« 1 2 »
Autor Zpráva
bohyn
Profil
Zde na diskuzi by se hodil v paticce odkaz na hlavni stranku diskuze. Kdyz odeslu prispevek tak browser odscrolluje dolu a ja musim zase zpatky nahoru na odkaz, nebo 2x zpet a pak refresh stranky. Neni to zadna tragedie, ale zjednodusilo by to navigaci.
Str4wberry
Profil
Osobně používám zpět plus refresh velmi četně. Například po přidávání, mazání nebo upravování příspěvků. Otázkou je, zda by tuto úpravu uvítal někdo další. Protože by to na někoho mohlo zpočátku působit rušivě.
Alphard
Profil
Otázkou je, zda by tuto úpravu uvítal někdo další.
já nejsem proti, ale ani o to nestojím
většinou zavírám panel a když chci nahoru, mám na klávesnici Home
Morasino
Profil
Já bych to přivítal..
bohyn
Profil
Například po přidávání, mazání nebo upravování příspěvků
Pokud po pridani jeste prispevek upravuju pak musim dat 4x zpet + refresh abych se dostal na hlavni stranku, tak tam ten link jednoznacne pomohl.

Protože by to na někoho mohlo zpočátku působit rušivě.
To si nemyslim. Kdyz bude "Rychlé odkazy: Diskuze - Jak psát web..." tak prece nebude nikoho rusit
DJ Miky
Profil
Pokud po pridani jeste prispevek upravuju pak musim dat 4x zpet + refresh abych se dostal na hlavni stranku

Stačí dát jednou zpět a kliknout na logo, které při úpravě na 99 % vidíš.
grimword
Profil
odkaz by se hodil a nepusobil rusive
Miloš
Profil
Asi by mi nevadil, ale podle mě je zbytečný. Mohu:
— Kliknout na ikonu diskuse na osobní liště
— Kliknout na logo (je-li vidět)
— Home + klik na logo (není-li vidět)
— Pravé myšítko s pohybem dolů (myší gesto pro otevření nového tabu) + kliknutí na ikonu stránky na osobní liště, respektive kliknutí na náhled ve speed-dialu (Opera).
— F8 (v Opeře, jinak Alt+D) + napsat jpwd ENTER (jpwd mám jako alias pro diskusi)

takže „to byste museli bejt úplný střeva, abyste po tom všem, co jsem vám tu řek, nedokázali vyštrachat keždej měsíc jeden sou“ (L. Pergaud: Knoflíková válka)
neboli nějaký pádný argument pro zavedení odkazu by nebyl?
Chamurappi
Profil
Navrhuji zduplikovat pod tabulku s příspěvky drobečkový proužek, který je nad ní. Mělo by to i další výhody:
1) Pisatel by se mohl jednodušeji dostat na stránku příslušné kategorie.
2) Autoři nových příspěvků by měli lépe na očích jméno vlákna…
3) … a hlavně i tu kategorii. U delších vláken si občas diskutéři nevšimnou názvu kategorie s ikonkou kdesi nahoře, protože svoji reakci píšou dole.

Drobeček „Diskuse“ v obou kopiích onoho proužku by mohl vést na kotvu #posledni, čímž by získal přidanou hodnotu oproti klikacímu logu a lidé by získali nějakou motivaci na něj klikat.
Miloš
Profil
Chamurappi
No vidíš – právě na tuhle kotvu vede odkaz v mém prohlížeči na osobní liště ;-)
Každopádně drobečky vítám; narozdíl od předchozího návrhu shledávám jednoznačně užitečným.
bohyn
Profil
Chamurappi
Skvely napad, jednoznacne suhlasim
Str4wberry
Profil
Ty to myslíš nějak takhle, Chamurappi?



S tímto bych souhlasil. Vzpomenuv na minulý rok, kdy jsem po přidání odkazu „Vymazat“ příspěvky místo citování měnil, protože odkaz „Citovat“ změnil pozici, si myslím, že je to lepší, než rozhodit ustálenou podobu rychlých odkazů, které často používám.

Drobeček ‚Diskuse‘ v obou kopiích onoho proužku by mohl vést na kotvu #posledni
To by se mi nelíbilo, protože já tu drobečkovou navigaci taktéž používám.

Pokud nebude někdo proti, úprava bude přidána.


Asi by mi nevadil, ale podle mě je zbytečný. Mohu:
— Pravé myšítko s pohybem nahoru a doleva, což mě dostane na hlavní stranu.
Miloš
Profil
Str4wberry
Tak tuhle myší vymyšlenost jsem neznal; hezké.
Miloš
Profil
Str4wberry
Jejda – teď koukám, že součástí adresy (přišel jsem sem z e-amilu) je .sandbox (toho jsem si nikdy dřív nevšimnul, takže nadřazený adresář, do kterého se dostanum je "http://diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/".

1) Co to je za adresář?
2) V horním vodorovném menu má o jednu položku navíc: Vypni barvení – nakonec jsem zjistil, že se to týká barvení kódu v <pre>. Proč je to ale takhle divně schované? To je nějaká testovací fáze či co?
Měsíček
Profil
Miloši viz toto vlákno
Alphard
Profil
Co to je za adresář?
Hádáte správně, je to testovací verze, ale sdílí databázi. Stejná data, jiná forma :-). Str4wberry tam dokončuje úpravy, pak se to nasadí do ostrého provozu.
Miloš
Profil
Měsíček & Alphard
Aha, dík.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ano, myslím to takhle.
Kvůli zachování vizuální podobnosti se současným stavem by se možná mohl vyhodit šedý pruh „Vaše jméno“, pod ním se stejně ukazuje buď neměnné jméno přihlášeného, nebo kolonky na přihlášení (z nichž jedna je „Jméno“), takže je i bez nadepsání celkem pochopitelné, co to je.

To by se mi nelíbilo, protože já tu drobečkovou navigaci taktéž používám.
Mně připadá odkaz na #posledni, který tu zatím nikde není, užitečnější než odkaz na úvod.
Koukneš-li se na horní část této stránky, vidíš tam klikací logo, pod ním odkaz „Hlavní strana“ a pod ním ještě drobeček „Diskuse“ — všechny vedou na stejné místo, kde většina pravidelných diskutérů okamžitě jede dolů.

Pokud dá nyní bohyn „2x zpet a pak refresh stranky“, je většinou najetý dole na seznamu vláken. Pokud bude v budoucnu klikat drobeček vedoucí na „/“, dostane se na horní část úvodu.


Reaguji na Miloše:
Proč je to ale takhle divně schované? To je nějaká testovací fáze či co?
Proč si vlastně neřadíš vlákna podle posledních odpovědí? Uniká ti aktuální dění v delších vláknech (ne, že by toho bylo moc).
Str4wberry
Profil
Ajajaj, ta drobečková navigace (bod 22) pod příspěvky ve mně evokuje stav zamčeného vlákna — zřejmě je to tím tučným textem. Myslíte, že by byl problém, kdyby byla v pruhu nad „Powered by miniBB 1.7e“ nebo měla jiný styl než ta horní? Či byste měli jiné návrhy?


Reaguju na Chamurappiho:
Proč si vlastně neřadíš vlákna podle posledních odpovědí? Uniká ti aktuální dění v delších vláknech (ne, že by toho bylo moc).
Možná tu bude tím, že řazení podle vláken je zřejmě výchozí nastavení při registraci. Pokud nikoho nenapadne výrazná výhoda výchozího řazení, změním jej.
yFang
Profil
Str4wberry
ta drobečková navigace pod příspěvky ve mně evokuje stav zamčeného vlákna
Také mi to tak připadá.
Nevím, zda není dole trochu přebytečná.
Myslíte, že by byl problém, kdyby byla v pruhu nad „Powered by miniBB 1.7e“
Můžeš to zkusit. Z mého pohledu by to problém nebyl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na yFanga:
Nevím, zda není dole trochu přebytečná.
Četl jsi příspěvky #1 až #18? :-)
Moderátor Str4wberry: Je možné, že ne. Dva příspěvky před Tebou jsem totiž přesunul z vlákna o úpravách diskuse.


Reaguji na Str4wberryho:
evokuje stav zamčeného vlákna — zřejmě je to tím tučným textem
Přesně tak. V každém vlákně si hned říkám „proč je vlastně zamčeno?“…

Myslíte, že by byl problém, kdyby byla v pruhu nad ‚Powered by miniBB 1.7e‘
Nevím. Možná opticky rozeznáváme uzamčení i podle toho, že pruh s tučným textem je úplně dole — problém by tedy mohl přetrvat.
Přesuneme-li tyto drobečky do patičky, tam, kde většina lidí vídá copyrighty a všelijaká prohlášení, snadno se přehlédnou a zřejmě nebudou mít tak blahodárný efekt.

nebo měla jiný styl než ta horní?
To ne. Kdyby se měl změnit styl, tak u obou.

Či byste měli jiné návrhy?
Navrhuji počkat týden, možná dva. Odmyslím-li si totiž ten obrovský nezvyk, připadá mi to nyní dokonalé a velmi praktické z pohledu uživatele i moderátora. Zatím doufám, že si zvyknu. Že si všichni brzy zvykneme.

Navíc můžeme docela snadno upravit i podobu zamčeného vlákna, ne? Ta zatím trpí opačným problémem než vlákna odemčená — diskutér se o zamčení dozvídá až na úplném závěru stránky, takže si postupně čte příspěvky, loví z paměti vlastní postřehy, promýšlí si odpověď a nakonec si všimne, že ji nemá, kam vepsat.

Mohli bychom do obou pruhů s drobečky při zamčeném stavu přidat výrazný obrázek se žlutým zámkem (podobným, jako je v ). Zarovnaný doprava. Naučíme se všímat si spíš jeho než tučného upozornění (a to bychom mohli odtučnit, zvětšit nebo nabarvit, aby vypadalo trochu jinak než drobečky).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Možná tu bude tím, že řazení podle vláken je zřejmě výchozí nastavení při registraci.
Miloš ví, že toto nastavení může změnit, matně si vzpomínám na nějaké jeho (docela kategorické) vyjádření ve smyslu, že je řazení podle nových odpovědí k ničemu. Překvapilo mě to, protože mně naopak připadá k ničemu řazení podle nových vláken.

Jsem pro změnu výchozího řazení, pokud to nezbrzdí důležitější úpravy a nasazení nových skriptů do ostré verze.
bohyn
Profil
Chamurappi
Ikonku zamceneho vlakna schvaluju, ale proc doprava? Mohla by byt pred nebo za nazvem vlakna, v pravo by byla dost zastrcena.
Chamurappi
Profil
Reaguji na bohyn:
Protože tak moc důležitá zase není. Vpravo je nevyužité místo a kdyby byla hned u textu, musela by být malá, aby tam nebyla jako pěst na oko.
Str4wberry
Profil
A co takhle podbarvit drobečkovou navigaci zamčeného vlákna a přidat do ní doprava obrázek zámečku?
Chamurappi
Profil
Reaguji na sebe:
Zatím doufám, že si zvyknu.
Už jsem si docela zvyknul.

Reaguji na Str4wberryho:
Podbarvení by asi byla moc výrazná změna, museli bychom pečlivě volit barvu.
Zatím stačí ten zámeček. Třeba tenhle:
bohyn
Profil
Chamurappi
Co treba #EEDBDE ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na bohyn:
Ne. Vypadá to zběsile.
Pro návštěvníka je sice při načtení stránky důležité vědět, že je vlákno zamčené, ale nepotřebuje, aby ho to pořád mlátilo do očí. Není to až tak důležité. Mám v tomto případě velmi podobný názor jako na obarvování :visited odkazů — vizuální konzistence je důležitější než sdělovaná informace.
Mistr
Profil
Chamurappi
Vypadá to zběsile.
Vidíš, mně to nepřijde až tak zběsilé. Jak se dnes říká: dokázal bych si to představit. Na druhou stranu však bezpodmínečně netrvám na řešení navrženém kolegou bohynem. I Tebou navržený zámeček má cosi do sebe a nejsem proti jeho aplikaci.

Navíc těch zamčených témat tady zas až tolik není. Ačkoliv...
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Podbarvení by asi byla moc výrazná změna, museli bychom pečlivě volit barvu.
Tak mně by se třeba líbila #FFFFB9, používám ji i na zvýraznění upozorňujících příspěvků. Možná by stačilo i změnit barvu nadpisu na šedivější plus zámeček. Uvidím.

Zatím stačí ten zámeček.
Dobrá, zkusím se na to někdy podívat. Snad bude tato úprava snazší, než si myslím.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0