Autor Zpráva
grimword
Profil
Před chvílí zde jeden uživatel dal dotaz "jak udělat takové to zvětšení obrázku, při kterém ztmavne zbytek webu". V jedné ruce jsem držel hrnek a v druhé myš. Vím, že odpověď je "lightbox". Ale přemýšlel jsem, proč odkládat hrnek popř. myš aby jsem mohl reagovat. Za svou odpověď nic nedostanu, dokonce mi nikdo ani nepoděkuje. Na tuto diskusi chodím už více než rok a za tu dobu jsem pomohl vyřešit již spoustu problémů. Nic z toho nemám, nikdo mi není vděčný a v dalším threadu budu zase jen obyčejný grimword, o kterém nikdo v životě neslyšel.

Proto mě napadlo, že by bylo dobré zavédst udílení reputace. Prostě takové tlačítko pod každým příspěvkem "tento uživatel mi pomohl". Reputace by vzrůstala zároveň se vzrůstajícím počtem vyřešených problémů. Pokud by uživatel poté šel např. do sekce "názor na stránku", mohla by tato reputace taky sloužit jako relevance jeho hodnocení. Neříkám, že by to byl důvod aby zkušenější uživatelé nepřestali odcházet a nepřestali radit začátečníkům, pro které tato diskuse je, ale měli by alespoň malý důvod dále pomáhat slabším, zvyšovat si reputaci a své postavení zde.

Možná vás můj nápad nezaujme, ale i já poslední dobou nevidím důvod proč se sem neustále vracet a pomáhat. Vím, že pokud budu mít problém, můžu se kdykoliv vrátit, zeptat se a bude se mnou zacházeno stejně, jako by jsem zde přispíval každý den.
Jimmy Hayek
Profil
Mám takový pocit, že už zde podobný návrh byl...
Chamurappi
Profil
Reaguji na grimworda:
přemýšlel jsem, proč odkládat hrnek popř. myš aby jsem mohl reagovat
Chtěl bys přioperovat třetí ruku? Zkus nějaké firmě prodat nápad na hrnek s trackballem.

dokonce mi nikdo ani nepoděkuje
Věříš-li, že je tvá rada správná, věř také, že ten, komu jsi ji dal, ti bude vděčný, nehledě na to, jestli nahlas poděkuje.
Třeba se za tvé odpovědi někdo tajně modlí, což se nikdy nedozvíš :-)

v dalším threadu budu zase jen obyčejný grimword
Možná je to i tím, že máš takovou nevýraznou přezdívku. Osm písmenek, malé na začátku, ještě k tomu to zní trochu anglicky…
Já tě vnímám teprve pár týdnů — jako člověka s hvězdičkou :-)

Proto mě napadlo, že by bylo dobré zavést udílení reputace.
Vida. To jsi mohl rovnou napsat do názvu vlákna. „Návrh na vylepšení diskuse“ je tu skoro všechno.
Nejsi první s tímto nápadem. Asi neuspěješ.

takové tlačítko pod každým příspěvkem "tento uživatel mi pomohl"
Na dvou zahraničních fórech jsem viděl systém, že tazatel označuje příznakem odpověď, která mu nejlépe pomohla (označuje tedy příspěvek, nikoliv člověka). To mi připadá jako docela hezký nápad, ale byl by zde zřejmě obtížně uskutečnitelný.

Pokud by uživatel poté šel např. do sekce "názor na stránku", mohla by tato reputace taky sloužit jako relevance jeho hodnocení
Pomůžu-li stovce lidí najít lightbox, bude můj názor na stránku relevantnější? Co když se specializuji jen na tvrdší oříšky?
Musel bys vymyslet složitější systém, jak body udělovat a jak zabránit jejich nahromadění pomocí duplicitních účtů. I kdybys ho dotáhl k dokonalosti, našla by se skupinka lidí, které by připadal nefér a elitářský a ošklivý a „hrrrrrrrrr na ‚znalce‘!“. Nepotřebujeme probouzet takové nálady. Bývají rušivé.

i já poslední dobou nevidím důvod proč se sem neustále vracet a pomáhat
Tahle diskuse funguje již přes čtyři roky, z toho tři roky přežívala i bez tebe. A rok beze mě. Prošlo tudy mnoho expertů (jmenovitě třeba Fred, jozob, thingwath, halogan, llook, Acci a další), na jejich místa usedli jiní. Myslím si, že nehrozí, že by se odtud teď rozutíkali úplně všichni odborníci kvůli nedoceněnému postavení.
Str4wberry
Profil
Grimwordův návrh se mi docela líbí.


Reakce na Chamurappiho:
našla by se skupinka lidí, které by připadal nefér a elitářský a ošklivý a ‚hrrrrrrrrr na »znalce«!‘
A co takhle vytvořit tlačítko, které by odeslalo děkovný e-mail autorovi příslušného příspěvku? Bylo by to triviální na realizaci a nezneužitelné.
Railbot
Profil
grimworde, jestliže se ti zdá, že z rad zde udílených a pomoci tebou poskytnuté nic nemáš, tak je asi něco špatně. Nikdo tě přeci nenutí sem chodit a rozdávat rady. Dlouhé roky to tu funguje jen a pouze na pohon dobré vůle. Pokud očekáváš sochu v životní velikosti a na kebuli vavřínový věnec, tak sis patrně spletl url adresu.
Joker
Profil
grimword
Nic z toho nemám, nikdo mi není vděčný a v dalším threadu budu zase jen obyčejný grimword, o kterém nikdo v životě neslyšel.
No ale tak s tím snad každý kdo sem píše musí počítat, že z toho nic mít nebude.
Taky není tak úplně fér říkat, že nikdo není vděčný a nikdo nepoděkuje. Těch arogantních, kdo prostě očekávají, že když už tu jsme, jsme *povinní* řešit jejich problémy, je IMHO málo.
"obyčejný grimword, o kterém nikdo v životě neslyšel"
Nooo, já si nestěžuju. Před nějakým časem tu někdo založil vlákno, že by prosil o názor místní experty, jako třeba (...) ...a byl jsem na seznamu :-D
Jo a taky tohle fórum generuje nějakou tu návštěvnost na můj web. Kdybych si tam dal reklamu nebo tak, mohl bych z toho vpodstatě mít i příjmy :o))))

Str4wberry
A co takhle vytvořit tlačítko, které by odeslalo děkovný e-mail autorovi příslušného příspěvku? Bylo by to triviální na realizaci a nezneužitelné.
To snad není nutné :o)
Aby se pak člověk bál poslat nějaké zajímavé řešení kvůli zaspamovanému mailu :) Nehledě na to, kdyby ta tlačítka začal proklikávat nějaký robot.

To když už tohle, přišel by mi lepší způsob, jak to bylo udělané tuším na ubuntuforums.org- u příspěvku tlačítko "thank you" a pod příspěvkem "Následující uživatelé děkují za tento užitečný příspěvek: *seznam*"... a u uživatele kolikrát mu kdo poděkoval.
Ale to už ta reputace by byla jednodušší.
Nox
Profil
Souhlasím s Railbotem

Navíc - pokud ti dotyčný nepoděkoval, tak ti ani na tu reputaci nejspíš neklikne.
Relevance hodnocení - jsou zde lidé, kteří přispějí jen občas, třeba ani nejsou registrovaní, ale jejich příspěvky mají velikou hodnotu (ano, třeba Kajman_)
Str4wberry
Profil
Joker: „Nehledě na to, kdyby ta tlačítka začal proklikávat nějaký robot.
Kdyby tak činil, zobrazilo by se mu: „Nevyplnili jste správně políčko na ochranu proti spamu.“


Nox: „ano, třeba Kajman_
To nebyl nejšťastnější příklad. Kajman tu registrován je, dokonce je i moderátor a autor zdejších 3396 příspěvků.
Nox
Profil
Aha, tak to jsem se spletl, vycházel jsem z toho jak se mi to zdálo...příklad se nepovedl, ale i tak
myslím že s ostatním nejsem úplně mimo...pokud dotyčný bude slušný a bude chtít poděkovat,
tak k tomu má normálně toto okno pro zaslání příspěvku.
Pak by reputace jen sloužila k nějakým žebříčkům, které by stejně nebyly moc relevantní,
ještě by se to nakonec zvrhlo v boji o body, jak mi to přišlo z fóra svethardwaru, tam
mě přišlo, že jsou tím docela posedlí...a to bych tu nerad.
Mail už je lepší nápad, ale stejně viz to, co už jsem psal.
Dranel
Profil
Na jednom nejmenovaném fóru se přidávají body za počet příspěvků. Dle mě ultimativní (slovo ultimátní ve slovníku pro kontrolu pravopisu nebylo nalezeno) blbost. Na Webtrhu funguje iTrader, to se mi zdá jako dobré řešení.

Chtěl jsem tím říci, aby jste u toho mysleli na to, aby to byl pro diskusi přínos (efektivnější rady) a nikoli naopak (spam).
Dero
Profil
Vyznačování relevance příspěvků mají pěkně udělané na http://www.experts-exchange.com/ a http://stackoverflow.com/

Tím jen navazuju na zmínku, kterou tu zanechal Chamurappi o zahraničních fórech. Myslím si, že tamější systémy motivuji přispěvatele, aby skutečně zevrubně zodpověděli položený dotaz. Navíc na StackOverflow se vám zobrazují podobná témata v průběhu psaní příspěvku. To mě v tu chvíli přímo okouzlilo. :o)

Osobně ale necítím potřebu tuto diskusi nějak měnit, myslím, že to tu funguje pěkně. Výše uvedené odkazy uvádím pro inspiraci.
Joker
Profil
Dranel
Na jednom nejmenovaném fóru se přidávají body za počet příspěvků.
Jednom... takhle to dělají snad na většině diskusních fór.
Ale vyvozovat nějaké hodnocení z počtu příspěvků je blbost. Jak se říká: mnoho mluvit a mnoho říci není totéž.

Ovšem hodnocení podle počtu příspěvků tu už je- statistika, nejaktivnější registrovaní uživatelé.
Mimochodem je fajn, když kliknu na odkaz "Nejlepších 10" ...a jsem tam :-D
Ghosting
Profil
grimword
Já smekám před stálým osazenstvem (tedy i před tebou), kteří opravdu radí a snaží se pomáhat lidem. Poslední dobou jsem vůbec nechodím (není moc času), když se však dostanu do úzkých a přijdu pro radu tak mi je trochu trapně, protože vím že jsem nic moc pro diskuzi neudělal. Jsem tedy rád za každou radu která mi pomůže.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0