« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
panther
Profil
Str4wberry:
počkej, má se mi zobrazovat, že jsem online i já, nebo mě samotnému se to zobrazovat nemá? Než jsem se cvičně odhlásil, tak jsem se tam viděl.

Teď tam vidím jen tebe Petra ZZZ, to mi stejně přijde nějak málo, že by jen dva přihlášení?
Str4wberry
Profil
Ano, pokud jsi přihlášený, tak sebe nevidíš, přijde mi to zbytečné. A ten počet se týká jen sandboxu.
panther
Profil
Str4wberry:
dobré… Jen mě překvapilo, že jsem se tam sám viděl a pak ne, tak jestli to není nějaký error. Nemůžu vědět, že tam průběžně něco upravuješ :-)
Kajman_
Profil *
Str4wberry:
Určitě by to chtělo před nasazením vyzkoušet.
Když test nedopadne dobře, zkusil bych tyhle dva sloupce, co se budou pravděpodobně skoro tak často updatovat jako číst, dát do jiné tabulky, která by byla typu innodb (jestli je teda hosting podporuje), kde se zamykají při úpravách pouze řádky a ne celá tabulka.
Str4wberry
Profil
Nemůžu vědět, že tam průběžně něco upravuješ :-)

Jsem si tak hrál. Je vůbec otázka, jestli je zobrazení online uživatelů k něčemu dobré, ale když je ten výpis tak triviální, tak jsem si řekl, že to zkusíme zjistit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
neodpovídá čas založení vlákna a čas prvního příspěvku
Jak je to možné? Není to chyba?


Reaguji na Str4wberryho:
Určitě by to chtělo před nasazením vyzkoušet.
Co mám kde změnit? Změny v bb_func_vthread.php jsou asi jasné. Koukám, že na ukládání posledních návštěv jsou tam volané DB_query(107,0) a DB_query(108,0), to je budu muset doplnit do setup_mysql.php… ještě něco?

Je vůbec otázka, jestli je zobrazení online uživatelů k něčemu dobré
Možná by nemusel být tolik na očích, ale třeba jen ve statistice. Jinak všichni uvidí, kolik je tu závisláků :-)
Když už bude přítomnost registrovaných na očích, tak by se v profilu mohlo ukazovat, před jak dlouhou dobou tu byl člověk naposledy.
Str4wberry
Profil
Jak je to možné? Není to chyba?
Zřejmě uplyne nějaká doba mezi dotazem pro vložení záznamu do tabulky témat a dotazem pro vložení do tabulky příspěvků.

to je budu muset doplnit do setup_mysql.php… ještě něco
Ještě dotaz 111 (Aktualizace poslední návštěvy hlavní strany) + index.php, počínaje řádkem 319.

Když už bude přítomnost registrovaných na očích, tak by se v profilu mohlo ukazovat, před jak dlouhou dobou tu byl člověk naposledy.
Pokud nebudou výkonnostní problémy, tak to vůbec nebude problém.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Od teď se v ostré verzi vykonávají zmíněné SQL dotazy.
(Také jsem nasadil úpravu, která zaznamenává skutečnou IP adresu odesílatele, abych nemusel podezřívat kdejaký kompas.)
Chamurappi
Profil
Maličký nápad:
Šlo by při zobrazení libovolné stránky porovnat IP adresu právě prohlížejícího návštěvníka majícího vyplněnou cookie posthash se všemi IP adresami autorů příspěvků v kontejneru zaslaných během posledního dne a v případě shody mu ukázat někde v hlavičce stránky velké nepřehlédnutelné upozornění odkazující na kontejner s viditelností podmíněnou tím, že kontejner svým prohlížečem ještě nikdy nenavštívil? (Nebo spíš vzít v úvahu všechna vlákna v kategorii u ledu, ne jen kontejner?)


Od teď se v ostré verzi vykonávají zmíněné SQL dotazy.
Zdá se, že zátěž přežíváme.
Během těch osmi dní sledovaly úvodní stránku tři stovky registrovaných lidí.
tiso
Profil
Chamurappi: „Zdá se, že zátěž přežíváme.
Ešte sa mi občas zobrazuje "diskusia je preťažená), naposledy pred pár minútami. Ale ešte ani raz sa nezopakovala po refreshi, to sa diskusia načíta normálne.

K nápadu: nerozumiem tej časti „kontejner svým prohlížečem ještě nikdy nenavštívil“ Inak by som volil formuláciu typu "Niektorý z tvojich príspevkov porušoval pravidlá diskusie, nájdeš ho s vysvetlením v kategórii U ledu. Prosím, dodržiavaj pravidlá."
Str4wberry
Profil
Maličký nápad

To se mi docela líbí. Ale asi by to chtělo rovnou implementovat do toho nového chystaného menu. Možná by se rovnou mohla uživatelům zasílat jakási upozornění, třeba i při přesunu tématu do vhodnější sekce atd.
tiso
Profil
Str4wberry: „Možná…
+1
Chamurappi
Profil
Reaguji na tisa:
nerozumiem tej časti
a#zmrzly-odkaz:visited { display: none; }
Aby ten, kdo již viděl nové umístění přesunutého vlákna (nebo kdo už zná kontejner), nebyl obtěžován. Popsané podmínce nevyhoví jen sám hříšník, ale i kdokoliv, kdo na problém upozornil nebo kdo se k němu vyjádřil. Jakmile ho jednou proklikne, splnilo upozornění svůj účel.

Ešte sa mi občas zobrazuje "diskusia je preťažená", naposledy pred pár minútami.
Koukám na graf návštěvnosti přetížení a řekl bych, že se na něm úprava nepodepsala.


Reaguji na Str4wberryho:
asi by to chtělo rovnou implementovat do toho nového chystaného menu
Hm a nové menu čeká, až dovrtám klíčové rozpracované změny v djpw.js. Všechno důležité je navázané na tu nejnepříjemnější letošní činnost :-)

upozornění, třeba i při přesunu tématu do vhodnější sekce
To už by ovšem nebyla zase tak maličká změna, ne? Nebo bys chtěl generovat odkazy na všechno, co člověk nedávno založil a také je skrývat přes :visited?
Jokerpárkrát navrhoval cosi jako stínové kopie, ale to mi připadá komplikované.
Str4wberry
Profil
Spíš jsem myslel nějakou novou tabulku s upozorněními, kam by se přidala položka při určitých moderátorských akcích. A i moderátoři by mohli dostávat upozornění na „mmm“.

nové menu čeká, až dovrtám klíčové rozpracované změny v djpw.js
Je to tak závislé na tom JS, že by to nešlo (třeba v lehce omezené variantě) nasadit i bez dovrtání?
tiso
Profil
Chamurappi: aha, "nikdy" a nikdy je rozdiel….
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Spíš jsem myslel nějakou novou tabulku s upozorněními
Může být. Ale logika by měla být podobná — podstatné je informovat zejména neregistrované (rozeznané podle IP nebo třeba i podle přezdívky v cookie), kteří někdy něco poslali. Výrazně a jednorázově.
Stihneš to letos? Ten můj maličký nápad měl výhodu, že byl opravdu maličký :-)

Je to tak závislé na tom JS, že by to nešlo (třeba v lehce omezené variantě) nasadit i bez dovrtání?
Všechno je nějak propojené. Nápad s upozorněními také není až tak moc závislý na novém menu.
Petr ZZZ
Profil
Doplnil jsem do úvodního příspěvku kontejneru informaci o tom, k čemu kontejner slouží. Kdyby to tam vadilo, tak se omlouvám a prosím o odstranění. (Nejsem si jistý, zda se tím dopsáním nějak neposunul blok s odkazem na hřiště – mám pocit, že předtím nezasahoval do kolonky s autorem.)
panther
Profil
Petr ZZZ:
mám pocit, že předtím nezasahoval do kolonky s autorem.
zasahoval, margin-left: -4em :-)

Myslím, že popisek tam nepřekáží, nicméně kdo zná nebo objeví Kontejner, jeho funkce mu brzy dojde, když uvidí obsah. Ale vícero informací není nikdy na škodu.
_es
Profil
Je nejako ošetrené, keď vkladám odkaz v sandboxe?
Myslím tým to, ak sa mi vloží odkaz v tvare: http://meno:heslo@diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/?zvyšokodkazu
Ja pre istotu meno:heslo@ a .sandbox/ ručne mažem, no neviem, či to je nutné.
_es
Profil
Chamurappi:
Problém v tejto téme sa ešte neriešil a možno je riešenie jednoduché.
Nestačí len pomocou JS zabrániť „vykonaniu“ toho odkazu po kliknutí na odkaz? Možno má prehliadač tendenciu v určitých situáciach znovunačítať stránku aj len pri zmene kotvy.
tiso
Profil
Ako to s týmito úpravami vlastne dopadlo? Už sú nasadené na ostrej diskusii?
Chamurappi
Profil
Reaguji na tisa:
Nejsou. Čeká se hlavně na můj JS :-) … tedy, chtěl bych na něj počkat. Dejme mi čas do konce ledna, jestli se k něčemu dokopu. (Edit z února: Konec ledna je samozřejmě plovoucí.)

Myslím, že bychom mohli stihnout ještě ten maličký nápad.

Také by mě velmi potěšila co nejrychlejší implementace návrhu K3.22. Šlo by to naprogramovat tak, že by se do tabulky aliasů automaticky zanesla adresa posledního odkazu v posledním příspěvku právě mazaného vlákna obsahujícím tři m — nebylo by zapotřebí žádné další uživatelské rozhraní. Někdo by upozornil na duplicitu, odkázal by na originál a moderátor by mohl duplicitní vlákno okamžitě zlikvidovat, bez zdlouhavého sušení u ledu. Matně si vzpomínám, že existuje nějaký přesměrovávací HTTP kód, který zachovává POST data — ten by se k tomu hodil (tuším, že je v něčem háček), ale i obyčejné přesměrování by snad bylo dostačující.


Reaguji na _es:
Je nejako ošetrené, keď vkladám odkaz v sandboxe?
Z adresy se automaticky maže jen „.sandbox/“. Jméno a heslo se mi do ní ještě nikdy samovolně nedostalo. Nemáš nějaké anomální nastavení? Neupravují se ti všechny odkazy? Možná by se tím vysvětlil i ten druhý problém.
Str4wberry
Profil
Myslím, že bychom mohli stihnout ještě ten maličký nápad.
Už máš hotovou novou navigaci? :–)

Také by mě velmi potěšila co nejrychlejší implementace návrhu K3.22.
Máš to mít. Ale to ID se bere z prvního odkazu posledního příspěvku (když jsem to vytvářel, tak mi to přišlo tak rozumnější). Nicméně mazacímu skriptu lze do parametru předhodit libovolné jiné ID, kdyby se někdy někomu chtělo dělat uživatelské rozhraní. Vypadá to při návštěvě smazaného vlákna například takto. To s pravidly, jak se píše v K3.22, jsem zatím nedělal, přišlo by mi rozumnější přepracovat tu výchozí hlášku neexistujícího vlákna.
_es
Profil
Chamurappi:
Nemáš nějaké anomální nastavení?“…„Možná by se tím vysvětlil i ten druhý problém.
Do sandboxu sa prihlasujem pomocou mena a hesla v adrese (http://meno:heslo@diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox/?), čo Firefox niekedy pochopí tak, že pri kopírovaní adresy odkazu do textu príspevku sa mi tam meno a heslo vloží. Jediná zmena nastavenia, čo by snáď mohla mať vplyv, je zmena nastavenia oneskorenia vykresľovania cez doplnok Fasterfox, no to je asi len ekvivalentné nejakej zmene cez about:config.

Nestačilo by len vrátiť z ovládača udalosti false? Akým spôsobom je v skripte text [#číslo] vkladaný?

Doplnenie:
Zistil som, že oba problémy spôsobuje prístup do sandboxu pomocou mena a hesla v adrese. Po prihlásení cez dialógové okno prehliadača to nenastáva.
Neupravují se ti všechny odkazy?
Firefox asi pri prihlásení cez adresu vyrába zo všetkých relatívnych odkazov odkazy absolútne - s menom a heslom.
Alphard
Profil
Obě verze diskuse (nesandboxová i sandboxová) mi v mém profilu přičítají autorství vlákna K čemu je popisek „Moderátor“? Nenahradíme ho za „Profil“?. Je to vlastnost, nebo se nám něco rozbilo?
Moderátor Chamurappi: Chyba vzniklá všelijakým přesouváním a klonováním. Opravil jsem to přímo v databázi.
Davex
Profil
Hledání Googlem v této diskusi předává znak + nezakódovaně, takže ho Google převede na mezery. Při hledání notepad++ najde jen notepad.
Pardon, moje chyba. Beru zpět.
Chamurappi
Profil
Teď jsem tu chtěl něco navrhnout a než jsem sepsal reakce na předchozí příspěvky, zapomněl jsem co. To je pech.
Edit: Už vím! Zaznamenávaná IP adresa již nejde podvrhnout (a to ani v ostré verzi), protože na rozdíl od ostatních miniBB nezaznamenáváme X-Forwarded-To místo skutečné IP. Ani to není ideální, část lidí jede přes Operu Mini, hodilo by se zaznamenávat obě IP adresy. A když už bychom měli přidávat další „podpisový“ sloupeček, přidejme rovnou dva — s tím, že náplň toho druhého by doplnil JS před odesláním příspěvku.

Když jsem si chtěl vzpomenout, na co jsem zapomněl, vzpomněl jsem si ještě na nápad, že by se odkaz „Změnit“ mohl přejmenovat na „Upravit“.


Reaguji na Alpharda:
Při klonování vznikají příspěvky s novějším ID, ale se starším časem vzniku. Při přesouvání se přehodnocuje autorství podle nejstaršího ID. Takže trochu rozbité to je. Až někdy polezu do DB, opravím dotyčné vlákno.
Moderátor Chamurappi: Opraveno.


Reaguji na _es:
Nestačilo by len vrátiť z ovládača udalosti false?
Stačilo, ale provedení prokliknutí je záměrné, protože si uživatel může chtít zkopírovat z adresního řádku adresu konkrétního příspěvku.

Po prihlásení cez dialógové okno prehliadača to nenastáva.
Tím to považuji za vyřešené.
_es
Profil
Chamurappi:
Tím to považuji za vyřešené.
Ale pre mňa nepohodlné. :-(
Tú časť adresy meno:heslo@ musím mazať, hrozí, že by som tak nechtiac vyzradil prístup do sandboxu?
Ak áno, nedalo by sa spraviť aspoň automatické mazanie tohoto z adresy?
Chamurappi
Profil
Zkouška. Hm. Závada se neprojevila.

Občas kvůli jakémusi přesměrování ztratím rozepsaný příspěvek, když si důvěřivě nechám bezpečně znovunačíst vlákno.
Také mi v Exploreru nefunguje zvýrazňování kotev, pokud prokliknu některý ze zelených odkazů na nové příspěvky z úvodní stránky, protože vedou na page=0 a při přesměrování se nepřenáší location.hash.
Str4wberry
Profil
Už by tam page=0 být nemělo.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0