« 1 2 »
Autor Zpráva
Taps
Profil
Dobrý den, chtěl bych se stát moderátorem těchto diskusních témat: php, jak něco udělat, názor na stránku, html. V diskusi jsem zaregistrovaný od 3.4.2007. Od této doby jsem vložil 2543 příspěvků.
Mistr
Profil
Taps
Smím se zeptat, co Tě přimělo k podání žádosti?
Taps
Profil
Mistr
Chtěl bych být jedním z těch co budou udržovat určitou úroveň diskuse. Také k tomu přispělo to, že velmi často navštěvuji tuto diskusi
Mistr
Profil
Taps
Děkuji za odpověď.
Chamurappi
Profil
Nemám námitek proti uvedení Tapse do jiného stavu.


Reaguji na Tapse:
php, jak něco udělat, názor na stránku, html
Proč sis vybral zrovna tuto skupinku kategorií? „Jak něco udělat“ je obecná škatulka, která má docela blízko ke všem ostatním, a „HTML“ má také blízko k ostatním prohlížečovým kategoriím. Nechtěl bys snad dohlížet i na ty příbuzné obory?

Chtěl bych být jedním z těch co budou udržovat určitou úroveň diskuse.
Jak si představuješ udržování určité úrovně? Spadají tvé představy o kvalitách zdejšího diskutování někam do průměru představ současné moderátorské družiny, nebo v něčem vybočuješ a chtěl bys něco změnit?
Taps
Profil
Chamurappi
Proč sis vybral zrovna tuto skupinku kategorií? „Jak něco udělat“ je obecná škatulka, která má docela blízko ke všem ostatním, a „HTML“ má také blízko k ostatním prohlížečovým kategoriím. Nechtěl bys snad dohlížet i na ty příbuzné obory?

Při vybíraní kategorií jsem především vycházel ze statistik, které mám uvedeny u svého profilu. V kategorii php mám 832 příspěvků, Jak něco udělat 460 příspěvku a v kategorii Názor na stránku mám 422 příspěvku.
Pokud by byla možnost abych dohlížel i na jiné kategorie samozřejmě že tuto nabídku příjmu.

Jak si představuješ udržování určité úrovně? Spadají tvé představy o kvalitách zdejšího diskutování někam do průměru představ současné moderátorské družiny, nebo v něčem vybočuješ a chtěl bys něco změnit?

Myslím si, že určitá skupina diskutujích udržuje určitou úroveň diskuse, ale na druhou stranu jsou tu i uživatelé, kteří zakládají nová vlákna s titulky, které ne vždy vystihují daný problém. Rovněž někteří uživatelé nepoužívají zvýrazňovač kódu, což má za následek horší orientaci ve zdrojovém kódu. Také chci více apelovat na zamykání témat pokud problém tazatele byl úspěšně vyřešen.
Moderátor Str4wberry: Další debata k zamykání vláken pokračuje v tématu Rychlozamykači.
Alphard
Profil
Taps:
Také chci více apelovat na zamykání témat pokud problém tazatele byl úspěšně vyřešen.
Jestli chceš v PHP sekci ve velkém zamykat, budu hlasovat proti tvému uvedení do funkce.
_es
Profil
Taps
Rovněž někteří uživatelé nepoužívají zvýrazňovač kódu, což má za následek horší orientaci ve zdrojovém kódu.

Väčšinou po upozornení v ďalšom príspevku zvýrazňovač použijú.
No nájdu sa aj také extrémy, čo zvýrazňovač odmietajú zo zásady, lebo to nie je zakázané, ako veľa iných vecí, ktoré nie sú zakázané alebo sú "len doporučené".
A obvykle je ešte taký kód buď chybný alebo pochybný a svojrázne formátovaný.
Také príspevky, takých užívateľov, by mali byť ihneď celé mazané.
Taps
Profil
Alphard
Jestli chceš v PHP sekci ve velkém zamykat, budu hlasovat proti tvému uvedení do funkce.
Sekci php ve velkém zamykat určitě nebudu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Sekci php ve velkém zamykat určitě nebudu.
Co bys tedy zamykat chtěl a proč?
(Myslím, že tohle k tématu je.)
Taps
Profil
Chamurappi
např toto vlákno http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=28&topic=98969
_es
Profil
Taps
Nemôžeš vylúčiť, že existuje nejaké iné riešenie, možno v niečom lepšie a niekto ho tam napíše.
Ak aj nie, aký má úžitok zamknúť vlákno, do ktorého nikto nič nepíše a pravdepodobne ani nenapíše?
Úžitok to má podľa mňa, ak sú dôvody úplne iné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Je výrazně větší šance, že se tam objeví příspěvek nežádoucí, než že se tam objeví příspěvek neškodný?
Čemu by zamčení prospělo?
Taps
Profil
Chamurappi
Čemu by zamčení prospělo?
Např. tomu že by se v tomto vláknu začal řešit nějaký odlišný problém. Samozřejmě že téma zamykání vláken je na delší diskusi. Určitě existuje řada kladů a záporů proč vlákna v diskusi zamykat či nezamykat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Čím lépe je vlákno nazvané, tím méně hrozí, že do něj někdo přilepí nesouvisející dotaz. Stane-li se tak, teprve v ten moment by měl moderátor zasahovat.
Proti nesmyslnému vytahování starých vláken už máme hotovou zábranu (zatím pouze v sandboxu).

Občas iniciativně odemykám vyřešená vlákna, i když to po mně nikdo nechce a i když do nich nechci přispívat. Nepřeji si, aby jiný moderátor iniciativně otáčel klíčem na druhou stranu. Současná praxe mi připadá vyhovující.
Str4wberry
Profil
Já to vidím podobně jako kolega Chamurappi. Smysl bude mít ten příznak vyřešeného vlákna, jestli si ho někdy doprogramujeme. Ale zamykat každé vlákno, kde uživatel poděkuje, je spíš nežádoucí.
tiso
Profil
Str4wberry: „Smysl bude mít ten příznak vyřešeného vlákna
Sem táto debata nepatrí, ale čo s ľudmi ktorým odpovedané bolo ale nie sú to schopný riešenie použiť? Skrátka problémových začiatočníkov, máte na to také pekné slovo: potížista. Typický predstaviteľ: Michal Kolesa
Taps
Profil
Chamurappi
Čím lépe je vlákno nazvané, tím méně hrozí, že do něj někdo přilepí nesouvisející dotaz. Stane-li se tak, teprve v ten moment by měl moderátor zasahovat.
Souhlasím
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Souhlasím
Co ti také jiného zbývá, že… :-)

Jsi si jist, že dokážeš správně formulovat lepší titulky pro dotazy? Je to nebezpečná práce, občas při ní podlehne i zkušený copywriter. Zkus sem napsat, jak bys pojmenoval tato vlákna: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Tady jsi sám založil vlákno s nevýstižným titulkem (a mohl jsi mi tam alespoň odpovědět, když už jsi zamykal).

Nechci se moc šťourat v soukromých datech, ale zajímal mě tvůj věk — z ICQ čísla na tvém osobním webu jsem se dozvěděl, že jsi jednasedmdesátiletý Kanaďan. Zajímavé.


Reaguji na tisa:
máte na to také pekné slovo: potížista
Vy na Slovensku nemáte „potížisty“?

čo s ľudmi ktorým odpovedané bolo ale nie sú to schopný riešenie použiť?
Přesuneme je na Slovensko :-)
Taps
Profil
Chamurappi
7=Prodloužení platnosti session
6=Problém se zobrazováním selectu
5= Označení copyright a jeho význam
4= Jak převést datum z databáze
3=Jak správně zapsat podmínku if
2=Chybné pozicování prvku v IE
1=Jak vytvořit server z lokálního pc ?

Věk:23
tiso
Profil
Chamurappi: nepoznám ekvivalent pre slovo "potížista" v slovenskom jazyku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Mohl bys prosím dovysvětlit svoji myšlenku s includem?

Co se týče navržených titulků, jsou celkem vyhovující. Některé z nich jsou sice příliš obecné a málo unikátní, ale odpovídají úrovni dotazů, takže s nimi nic moc udělat nejde. Před otazník bych nedával mezeru a ve dvojce bych nepoužil slovo „chybné“.
Taps
Profil
Chamurappi
Když jsem stránky testoval na pc doma tak po kliknutí na jednotlivé odkazy v menu mi problikla bílá stránka a teprve pak se načetly internetové stránky. Měl jsem za to, že pokud se použije includování tak pak by se měnila jen ta část webu do které se načítá obsah.
Jan Tvrdík
Profil
Taps:
pokud se použije includování tak pak by se měnila jen ta část webu do které se načítá obsah.
Pomocí php include se takového chování dosáhnout nedá. To by se muselo řešit na straně klienta třeba pomocí javascriptu.
Taps
Profil
Bude zde uveřejněno i nějaké konečné vyjadření současných moderátorů?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Měl jsem za to, že pokud se použije includování tak pak by se měnila jen ta část webu do které se načítá obsah.
Myslím si, že na to, že tu jsi dva a půl roku, bys mohl mít lepší přehled o tom, jak weby fungují.
Nedávno mě také udivilo, že ses jinde ptal na něco, co sis mohl sám snadno vyhledat.

Bude zde uveřejněno i nějaké konečné vyjadření současných moderátorů?
Jsem rozpolcen. Nijak zvlášť by mi nevadilo, kdyby ses stal moderátorem, ale nevyjádřím se ani pro.
Taps
Profil
Chamurappi
I v této diskuse je spousta uživatelů, kteří místo toho, aby použili vyhledávání založí nové vlákno.
Myslím si, že na to, že tu jsi dva a půl roku, bys mohl mít lepší přehled o tom, jak weby fungují.
Člověk celý život získává nové zkušenosti a po určitém čase se ukáže jak získané zkušenosti dokáže využít.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
I v této diskuse je spousta uživatelů, kteří místo toho, aby použili vyhledávání založí nové vlákno.
Samozřejmě, ale nikdo z nich neusiluje o moderátorské křeslo.
KoLi
Profil
Tak jak?
Chamurappi
Profil
Tapsova žádost o udělení moderátorského titulu se zamítá.

Nikdo kromě mé maličkosti se jednoznačně nevyjádřil a já jsem již proti. Můj donedávna neutrální postoj ovlivnil fakt, že na této diskusi máme poměrně slušnou kategorii SEO a Taps se přesto se svým dotazem obrací na šarlatány ze seo-servisu, před kterým řadu příchozích varujeme. Tím mě osobně tedy moc nenadchl. Asi by mi vadilo, kdyby z pozice moderátora kategorie „Názor na stránku“ či „HTML“ roznášel SEO báchorky prosazované seo-servisem.



(Teď se asi budu trochu opakovat.)
Kdokoliv by chtěl této diskusi pomoct, může se jednou za čas podívat na seznam vláken bez reakcí a zkusit odpovědět tam, kde je mrtvo déle než čtyři dny. Nulový počet reakcí napovídá, že není snadné odpovědět, jelikož dotyčné dotazy mají obvykle nějakou vadu. Buď dal tazatel málo informací, nebo se vyjádřil nesrozumitelně, nebo se ptá na špatném místě. Je slušné ho na takovou vadu upozornit, může to být jediná cesta k úspěšnému vyřešení. Naprosté ignorování není příjemné.
Pokud by se někdo chtěl věnovat těm ztraceným duším, doporučuji činit tak v době, kdy je zde méně živo.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0