Autor Zpráva
DoubleThink
Profil *
Chcete se stát moderátorem této diskuse? Pokračujte na téma Jak se stát moderátorem této diskuse?


Moderátor DoubleThink: Trochu se mi množí maily zájemců o moderování, jejichž jména zhusta slyším poprvé, tak bych chtěl napsat info, jaký je obvyklý postup přijetí moderátora. A protože nevím, jaký je ten postup, přivítám vaše návrhy, jak jej zformulovat.

Moderátor DoubleThink: Postup jsem přesunul do samostatného vlákna a zveřejnil. Pokud chcete ještě teď nebo v budoucnu něco doplnit, máte možnost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Pro svou žádost si tedy vytvořte vlastní vlákno v kategorii O této diskusi.
Součástí žádosti by měly být i odkazy či povídání prokazující splnění zmíněných tří vlastností, ne jen nějaké plácnutí „umím to, jsem tu, mám chuť“. Člověk by se měl také rozpovídat o tom, co se za jeho vlády zlepší, tzn. co dělají současní moderátoři špatně či ne úplně dobře — pokud si totiž žadatel myslí, že vše funguje ideálně i bez něj, jsou jeho motivy poměrně sobecké.

se mi množí maily zájemců o moderování, jejichž jména zhusta slyším poprvé
Jsem zvědavý — mohl bys zmínit pár těch přezdívek? Jen na chvilku, přečetl bych si je a hned smazal :-)
Mistr
Profil
DoubleThink:
Snad jen takový detail: Návrh přeformulování první podmínky do podoby V oblasti, jejíž kategorii chce moderovat, by měl být na velmi dobré odborné úrovni.
DoubleThink
Profil *
Člověk by se měl také rozpovídat o tom, co se za jeho vlády zlepší, tzn. co dělají současní moderátoři špatně či ne úplně dobře
Tohle bych vypustil. Není to volba starosty. Moderátor nemusí chtít nutně něco zlepšovat, může se chtít jen víc zapojit do činnosti v diskusi.

Součástí žádosti by měly být i odkazy či povídání prokazující splnění zmíněných tří vlastností
Moc si nedovedu představit prosazování takového pravidla. Neškodil by asi odkaz na osobní web, ale dlouhodobějšího člena lustrovat nemusíme, na to by měl stačit pohled do uživatelského profilu. Jinak taky proto je schvalování formou diskuse, aby si ostatní mohli vyžádat nějaké doplňující informace, nebo se na něco zeptat.

Jsem zvědavý — mohl bys zmínit pár těch přezdívek?
Budeš brzo starý ;) Většinou mám jméno a příjmení (ne nick). Ale až zformulujeme ty pravidla, napíšu jim, ať si podají žádost, takže se brzo oba dozvíme, o koho jde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Tohle bych vypustil.
OK, dodělal jsem tomu špunt.

dlouhodobějšího člena lustrovat nemusíme, na to by měl stačit pohled do uživatelského profilu
My ho znát můžeme, ale lidé, co tu jsou kratší dobu, nemusí — a mohou si utvořit falešné představy. Bylo by to průhlednější. Ale asi je to jedno.

Většinou mám jméno a příjmení (ne nick).
To jsou tedy opravdu podivné žádosti. Z vlastní zkušenosti vím, že správně to má být přesně naopak :-)
Str4wberry
Profil
Já myslím, že formulace [#1] je vhodná pro používání.
Alphard
Profil
Když už Str4wberry tohle vlákno vytáhl, tak se přidám. Také mě za tu dobu žádné další podmínky nenapadly.
Str4wberry
Profil
Jak tak koukám na první žádost, tak by bylo dobré připsat, jak vlákno pojmenovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0