimpetem, nýbrž mezi petem a touto diskusí.
peta
Profil
Chamurappi
To byl priklad s textovym souborem. A jak jsem uz psal, slo o usporeni zateze na server. Priklad spocival v tom, ze CNB ten soubor predgeneruje, v tomto pripade jako TXT.

'CSS menu - nekorektni zobrazeni v IE 5.5, 6 a 8 '
nekorektni zobrazeni CSS muze byt zpusobene chybami v CSS, ne?
Vypsal jsem mu seznam tech chyb a radek na kterem se nachazi.
Pokud jsi to smazal, a jakoze jsem to zatim nestudoval, tak ses, s prominutim, hlupak na druhou. A jako takovy mu muzes presne vypsat, kde co ma za co opravit misto toho, aby jsi ho nechal premyslet a hledat chyby sam.
Prohlizece - tazatel tam vyjmenoval radu prohlizecu:
"nekorektni zobrazeni v IE 5.5, 6 a 8 (beta2), IE 7, Opera, Google Chrome a Firefox funguji. "
A jen tezko se da rici, ve kterych je to ok a ve kterych uz ne. Ano, ma tam pres osmickou spojku 'a', takze se da rici, ze IE7 a pod je to v poradku. Jenze, FF2 a FF3 je dost podstatny rozdil, tak jsem mu napsal i prohlizece, ktere to zobrazuji ok u mne.
Takze jsem se logicky zeptal pro upresneni na prohlizece jeste jednou a doufal, ze prida tentokrat rozepsani na 2 radky a verze prohlizecu. ono zkracovani je nekdy neprospiva ucelu.

Ad „Smazané minule 2“
To je, to co jsem povidal :) Ses zameril na mne a pro oci nevidis ostatni reakce podobneho tipu. Osobni utoky na forum nepatri. Kdokoliv ma neco proti mne, muze mi to poslat na mail. V diskusi mne to nezajima a vubec se nebudu snazit delat podle toho nejakou napravu na sobe. Kdyz se neumi chovat on, proc bych mel jit prikladem ja, kdyz ten smazany byvam ja.

Morasino DoubleThink Ghosting
Byl jsem pozadan CH, abych zalozil tema. Udelal jsem to.


Kajman_
To bude tim, ze lidi proti mne se do mne navazeji jedine v JS, HTML a takovych tech zacatecnickych temat. ty ostatni maji spis rozum a obvykle jsou starsi 15-18 let. pokud chces priklad, zajdi nekdy na chat a zkus si s nekterymi 15-18 vymenit par ostrejsich nazoru :)

ah01
"milné informace"
Ja mel pocit, ze se to pise s Y.
Proti korektnim opravam nic nemam. Na druhou stranu, mam nekdy pocit, ze pokud bych do vlakna nenapsal, tak se tazateli ani neodpovi. Je videt, ze si par lidi moji osobu oblibilo a sleduje a ceka, kde co zajimave napisi, aby pak mohli delat chytrejsi.

Str4wberry
To zni jako dobry napad. Pridat tlacitko neco jako oznamit spam. Takova pomoc od uzivatelu oznamit moderatorum prispevky, ktere bych navrhoval odstranit.

Dero
S bodem 1 souhlasim. Reaguji pouze tehdy, kdy si myslim, ze smazal podstatnou cast z prispevku, co se stalo asi 6x u mne.
Ku prikladu toto tema smazal bud on nebo jiny moderator. Vzhledem k tomu, ze jsem byl jim pozadan o tema vytvorit, tak je to zvlastni.
Manq
Profil
Totiž ta svrchovaně žoviální rétorika, kterou čím dál častěji používáš na úkor neutrálního postoje.
Ano, také jsem si toho již všiml. Je to čím dál častější.
Bubák
Profil
'CSS menu - nekorektni zobrazeni v IE 5.5, 6 a 8 '
nekorektni zobrazeni CSS muze byt zpusobene chybami v CSS, ne?
Vypsal jsem mu seznam tech chyb a radek na kterem se nachazi.
Pokud jsi to smazal, a jakoze jsem to zatim nestudoval, tak ses, s prominutim, hlupak na druhou.


peta, proč jsi to nestudoval? I když je fakt, že při průměrné znalosti CSS a chování prohlížečů není potřeba výše uvedený seznam chyb studovat, stačí zběžný pohled. Svými seznamy chyb zbytečně plašíš lidi.

Ses zameril na mne a pro oci nevidis ostatni reakce podobneho tipu.
Ja mel pocit, ze se to pise s Y.
Já taky.

Je videt, ze si par lidi moji osobu oblibilo a sleduje a ceka, kde co zajimave napisi, aby pak mohli delat chytrejsi.
Tvůj tip je správný, jsi můj oblíbenec. V nediv se, protože když píšeš ptákoviny, pak není problém se dělat chytřejším.
peta
Profil
Bubák
Myslel jsem tim, ze jsem to tema nenavstivil, az ted, kdyz na nej upozornil.
Mozna, ze plasim lidi, ale kdyby sis ten zdrojak prohledl, tak bys pochopil, proc jsem to vypsal vse a okomentoval. Mel tam treba
.neco {blabla; color:}
Pak nejake dalsi veci s marginem a tak. Se pak divi, ze se mu chovaji prohlizece jinak, kdyz kazdy zpracovava CSS zapis po svem a z toho vznikaji hacky. Kazdopadne se to moderatorum zdalo jako nepodstatne opravit si chyby, tak to hold bude mit s nimi a priste se zepta zas na podobny problem.
Chamurappi
Profil
Nejprve ke starším příspěvkům:

Reaguji na vertiga4 a vydruse:
Jestli chceš Chamurappimu něco sdělit, učiň tak jinou cestou a nezaplétej ostatní normální diskutující do tvých problémů.
Vyzval jsem ho k založení tohoto vlákna právě proto, aby neotravoval jinde normální diskutující. Což zatím nesplnilo svůj účel.


Reaguji na Dera a Manqa:
Svrchovaně žoviální rétorika a neutrální postoj se nevylučují. Není nezbytné jednat s návštěvníkem diskuse jako s veleváženým zákazníkem.

Pokud by bylo třeba, našel bych spoustu konkrétních příkladů
Najdi příklady potvrzující stupňující tendenci.


Reaguji na Morasina:
Žil byl diskutér peta. Tři roky psal na všelijaké diskuse všelijaké nesmysly a polopravdy a s odvahou hraničící s šílenstvím čelil zlobě moderátorů. Jednoho dne se zčistajasna zjevil Morasino a moudře pravil „Peto ty pis smysluplne prispevky“. V tu památnou chvíli si peta řekl „tak ju“ a prozřel. Brzy poté se jeho vzorem stal předseda.


Reaguji na ah01:
Priste pouzij mail“ psal nejprve tobě :-)


Reaguji na peta:
A jak jsem uz psal, slo o usporeni zateze na server.
V příspěvku #2 jsi psal o tom, jak může v PHP zpracovávat textový soubor, a o AJAXu.

Priklad spocival v tom, ze CNB ten soubor predgeneruje, v tomto pripade jako TXT
1) To přeci vůbec nijak nesouviselo s dotazem.
2) ČNB generuje texťák s kurzy skoro určitě dynamicky. Pravděpodobně to není statický soubor a i kdyby byl…
3) … tak je to jedno.

Pokud jsi to smazal, a jakoze jsem to zatim nestudoval, tak ses, s prominutim, hlupak na druhou.
Samozřejmě víš, že jsem to smazal, chvíli před zdejším příspěvkem jsi tam psal:
> Petr Z
> Promin, ale CH mi odmazal vetsinu prispevku, kde jsem ti z chybove konzoli vypsal vsechny css chyby a radky. Napis CH mail, at ti to posle nebo si to tam dohledej sam. on je totiz prilis horlivy, co se tyce moji osoby :)

A jako takovy mu muzes presne vypsat, kde co ma za co opravit misto toho, aby jsi ho nechal premyslet a hledat chyby sam.
Fascinující. Člověk popíše na diskusi svůj problém a místo toho, aby sám přemýšlel a hledal sám chyby, dostane konkrétní radu od hlupáka na druhou. Dobře mu tak! Má, co chtěl!

Pridat tlacitko neco jako oznamit spam.
Už skoro rok tu máme zvyklost, že moderátory přivolávají tři „m“ po sobě napsaná v příspěvku. Všichni pravidelní diskutéři kromě tebe o ní ví a používají ji.


A teď dnešní várka mazání podstatných částí…

Reaguji na peta:
V Získání souřadnic kliku myši - API Google maps píšeš:
> antonindanek
> napis chamurapimu, smazal mi tu odpoved, at ti to vysvetli on, jak se prepocitavaji souradnice z obrazku do GPS.

Smazal jsem ti tuto „odpověď“:
> antonindanek
> 'To co mi radíš výše je nepoužitelné. Hádám, že souřadnice kliknutí na obrázek se nebudou shodovat se geografickými souřadnicemi v GMaps.'
> usmev prosim :)
> funkce prepocitej_na_gps(x,y,nasobitel,gpsx0,gpsy0)
> {
> gpsX = gpsx0 + x*nasobitel;
> gpsY = gpsy0 + y*nasobitel;
> }
> Jakym jinym zpusobem, ze se ty souradnice prepocitavaji? Obrazovka ma hodnoty pouze v pixelech, zadne GPS z obrazku odecitat neumi. Ty pixely musis prepocitat. Jak te mohla napadnout veta, ze souradnice z obrazku jsou ti na nic, kdyz to jinak odecitat nejde?
>
> Ti dam klidne jine tipy...
> http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub9
> a vse kolem JS, eventu, co tam najdes...

Vzoreček pro lineární převod souřadnic je skutečně velmi hodnotná informace, vytrhne trn z paty každému, kdo nezná trojčlenku.
Pracoval jsi někdy s API Google Maps? Proč reaguješ ve vlákně, kde si sám tazatel před pěti dny odpověděl?


Zajímalo by mě, co jsi chtěl říct v hromadném překódování souborů odkazem na své zajimavosti.
Chamurappi
Profil
Reaguji na peta:
Měl bys přehodnotit svůj přístup k této diskusi. Pokud vím, tak jsi ani u stvořitele JPW nenašel zastání. Nejde o to, že bys někoho naštval a on by pak tady na tebe jen naštvaně koukal. Věz, že existují technické prostředky, jak tě omezit. Slovo „volny.cz/peter.mlich“ se může stát sprostým (vyhvězdičkovávaným), tvá IP adresa se může dostat na černou listinu atd. — to bys přeci nechtěl, ne?

Dodržuj prosím následující speciální pravidla:
(•) Nekopíruj sem kompletní výpisy z chybové konzole Firefoxu. Budou mazány, nehledě na to, jestli jsou k věci.
(•) Odkazuješ-li, použij skutečný odkaz, ne slovní popis. Neodkazuj vůbec, pokud nevíš, co se na odkázané stránce píše.
(•) Ke každému odkazu na svůj omračující www.volny.cz/peter.mlich/www.htm uváděj popis. Samostatné odkazy bez komentáře budou mazány, nehledě na to, jestli jsou k věci.
(•) Zásahy moderátorů nekomentuj na místě, kde k nim došlo. Cítíš-li potřebu probrat své „podstatné části“, využij toto vlákno.
(•) Neposílej tazatele do jiné kategorie. Zakládají kvůli tobě zbytečně duplicitní vlákna; moderátor může přesouvat.
(•) Nerozumíš-li, o čem tazatel mluví, neodpovídej vůbec.
(•) Potřebuješ-li k vyřešení problému živou ukázku, zažádej o ni jednou větou a nerozebírej u toho benzínový motor.
(•) Je-li vlákno vyřešené, neřeš ho. Nebude-li tvá rada zázračně lepší než rady předřečníků, bude smazána, nehledě na to, jestli bude k věci.

Ostatní diskutéry žádám, aby dodržovali následující pravidla:
(•) Poruší-li peta výše uvedená pravidla, přivolejte moderátora obvyklým způsobem.
(•) Nepište provokativní reakce na peta. Věcná oponentura je vítána, komentáře na téma „je to robot“ nikoliv.

Kolegy moderátory žádám, aby se vyjádřili k výše uvedeným pravidlům a aby dohlíželi na jejich dodržování, nemají-li námitky.
Str4wberry
Profil
Já bych doplnil:
(•) Prosím používej diakritiku.

Příspěvky psané bez diakritiky obvykle vůbec nečtu, takže s „dohlížením na jejich dodržování“ asi moc nepomohu, ale zkusím to.

Rád bych vyzkoušel mé pochopení navržených pravidel na tomto případě, který porušuje:

davef6
stacilo se podivat na jakpsatweb - javascript - priklady - formulare - select zpusobi...
nez se ptat na to, na co je uz priklad vyresen.


(•) Odkazuješ-li, použij skutečný odkaz, ne slovní popis. Neodkazuj vůbec, pokud nevíš, co se na odkázané stránce píše.
(•) Je-li vlákno vyřešené, neřeš ho. Nebude-li tvá rada zázračně lepší než rady předřečníků, bude smazána, nehledě na to, jestli bude k věci.

Je to tak, Chamurappi?


Reaguji na Chamurappiho:
Poruší-li peta výše
Na to pozor, správně je pet podle vzoru pán.
Měsíček
Profil
"Na to pozor, správně je pet podle vzoru pán."

A co když je správně "peta" podle vzoru "předseda", když přihlédnéme k tomu, že peta píše občas bez diakritiky, čili by mohlo být správně s diakritikou "péťa" a to by pak váš "pán" nepasoval. Co kdyby se k tomu vyjádřil sám peta, jak si vlastně prvotně představoval skloňování své přezdívky.

— Moderátor (S): On se vyjádřil, snažím se to respektovat. —
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Je to tak, s chutí mažme.

správně je pet podle vzoru pán
Beru to tak, že má anomální první pád, kterým se podepisuje do diskuse.


Reaguji na Měsíčka:
Sám říká, že se skloňuje jako pán a nemá rád, když ho někdo komolí.
_es
Profil
Chamurappi
(•) Je-li vlákno vyřešené, neřeš ho. Nebude-li tvá rada zázračně lepší než rady předřečníků, bude smazána, nehledě na to, jestli bude k věci.
Predpokladám, že pravidlá by sa asi mali vzťahovať na všetkých.
Čo ak bude rada len lepšia a nie "zázračne" lepšia?
Alebo navedie tázateľa na riešenie iným spôsobom ako posledná rada, pričom nie je jasné, ktorá rada je lepšia?
Alebo príspevok reaguje na niektoré zavádzajúce alebo mylné informácie v iných príspevkoch?
No Petova rada na použitie jednej funkcie: viz literatura s odkazmi na asi 30 webov, Odkaz, je už naozaj príliš.
Manq
Profil
Chamurappi
Není nezbytné jednat s návštěvníkem diskuse jako s veleváženým zákazníkem.
Stejně jako si z nich dělat legraci? Návštěvník-začátečník to v tom třeba nevidí, leckteří jiní ale ano.
_es
Profil
Manq
Stejně jako si z nich dělat legraci? Návštěvník-začátečník to v tom třeba nevidí, leckteří jiní ale ano.
Môžeš uviesť príklad, podľa mňa sú príspevky Chamurappiho k veci a legraci si možno občas robí z tých,
čo zahlcujú diskusiu nezmyslami.
Dero
Profil
Chamurappi

Svrchovaně žoviální rétorika a neutrální postoj se nevylučují.

To se mýlíš. Vylučují. Říká se tomu stylová příznačnost.

Vyznění promluvy závisí na jazykovém prostředí. Takže pokud v daném jazyce promluva jako neutrální nepůsobí, pak jednoduše neutrální není, i kdybys stokrát tvrdil, že jsi ji tak mínil.

Není nezbytné jednat s návštěvníkem diskuse jako s veleváženým zákazníkem.

Jako už kolikrát - zveličuješ. Nikdo si nemyslí, že s uživatelem diskuse je třeba jednat jako s veleváženým zákazníkem. Nejenže měníš roli (uživatel, tj. člověk -> zákazník), ale i paroduješ kvalitu (velevážený).

S návštěvníkem diskuse je nezbytné jednat jako se slušným člověkem, i když řekne či říká něco hloupého, pokud se v problému ztrácí. A dokonce i tehdy, když položí otázku, která byla už několikrát položena. Provokatéři jsou jinou kapitolou, o těch se tu nebavíme.

Často zabíháš do povýšené ironie a sarkasmu, což by mě, jako uživatele neznalého poměrů zde na diskusi, dokonale znechutilo.

Najdi příklady potvrzující stupňující tendenci.

Jinými slovy po mně chceš, abych prošel celou diskusi a dokázal, že se s postupem času chováš neurvaleji než dřív. To je taky pseudoargument a chytání za slovo. Vždyť úplně stačí, když dokážu, že se chováš neurvale v poslední době, na to, abych na ten fakt mohl poukazovat.

A klidně se vzdám svého tvrzení, že se chováš čím dál tím častěji tak, jak jsem vylíčil. Tvrdím, že se tak prostě chováš a na meritu věci to pranic nemění. Teď už budou stačit příklady z poslední doby?

Kdybych na tebe měl ověřený kontakt a ty jsi na moje zprávy odpovídal, řešil bych takové věci v soukromí. Ale protože oba víme, že to ani v minulosti k ničemu nebylo, tak bohužel musím nechávat vzkazy takhle veřejně.
Morasino
Profil
Mam takove spatne poneti, ze od te doby co je tu Chamurappi moderatorem, diskuse se bouri.
Drive, kdyz tu nastupoval hrotil hadky vic a vic. Pote byl chvili klid a je to tu zas.
Timy
Profil
Morasino
Mam takove spatne poneti, ze od te doby co je tu Chamurappi moderatorem, diskuse se bouri.
To je stejné tvrzení, jako že s Lupou to už jde asi šestým rokem z kopce… A furt tu je :o).
peta
Profil
Chamurappi
1 - konzola, minule jsme vypis naprosto ocesal, prispevek jsi mi smazal, tudiz jsi porusil vlastni pravidlo a stava se pro mne nezavazne.

2 - odkaz na JPW, viz pravidla diskuse, toto pravidlo je nezavazne, pouze doporuceni. Cili nezavazne take pro mne.

3 - chiii :) To delam temer vzdy. Pokud neuvedu popis, myslim tim nekolik odkazu od zadaneho mista.
Pokud by jpw melo podobnou sbirku literatury a odkazu na ruzne priklady, vubec tady tu stranku nedavam.

4 - zasah moderatoru, pokud povazuji za chybny BUDU komentovat na miste, kde k nemu doslo, zvlast u moderatoru, kteri nemaji uvedeny kontakt. Jinak bych ti napsal samozrejme mail.

5 - jina kategorie, viz pravidla diskuse, maji zaradit prispevek do spravne kategorie. Upozornuji je ja, upozornuji je i jini uzivatele. Takze ja mam byt vyjimka, aha. To vis, ze jo, to urciteee :)

7 - 'Je-li vlákno vyřešené...' Je zrejme, ze ti unika rozdil mezi FAQ a diskusi.

'Nepište provokativní reakce na peta'
Obvykle takove reakce ignoruji :)

viz _es - vetsinu tech pravidel vztahujes jen a pouze na mne a jinee prispevky nechas bez povsimnuti. Mel by ses zamyslet nad svym chovanim a konecne zacit byt neutralni. Asi jsem ti neco udelal nebo zkritizoval tvou praci, tak jsi to mel rict. Ja to nebral osobne, proste jsem nasel chyby, ktere jsem nasel. Taky umis najit chyby, zas jineho typu a take ti to nevycitam. Nebo snad ano?
A kdyz pro vsechny, tak rekneme, ze i tve prispevky by obcas potrebovali promazat. Ale vetsinou odvadis dobrou praci. Az na mne :)

'S návštěvníkem diskuse je nezbytné jednat jako se slušným člověkem'
To snad delam, ne? Akorat mam sklony si delat legraci z nekterych problemu. Zatim jsem na nikoho nebyl hruby a hrubost jsem pokud mozno nevracel.
Mimochodem, to je celkem pekne receno, bylo by fajn to pridat do Pravidla diskuse, mozna mirne upravit.
... Navstevnik diskuse je slusny clovek a podle toho by se mel take chovat a melo by se s nim jednat.
Plus minus, nekdo to vymysli lepe.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0