Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Poslední dobou mi připadá náplň kategorie „Práce s počítačem“ hodně odtažitá od světa webdesignu. Patří do ní skutečně úplně všechno, co se nějak týká počítačů? Chce-li si někdo koupit nový počítač, notebook nebo myš odstraňující karpální tunel, je opravdu vhodné shánět (či rozdávat) rozumy zrovna tady? Provozujeme tu ICQ poradnu? Nebo poradnu pro Pinnacle Studio?

Na druhou stranu si říkám, že nevím, co jiného do té kategorie patří. Jaký je váš názor?
Dero
Profil
Můj názor je takový, že kolem webdesignu se pohybuje spousta IT zkušených lidí. Otázka ze světa IT, zařazená navíc do tak obecné kategorie, jako je "Práce s počítačem", mi přijde pro toto fórum příhodná.
Tomasds
Profil
Myslím že obsah se tematicky dost prolíná s kategorií "Nezařaditelné dotazy", resp. neexistuje zřetelná hranice.
Miloš
Profil
Mě zaměření sekce Práce s počítačem nikterak nepobuřuje.
Myslím, že by měla sloužit právě k řešení dotazů, které se týkají počítačů, aniž by se nutně musely týkat webdesignu – od toho je tu ostatně sdostatek příslušných kategoriíí.
Souhlasím s Derem.
panther
Profil
Chamurappi
dotazy jakého typu bys tedy zařadil do sekce „Práce s počítačem“?

Mě tento název, resp. pojmenování kategorie připadá dosti návodné, aby se v něm řešily technické dotazy ohledně počítače, případně jeho programového vybavení.

Skutečně by mě zajímalo, co bys do této sekce, když už ji tu máme, zařadil.
Plaváček
Profil
Souhlasím s Derem, že kolem webdesignu se potuluje spousta zkušených IT borců. Myslím si ale, a zjevně jsem sám, že toto téma až tak dalece na forum o tom, jak se má psát web, nepatří.

Kdyby se zrušilo úplně, nic moc tragického by se nestalo.
Str4wberry
Profil
Jsem pro ponechání současného stavu. Koneckonců v případě, že bych sháněl myš odstraňující karpální tunel, ptal bych se právě zde. Čistě hypoteticky bych se zde ptal i ohledně ICQ, protože se zde vyskytuje dost moudrých lidí, kteří mně dokáží poradit, a nějaké speciální fórum pro tento účel neznám.

Na druhou stranu si říkám, že nevím, co jiného do té kategorie patří.
Chamurappi

Přesně tak, nevím co dodat. Jaký je Tvůj názor, Chamurappi?
Chamurappi
Profil
Děkuji za názory.

Otázek a problémů ze světa IT bývá mnohem více než z (pod)světa webdesignu. Tady na diskusi ovšem nad webdesignérskými nepřevažují, protože část návštěvníků nepovažuje za vhodné probírat je zde, pravděpodobně z podobných pohnutek jako byly ty mé při zakládání tohoto vlákna. Kdyby zde každý z náš řešil nákup každé komponenty a každý softwarový problém, se kterým se setkal, byla by „Práce s počítačem“ s převahou nejživější kategorie. Spousta IT zkušených lidí by spoustě IT nezkušených radila, jak sestavit počítač. Je to otázka míry. Deset dotazů denně na téma ICQ klienta by asi nebylo příhodných.

Každé OT je zaindexováno a vyhledávače nám sem (na jednu z nej-SEO-silnějších diskusí) nahánějí další a další více či méně zoufalé duše, kterým je úplně jedno, jaký obor má diskuse v názvu. Chtějí jakoukoliv odpověď. Ptají se na daně, na pojistky, na stahování her, na telefonní čísla atd. — obvykle jim někdo vysvětlí, že jsou na špatném místě. I když by zde od někoho odbornou odpověď dostat mohly, protože se zde vyskytuje dost moudrých lidí. Obecné IT dotazy jsou trochu OT.

Poradím-li začátečníkovi, jak si má opravit layout, mám naději, že se jednou vrátí a bude radit další generaci a že se ze zmíněných postupů přiučí přihlížející. U zcela cizích lidí, které webdesign absolutně nezajímá a kteří si náhodou přišli na tuto diskusi popovídat jen o koupi notebooku, nevidím žádný potenciální přínos. Čapnou odpověď, díky a sbohem. (Nejzřetelnější příklad: pozvánky na GMail.)

Jako moderátor jsem už pár lidí kvůli IT-tématům odpálkoval, viz incident s rozpadající se grafickou kartou a pár vláken o ICQ. Byla to chyba? Když by Str4wberry povídal o vadné kartě, ani bych nepípl, protože ten je s fórem srostlý, není kolemjdoucí. Zrovna tak nepípám, pokud se dotazy na téma ICQ nenahromadí v krátké době. Nepřipadá mi moc férové rozhodovat podle frekvence dotazu a známosti jeho autora, žádné jiné kritérium mě však nenapadá.

Neříkám, že by mi současný stav vadil, nebo že by mě pobuřoval. Tento proud myšlenek už mi v hlavě bublá pár měsíců, tak jsem si řekl, že jej sepíšu. Abyste si také zabublali.
Gekon
Profil
Současný stav mi vyhovuje, osobně mi přijde lepší se na jedné stránce ptát zároveň na problém s rozpadajícím se layoutem a zároveň i nad rozdpadající se grafickou kartou, než abych kvůli tomu musel někam na živě, nebo bůhví kam.

Mimochodem, každý ví, že Chamurappi je DoubleThink, proč prostě celou sekci "Práce s počítačem" nesmažeš? :-)
Moderátor DoubleThink: I není. Na srazu jsem si s Chamurappim podal ruku a k žádné anihilaci nedošlo.
Moderátor Chamurappi: Potvrzuji, že jsme i po podání rukou oba vcelku, ale nikoliv jako jeden celek.
Mike8748_work
Profil *
Chamurappi
když ti to nevadí tak proč si stěžujes a takhle to rozvádíš?

a proč je u popisu sekce uvedenej text "Obecné počítačové dotazy" ? když se člověk ani zeptat na něco nemůže?

zajímalo by mě jaký dotazy by sis teda představoval v té sekci, aby to byla jak "Práce s počítačem" a ještě to souviselo s webdesignem.
už se ptal panther ale odpověď žádná
Tomasds
Profil
Gekon, Mike8748_work

Co přesně z tohoto jste nepochopili?

U zcela cizích lidí, které webdesign absolutně nezajímá a kteří si náhodou přišli na tuto diskusi popovídat jen o koupi notebooku, nevidím žádný potenciální přínos. Čapnou odpověď, díky a sbohem.

..další a další více či méně zoufalé duše, kterým je úplně jedno, jaký obor má diskuse v názvu. Chtějí jakoukoliv odpověď. Ptají se na daně, na pojistky, na stahování her, na telefonní čísla
Mike8748_work
Profil *
Tomasds
ale ja to pochopil.

Ch. tady popisuje co se mu tu v dane kategorii nelibi, co tam podle nej nema co delat. tedy proste pouze uvadi fakta.

pokud vezmeme existenci Prace s pocitacem (Obecne pocitatove dotazy) za fakt, tak se teda ptam kdyz ty dotazy co tam jsou tam nemaji co delat (ze nesouvisi s webdesignem), tak teda jakej typ dotazu tam patri? to je na co se ptam (a ptal se i panther) a co evidentne nikdo nechce zodpovedet

sama existence dane kategorie k tem dotazum navadi, vzdyt to je i v jejim popisu. pokud se to nekomu nelibi, tak by nemel zakladat vlakno "Co patri do ..." ale "Co takhle smazat ..." kdyz to s webdesignem nesouvisi

ukazovat co je spatne umi kazdej, ale ukazat co je spravne umi malokdo
bohyn
Profil
Souhlasim s panther a Mike8748_work
Pokud ale chces smazat "Prace s pocitacem" tak smaz i "Nezařaditelné dotazy" protoze "Prace s pocitacem" se presune tam
Měsíček
Profil
"Pokud ale chces smazat "Prace s pocitacem" tak smaz i "Nezařaditelné dotazy" protoze "Prace s pocitacem" se presune tam "

Nikdo nic mazat nebude a ani nechce ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0