Autor Zpráva
blizz_boz
Navrhujem založiť newsgroups diskusné skupiny jakpsatweb. Predsa len je jednoduchšie diskutovať cez emailového klienta, ktorý je primárne určený na písanie správ, ako cez webové rozhranie.

niečo také má napríklad graphics32.org: news://news.graphics32.org/
Chamurappi
Reaguji na blizz_boze:
Za těch jedenáct let, co jsem online, jsem protokol „news“ nikdy neměl potřebu vyzkoušet. Vím akorát, že existuje. Kolik procent čtenářů JPW to také ví?

je jednoduchšie diskutovať cez emailového klienta
Pro mě ne, žádného nepoužívám :-)

je primárne určený na písanie správ, ako cez webové rozhranie
Mailový klient ti nikdy nenabídne stejný komfort jako zdejší formulář.
Nox
blizz_boz
Mě to právě moc jednodušší nepřijde, navíc mě nenapadá, v čem by to mailové rozhraní bylo výhodnější,
stejně nic z formátování použít nemůžeš když tu jede phpbb a o jen 6 tagů
Joker
Chamurappi
Za těch jedenáct let, co jsem online, jsem protokol „news“ nikdy neměl potřebu vyzkoušet.
+1
(jen jsem teda online o něco méně než 11 let :-) )

blizz_boz
Predsa len je jednoduchšie diskutovať cez emailového klienta, ktorý je primárne určený na písanie správ, ako cez webové rozhranie.
Zajímavé. Já zas když jsem narazil na webu na záznam takové diskuse, vždycky jsem si říkal, proč to proboha dělají takhle těžkopádně a nepoužijí diskusní fórum jako všichni ostatní :-)
srigi
blizz_boz

Svojho casu som skusal pracovat v diskusnym forom na builder.cz ze emailoveho klienta. Dnes uz viem, ze nikdy viac to skusat nebudem.

Predsa len je jednoduchšie diskutovať cez emailového klienta, ktorý je primárne určený na písanie správ
A webovy formular a element textarea nie su?
imploder
Já taky nějak nechápu, jakou výhodu mailing listy mají. Chodí vám do schránky spousta zpráv, jak to přestanete sledovat, tak se v tom ztratíte - aspoň mně to tak připadá. Chybí taková pro přehlednost zásadní věc: rozdělení do struktury kategorií a témat. Prostě se vám všechno (i to, o co nestojíte) nahrne do schránky a pak ať si v tom zmatku vlákna lovíte. Možná to akorát neumím správně používat, ale taková forma hromadné diskuze mi připadá primitivní a byl by to krok zpět do internetového pravěku.
yFang
Chamurappi
Za těch jedenáct let, co jsem online, jsem protokol „news“ nikdy neměl potřebu vyzkoušet. Vím akorát, že existuje.
Vidíš, já o tom teď slyším poprvé.

„je jednoduchšie diskutovať cez emailového klienta“
Pro mě ne, žádného nepoužívám :-)

Asi tak.

blizz_boz
Zajímalo by mě, co ti nevyhovuje na zdejším webovém rozhraní.
DoubleThink
Profil *
Já taky nějak nechápu, jakou výhodu mailing listy mají
News protokol je něco jiného. V kostce řečeno se vytváří stromy MIME (tuším) dokumentů. Intuitivní to celkem je, ale na úkor flexibility samozřejmě.
A mimochodem, ne všichni mailoví klienti diskusní skupiny umí - například Outlook ne.
Mastodont
Ale Outlook Express ano.
Mistr
Krom toho jsou tu i tací, kteří žádné poštovní programy vůbec nepoužívají.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: