« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
Majkl578
Profil
Chamurappi:
Vyřešeno?
Vyřešeno.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: „Co se týče náhledu i při úpravách… no dobře, máš ho mít.
Tak potom nic nebrání mít checkbox zaškrtnutý.

Kajman: „Ale ještě jedna drobnost.
Díky. Už by mělo fungovat.
Kajman_
Profil *
Str4wberry:
To my děkujeme Tobě :-)

Ještě jsem si vzpomněl na jednu drobnost, v detailu neexistujícího uživatele by bylo dobré dávat v http hlavičce 404.

Těším se na ráno, velký dík všem testovačům a ještě větší vývojářům!
_es
Profil
Str4wberry:
Šlo by CRONem třeba každou hodinu projet tabulku odběratelů a rozeslat jim nové příspěvky (případně rovnou seskupené).
A nestačilo by len prerobiť odosielanie mailov na nejaký asynchrónny spôsob? Buď len v rámci toho problematického PHP skriptu, alebo môže ten problematický PHP skript spustiť iný PHP skript, ktorý tie maily odošle. Nie som odborník na PHP, no navrhované riešenie sa mi nejako nezdá.
panther
Profil
Mám rozepsaný příspěvek, který se (průběžně?) ukládá. Pak si vypnu JavaScript, aby by nesněžilo, dopíšu příspěvek a odešlu.

Pak si uvědomím, že mám vypnutý JS, zapnu jej a refreshnu stránku. V textaree se mi znovuobjeví již odeslaný příspěvek. Tento problém nastane v mizivém procentu případů (zda vůbec), takže to možno není třeba ani řešit. Nevím, jestli to nějak rozumně jde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Tak potom nic nebrání mít checkbox zaškrtnutý.
Velikost prvků uživatelského rozhraní by měla být úměrná využitelnosti (proto už nemáme ani „zakázat formátování“). Nyní máme o řádek vyšší formulář kvůli přepínači, který nám jednou za rok nepatrně usnadní práci (sloučení i rozdělení můžeme dosáhnout jinak). Při zafixování jsou to permanentně obsazená 2 % obrazovky.


Reaguji na panthera:
Nevím, jestli to nějak rozumně jde.
Kdyby to šlo, tak už nasadíme sandbox před měsícem a nebudeme předělávat běžné odesílání příspěvků tak, aby jelo přes AJAX.
Darker
Profil
Viděli jste už čísla označující indexy stránek v mobilu? (Opera mini)
Pak se mi někde ukázalo toto, ale nevím kde... ;)
Numíte-li
správně
určit
příčinu
chyby,
vkládejte
odkazy na
živé
ukázky .
Jen překlep...
Str4wberry
Profil
Velikost prvků uživatelského rozhraní by měla být úměrná využitelnosti

Taky že je. Je stejně velká jako sousedního nepoužívaného přepínače „Posílat na e-mail“. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
Viděl jsem je v mobilním Exploreru 9. Vypadají stejně jako v nemobilním a jako kdekoliv jinde. Také jsem je viděl (už dřív) ve výchozím androidím prohlížeči, v různých verzích Safari v iPhonu a iPadu. Na Operu Mini jsem trochu zapomněl.

Bavíme se o číslech stránek v seznamech vláken? Jako třeba na úvodní stránce? Před pár týdny jsem zkoumal, proč vypadala jinak v Exploreru a jinak jinde a zjistil jsem, že úplně všechny verze Exploreru (včetně devítky) zmenšují <sup> (je to v nich natvrdo zadrátované ještě z dob webového pravěku), což byl docela překvapivý poznatek. V podstatě z něj vyplývá, že se tomuto elementu nesmí nastavovat font-size. Pomohlo odmazat původní font-size: 85%, ale pak tuším v devítce neseděla pozice, proto tu teď máme hack font-size: 100% \0/ — to by měl baštit jen Explorer. Ale i kdyby to vzala Opera Mini, tak to asi nezpůsobí velké škody. Vypadá to v té Opeře Mini nějak výrazně děsivěji, než dříve?

Jen překlep...
V dobrých radách, které se ukazují vedle formuláře. Opraven.


Reaguji na Str4wberryho:
Je stejně velká jako sousedního nepoužívaného přepínače ‚Posílat na e-mail‘.
Ale ten poskytuje (zatím) nenahraditelnou funkci, kterou stále někdo využívá. Až bude existovat plnohodnotná náhrada, rozloučíme se i s tímto zaškrtávátkem.
Str4wberry
Profil
Vypadá to takto (verze 5.1).



Na tom obrázku to moc dobře nevypadá, ale v telefonu mi to jako problém nepřijde.
Darker
Profil
Ve vlákně to vypadá celkem dobře, ale v seznamu témat bych to raději viděl bez těch rámečků. Ale je to detail, ovládat se to dá.
PS.: Má někdo ponětí proč mobilní opera po opuštění textarey začne něco načítat? Input to nedělá...
Str4wberry
Profil
Má někdo ponětí proč mobilní opera po opuštění textarey začne něco načítat? Input to nedělá...

Asi je tam nějaká událost onblur nebo tak něco, kterou si Opera Mini pošle vyhodnotit na server Opery.
Darker
Profil
Dělaj mi to věchny textový pole. Zeptám se u nich, jestli teda maj nějaký fórum.
Str4wberry
Profil
Tam ti napíšou zřejmě to samé co já. Zkrátka je s textovým polem spojena nějaká JS akce.
Str4wberry
Profil
Chamurappi: To zaškrtnuté zaškrtávátko mě štvalo, takže jsem ho přesunul i s oznámením na e-mail do vedlejšího sloupce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Přesunutí zaškrtávátek mě potěšilo, jen si nejsem jistý, zda to oznámení na e-mail najdou všichni, kdo by ho chtěli používat. Moderátorské zaškrtávátko mi ale stejně připadá nadbytečné :-)

Mohl bys prosím upravit kontrolu jmen při registraci, aby využívala stejnou kontrolovací/logovací funkci, jako kontrola jmen neregistrovaných diskutérů? (Až na to, že nedovolí podtržítko na konci…)
Pak nasadím změny z posledního týdne do ostré verze… a tím bych asi tuto kouli uzavřel.

Edit: Ještě mě napadá — mrkni prosím do 201112-badwords.log, nevím, jak si vysvětlit tu smršť cracků.


Reaguji na Darkera:
PS.: Má někdo ponětí proč mobilní opera po opuštění textarey začne něco načítat?
Mám k dispozici Operu Mini 6.5. Načítání opravdu způsobuje skoro určitě ten onblur. Také v ní nefungují tlačítka obsluhující <textarea>, zálohovátko příspěvků, přepínač písma a citování. Projevují-li se takto všechny Opery Mini, můžu ji opodmínkovat…
Darker
Profil
Chamurappi:
Projevují-li se takto všechny Opery Mini, můžu ji opodmínkovat…
Všechny funkce jsem netestoval, ale citování selhalo a formátování taky. Občas přijdu o rozepsanou zprávu, zatím se mi nepodařilo ani tipnout proč a kdy. Nevím jak to má opera s eventy myši, ale onclick nefunguje skoro nikde. (o hoveru nemluvím :))
Trejpa
Profil
Chamurappi:
jen si nejsem jistý, zda to oznámení na e-mail najdou všichni
Odkaz s textem „Zrušit oznamování na email“ jsi ale nechal na původním místě.
Kajman
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Úpravy diskuse • 2012.

Ikonky použité při výpisu kategorií by se mohly takého hodit do všeobjímajícího obrázku.
Chamurappi
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z Úpravy diskuse • 2012.

Reaguji na Kajmana:
Spíš by se mohly zrušit. Kdybych s nimi počítal do budoucna, už bych je býval dal do controls_light.png.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
A teď to zalezlo pod interní posuvník. Nevadí, stejně se neodhlašuji. Když tam bude moc odkazů, tak to nikdo nenajde.

Ikonky vpravo nad textareou by si zasloužily větší rozestupy.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Přesunutí zaškrtávátek mě potěšilo, jen si nejsem jistý, zda to oznámení na e-mail najdou všichni, kdo by ho chtěli používat.
Uživatelé, co oznámení používají, mají rovnou zaškrtnuto, ne? A pokud si toho někdo nevšimne, tak jedině dobře, nebudou na něj všichni muset čekat vteřinu při odeslání. :–)

Moderátorské zaškrtávátko mi ale stejně připadá nadbytečné :-)
Asi je, ale v tom pravém sloupci zas tolik nepřekáží. Každopádně jsem ho teď styly skryl.

Mohl bys prosím upravit kontrolu jmen při registraci, aby využívala stejnou kontrolovací/logovací funkci, jako kontrola jmen neregistrovaných diskutérů?
Upraveno. Snažil jsem se toho upravit co nejméně, abych něco nerozbil. A jelikož se mi poté podařilo zaregistrovat i upravit profil, tak je to snad v pořádku.


Pak nasadím změny z posledního týdne do ostré verze… a tím bych asi tuto kouli uzavřel.
Ještě by to chtělo opravit ty znásobená lomítka v adresách.
Chamurappi
Profil
Čas od času si zalezu do kategorie Jak něco udělat a rozházím starší vlákna do specifičtějších kategorií. Tím vygeneruji upozornění na přesuny, že? Možná by se nemusela generovat u vláken, kam už alespoň týden nikdo nepřispěl. Nebo by mohli mít moderátoři přímo přepínač, zda chtějí přesouvat bez upozornění (což bych viděl jako jeden if v PHP a trošku skriptů s checkboxem na mé straně).


Reaguji na přesunutého Kajmana:
Ikonky jsem začlenil do controls_light.png.


Reaguji na Trejpu:
Nepřipadá ti seznam „Moje poslední příspěvky“ jako dostatečná náhrada k e-mailovým upozorněním?

Ikonky vpravo nad textareou by si zasloužily větší rozestupy.
Zvedl jsem je ze 4px na 6px.


Reaguji na Str4wberryho:
Díky za úpravy.

Ještě by to chtělo opravit ty znásobená lomítka v adresách.
Co tím přesně myslíš? Při jakém hledání? Ničeho jsem si nevšiml.
Mnohočetná lomítka by šlo nějak řešit skrz .htaccess? Ten je v ostré verzi stejně trochu jiný než v sandboxu, takže ho stejně musím upravovat nezávisle na ostatních změnách.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
Nepřipadá ti seznam ‚Moje poslední příspěvky‘ jako dostatečná náhrada k e-mailovým upozorněním?
Ne. Neumožňují mi v přijatelné době reagovat na aktuální změny ve vláknech. O e-mailu se dozvím prakticky okamžitě, moje reakce tomu může odpovídat.

Ale jinak ten seznam považuji za užitečný.
Str4wberry
Profil
což bych viděl jako jeden if v PHP
Ten if jsem přidal do souboru bb_mod_logger.php. Myslím, že by zaškrtávátko mělo být implicitně nezaškrtnuté při funkci upozorňovat.

Co tím přesně myslíš? Při jakém hledání? Ničeho jsem si nevšiml.
Zkus si prokliknout výsledek tohoto hledání. Ale už asi vím, co to dělá. Při odstraňování page=-1 z adresy se provádí přesměrování. Nezapomněl jsi lomítko na konci u nastavení $main_url v setup_options.php:
$main_url='http://diskuse.jakpsatweb.cz/';
Rozhodně i kdyby ano, asi by adresy s více lomítky měly přesměrovávat na standardní tvar.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Teď se tu něco ošklivě pokazilo. Kam se poděla patička? :-)
Mimochodem, nepřihlášeným lidem se ukazuje vpravo „Sledování tématu“ a pod ním nic.

Nezapomněl jsi lomítko na konci u nastavení $main_url v setup_options.php
Áha. Vyhodil jsem ho teď. Těsně po nasazení jsem úplně zapomněl změnit $main_url, byla tam stále sandboxová adresa… na mnoha místech to kupodivu nevadilo, protože se používají dvě různé proměnné a v té druhé byla relativní cesta. Možná by bylo dobré je nějak sjednotit.

asi by adresy s více lomítky měly přesměrovávat na standardní tvar
Souhlasím, ale nechci ostrou verzi rozbít, takže si počkám, až to někdo vymyslí a já to pak jen zkopíruju :-)
Str4wberry
Profil
Oboje opraveno. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Zaškrtávátko „Konat v tichosti“ je připraveno.

Takže teď asi nasadím sandbox znovu do ostré verze…
Darker
Profil
Několikrát ne příliš dlouho po sobě na mně vybaflo toto:
Script: Odkaz
Možná jen náhoda, ale došlo k ní třikrát po třech letech používání fóra :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
Nechápu. Nerozumím, co a jak na tebe vybaflo.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0