Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Prvních deset příspěvků v tom vlákně, co zde bylo si také zasloužilo smazání?
Str4wberry
Profil
Jak se to vezme. Podle mě — obecně vzato — měl vyšší hodnotu jen příspěvek bukaje.

Spíš mně chybí ten DoubleThinkův příspěvek, ve kterém uvažoval nad vylepšením systému pro blokování zakázaných slov.
DoubleThink
Profil *
Smazal jsem to já. Nemyslím, že by tam bylo něco, co by mělo zrovna nevyčíslitelnou hodnotu pro příští generace.

Spíš mně chybí ten DoubleThinkův příspěvek, ve kterém uvažoval nad vylepšením systému pro blokování zakázaných slov.
Nebyl tam žádný konkrétní nápad, jen fakt, že pugin, který filtrování obstarává, by bylo dobré upravit nebo přepsat.
Chamurappi
Profil
Beru na vědomí. Akorát mi připadalo zvláštní mazat více jak rok mrtvé vlákno jen proto, že do něj někdo napsal spam.

To mi připomnělo: Když si bral před půlrokem habendorf několikaměsíční diskusní dovolenou, zmizelo mu během ní odněkud nevysvětlitelně přes deset příspěvků (v době, kdy odcházel, měl hezky kulaté číslo), což ho prý nepotěšilo. Těžko říct, jestli někdo z kolegů čistil dávno mrtvá vlákna, nebo jestli se stal nějaký … nežádoucí jev.

Jak jsem již psal dříve, líbilo by se mi tu logování moderátorských zásahů. Můžeme ho přibalit na příští kouli?
Str4wberry
Profil
Ad habendorf: To je klidně možné — když natrefím na nějaké staré téma, které uniklo pozornosti moderátora, zasahuji i v něm.

Můžeme ho přibalit na příští kouli?
Tak ještě nemáme hotovou ani tu současnou. A také si nemyslím, že by přínos předčil náročnost realizace. Navíc za dobu zdejšího moderování pamatuji jen jedno záhadně smazané vlákno. Má to kvůli tomu cenu?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Myslím, že pamatuješ dvě taková vlákna. Já si zase pamatuji nevysvětlená zamykání. — Ale to jsou jen případy, na které někdo upozornil.

Nemáme nad sebou navzájem žádnou kontrolu. Každý, kdo má moderátorská práva (tj. 19 lidí), si tu může dělat, co se mu zlíbí, víceméně anonymně. Vypadá podivně, když si pak někdo postěžuje na smazání a dostane jen pět odpovědí typu „já to nebyl“.

Také teď nemáme moc dobrý přehled o nežádoucích jevech, které se zde dějí. Nedávno jsme museli dávat spamy k ledu, abychom zjistili jejich četnost. Sám nyní nevím, jestli se peta polepšil, nebo jestli ho maže někdo jiný. A když během půl hodiny třináctkrát po sobě smažu tentýž příspěvek typu „sestřička ti brzy přinese léky“, jejich autor ví, že otravuje jen mě a že nic moc neriskuje.

Má to kvůli tomu cenu?
Jestli je s tím opravdu moc práce, tak ne :-)
DoubleThink
Profil *
Jak jsem již psal dříve, líbilo by se mi tu logování moderátorských zásahů. Můžeme ho přibalit na příští kouli?
Mě taky. Implementaci mám lehce rozpracovánu z dřívějška. Zpracování by bylo formou textového logu (s Apache-like syntaxí).
Takže bych tohle vsunul sám někam mezi, ehm, ostatní koule...

zmizelo mu během ní odněkud nevysvětlitelně přes deset příspěvků
Nevzpomínám si, že bych mazal nějaké starši vlákna a/nebo habendorfovy příspěvky. Ale ze zkušeností je možné, že jsou součty někdy nepřesné, zprasené indexy už jsme zažili.
habendorf
Profil
Když si bral před půlrokem habendorf několikaměsíční diskusní dovolenou, zmizelo mu během ní odněkud nevysvětlitelně přes deset příspěvků (v době, kdy odcházel, měl hezky kulaté číslo), což ho prý nepotěšilo.

S dovolením se vmísím mezi mody a toto trochu vysvětlím, protože to je trochu nepřesné. Nešlo o žádnou lítost nebo uraženou pýchu, spíše mne překvapilo, že po třeba čtyřech měsících mé neaktivity najednou klesl počet mých příspěvků (nebýt toho kulatého čísla, vůbec bych to nezaregistroval). Bylo mi divné, že se někdo hrabe ve starých vláknech a promazává je.
Str4wberry
Profil
Nestala se podobná věc i po Tvé pětitisícovce? Jak už jsem psal, tak v případě dostaní se do starého vlákna v něm zasahuji, je-li potřeba. Snad to nevadí. Ale opravdu si nevzpomenu, kolik příspěvků a komu jsem jich vymazal.

Slovo „najednou“ znamená, že se jejich počet změnil doslova ze dne na den, habendorfe?


Chamurappi,

tak peta jsem vymazal poslední dobou asi dvakrát. (K zbytku se možná vyjádřím později.)
habendorf
Profil
Str4wberry

Nestala se podobná věc i po Tvé pětitisícovce?
Je to možné, asi ano.

Snad to nevadí.
Vůbec ne.

Slovo „najednou“ znamená, že se jejich počet změnil doslova ze dne na den, habendorfe?
To ne. Koukl jsem třeba po měsící a mínus 2, po dalším třeba mínus 4.

Asi to bylo tak, že někdo vytáhl příspěvkem nějaké vlákno nahoru, a modi v něm našli něco, čeho si dříve nevšimli.

Nemá cenu to pitvat, Chamurappi to napsal jakoby mi to bůhvíjak vadilo, tak jsem to chtěl jen uvést na pravou míru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0