Autor Zpráva
Charlie
Profil
Zdravím všechny, především moderátory.

Zdá se mi, že se na této diskusi stále více a více objevují příspěvky typu "jj" nebo ":-)" a jiné. Lidé si to zde začínají plést s chatem. Ani já nejsem dokonalý, také používám smajlíky, ale vždycky se snažím, aby můj příspěvek měl aspoň minimální přínos.

Navrhuji proto filtrovat příspěvky, které jsou kratší než 10 znaků, plus minus.

Tento čin by mohl povznést tuto diskusi na vyšší úroveň a zároveň ušetřit práci moderátorům. Je to ale jenom návrh, může nebo nemusí být vyslyšen. Na druhou stranu by se to dalo chápat jako diskriminace lidí, kteří píší krátké odpovědi. Někdy tyto odpovědi (kratší než 10 znaků) kupodivu stačí, takže by možná bylo lepší filtrovat příspěvky o 5ti znacích a méně.

Na této diskusi se pohybují převážně mladí (velmi mladí) začínající webdesigneři, hodně z nich sedí celý den u počítače a chatuje, nebo si píše s kamarády přes ICQ, DC, IRC... Ani já nejsem jiný a chápu i ty ostatní. To ale nic nemění na tom, že tato diskuse není chat.
Leo
Profil
Blbost, nekdy i prispevek kratsi nez 10 znaku prinasi informaci, ale koneckoncu je to vec moderatoru, Leo
Petra
Profil
Nemyslím si, že je to nutné. I deseti znakama se dá přesně odpovědět na otázku a mohlo by to filtrovat i odpovědi k věci. Navíc těch příspěvků typu ":-)" tu zas tolik není. Víc je tu příspěvků typu:

Otázka: "jak udělám frame bez borderu?"
Odpověď: "nepoužívej frames, je to zastaralé, nauč se dělat css layout"

To má informační hodnotu veskrze taky nulovou a nijak se to neodfiltruje :-)

Nemyslím si, že tohle je nějak zásadní problém.
Fred
Profil
Nemyslím si, že je to tu natolik zaplevelené, aby bylo třeba zasahovat. Naopak mne těší, že na složité dotazy typu Jak na UTF-8 validátor? se neobjeví ihned hromada nesmyslů. Naopak nějakou dobu to trvá a když se objeví odpověď je k věci. Autocenzura je těžká a každý se asi občas dopustí nějaké nekonstruktivní připomínky, přesto se mi zdá, že jediné srovnatelné fórum u nás je na intervalu. Protože tady si dovolím položit mnohdy triviální dotaz, který bych si na intervalu netroufl, tak to ještě neznamená, že by to tu bylo zaneřáděné. Uf to bylo dlohé, pardon.
Charlie
Profil
Dobře, uznávám, že můj "filtrovací" nápad není to nejlepší, však jsem taky psal, že kráké odpovědi stačí. Možná není nejlepší pokoušet se o vyšší odbornost této diskuse, když je zde většina neodborníků. Já také nejsem odborník.
Leo
Profil
Ja si myslim, ze odbornost zdejsi diskuze je velice dobra, a sum je vsude, oziveni je taky potreba. Hlavne aby byla ta... - slusnost, pane spravce, jinak bychom vas museli vymenit :-) Leo
llook
Profil
Nápad je to zajímavý, ale myslím, že krátké OT odpovědi zatím skoro vůbec nevadí, navíc je to docela okrajový jev.

Pokud někdo třeba nemůže najít nějakou funkci, tak i těch několik znaků je dostatečná odpověď. Z těch IRC apod. mě víc vadí jiné zvyky, třeba to rychlopsaní bez diakritiky a bez přečtení před odesláním. Pokud textu chybí zároveň diakritika i pravopis, tak se to dost blbě čte.
thingwath
Profil
llook

Někteří z nás by hodně uvítali náhledy před odesláním (už ve výsledné podobě). Přeci jen se tak chyby odhalují lépe.
Leo
Profil
"Někteří z nás by hodně uvítali náhledy před odesláním"

Nekteri z nas zase ne. Jedine pres JavaScript nez nutnosti dalsiho klikani, osobne me nahledy zdrzuji a komplikuji pak navigaci (pouzivam v prohlizeci tlacitko Zpet), Leo
thingwath
Profil
Hm, když se dá vedle tlačítka ,,Poslat zprávu`` tlačítko ,,Zobrazit náhled``, tak to bude fakt zdržení a kompilace :-)
Leo
Profil
Pokud to nebude povinne jako nekde. Ale jsou to akademicke debaty, nikdo z moderatoru, let alone Yuhu, na takovy ptakoviny nema cas, Leo
llook
Profil
Na stránkách minibb je ke stažení Preview plug-in. Podle popisu to vyhazuje náhled javascriptem do nového okna. Někdy to může být užitečné, pokud třeba použiju více BB značek a nejsem si jistý jestli se správně převedou.
Yuhů
Profil
Co se týká úvodního nápadu, tak se mi taky nelíbí zprávy typu

:-)

a snažím se těm, kdo to dělají, posílat takový malý spam (pokud nechají adresu), aby to jako nedělali. To mi přijde lepší než nějaké automatické zkracování, nehledě k tomu, že bych to asi neuměl rychle vymyslet, aby to fungovalo a nezkomplikovalo pět jiných věcí (upřímně řečeno do návrhu miniBB ještě úplně nevidím a to, co vidím, mě nijak neuchvacuje, takže bych se do toho nerad pouštěl).

Co se týká náhledů příspěvků, tak to shledávám jako zbytečnost, protože po sobě registrovaní členové mohou příspěvek opravit. Odeslaný příspěvek má vpravo tlačítko "změnit". Já to docela často používám a nemám větší problém. Neregistrovaní to "změnit" nemají, ale to asi už není problém náš, ale jejich.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0