« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Jelikož se ani za týden v tématu Sekce fóra k mému návrhu nikdo nevyjádřil, zkusím to tady v novém vlákně.

Na stránce bylo k vidění navrhované uspořádání. Vychází především z poznámek, co jsem nasbíral v již odkázaném tématu (Sekce fóra) i jinde.

Rád si přečtu Vaše připomínky. Co si o tom myslíte? Co vy na to?
Nox
Profil
Jsem pro

To xhtml/validita by se možná víc sémanticky hodilo u html, ale asi je to míň podstatná rubrika, takže to sedí víc tak jak je
Myslim že je to dobrý, nenapadá mě, co by mohlo být jinak
Str4wberry
Profil
XHTML je od HTML daleko schválně, protože i teď někteří považují své „rozbité HTML“ za XHTML a ptají se chybně tam.
tiso
Profil
Názor na stránku by som prehodil s Jak něco udělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Změny jsou vyhovující. Možná by „Knihy“ mohly být níže.
Str4wberry
Profil
Názor na stránku by som prehodil s Jak něco udělat?
Proč?

Možná by ‚Knihy‘ mohly být níže.
Třeba pod „ActionScript ve Flashi“?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Třeba.
Plaváček
Profil
Str4wberry

Knihy bych asi také šoupnul dolů, ale možná bych dal víc na oči sekci "Webová grafika". Ovšem je to z mé strany pouze návrh, nikoliv doporučení.
tiso
Profil
Str4wberry: neviem vysvetliť, asi mi to tak viac pasuje po sebe ako teraz.
Alphard
Profil
Já bych dal Software na tvorbu webu a FrontPage za sebe. Nevidím důvod, proč by mezi tím měly být Redakční systémy. Teď jsem navíc pominul fakt, že bych FrontPage zrušil úplně. Tohle téma IMHO není natolik frekventované, aby byl důvod vyčleňovat ho z obecnějšího Softwaru na tvorbu webu.
DoubleThink
Profil *
A co takhle seskupit témata (jak jsem před časem navrhoval)?
Taky už bych zkusil dvousloupcové beztabulkové uspořádání témat, když už do toho budeme vrtat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
když už do toho budeme vrtat
Je obtížné vrtat do uspořádání, že tento zásah musíme seskupovat s dalšími úpravami?
Zatím z žádné debaty, která se věnovala přeuspořádání kategorií, nevzešlo vůbec nic, přestože jsou základní myšlenky jednoznačně odsouhlaseny každým, kdo projde kolem.


Reaguji na Alpharda:
bych FrontPage zrušil úplně
To už tu párkrát zaznělo, je zbytečné se o tom bavit, velká rozhodnutí si žádají souhlas velkého Yuhůa :-)
Alphard
Profil
Chamurappi:
To už tu párkrát zaznělo, je zbytečné se o tom bavit, velká rozhodnutí si žádají souhlas velkého Yuhůa :-)
Vím, také už tuto diskusi pár let sleduji, třeba si to tady Yuhů přečte a vyjádří se k tomu.
Str4wberry
Profil
Reakce na DoubleThinka:
Taky už bych zkusil dvousloupcové beztabulkové uspořádání témat, když už do toho budeme vrtat.
No jo, ale to by musel někdo nakódovat. Mnou navrhované úpravy by byly víceméně bez práce.

Už takhle máme dost změn. Výraznější změnu sekcí bych navrhoval spolu se změnou způsobu, jakým lidé zakládají vlákna.
Chamurappi
Profil
Požádal jsem Yuhůa o pár věcí a jedna se týkala kategorií:
> 2) Dovolil bys prosím mně a/nebo DoubleThinkovi hýbat s tvými
> kategoriemi? (DoubleThink říká, že o osudu tvých kategorií nemá
> rozhodovat nikdo kromě tebe, a ty se k těm návrhům nikdy nevyjadřuješ.)

Yuhů odpověděl:
> Určitě dovolil. Doublethinkovi jsem to právo asi nikdy výslovně nedal,
> ale vždycky jsem to bral tak, že se s kategoriemi hýbat může. Kromě
> nějakých maličkostí, které bych tam nechtěl, mám jedinou podmínku a
> totiž, aby změnami kategorií nezanikal obsah na stávajících URL.

A je to.
Str4wberry
Profil
A je to.

(Zkušebně pouze v kešovaném výpisu kategorií v sandboxu.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Jak se teď jmenuje kategorie č. 5? Úvodní stránka sice ukazuje nový název, ale je sama, v databází jsou pravděpodobně pořád „Problémy s prohlížeči“.
Str4wberry
Profil
V databázi jsou (asi) pořád ta stará označení a popisy. Celý výpis sekcí je uložen ve statickém souboru.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nyní jsem změnil názvy, popisy a pořadí kategorií i v databázi.


Ještě něco na nich upravíme?
Str4wberry
Profil
Jestli máš nějaký nápad…

Já bych rád časem nasadil vícesloupcovou nabídku kategorií s rozdělením do souvisejících skupin, ale na to spíš někdy založím nové vlákno.
Kajman_
Profil *
Celý výpis sekcí je uložen ve statickém souboru.

Jak často se aktualizuje? U tohoto výpisu jsem také přepisoval dotaz a nejsem si už moc jistý, ale snad to bylo pod sekundu, tak by se klidně cronem mohl ten soubor jednou za hodinu smáznout, aby se vynutilo přegenerování.
Str4wberry
Profil
Jak často se aktualizuje?

Když o to někdo požádá. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kajmana:
Jak často se aktualizuje?
Po každém upozornění, takže cca jednou za půl roku. Myslím, že aktuální přesná čísla nikdo nepotřebuje.
Kajman_
Profil *
Když o to někdo požádá
Tak žádám, aby se aktulizoval každou hodinu :-)

Nějak mi uniká proč je nechat aktuálnější, když to nestojí příliš mnoho výkonu. Takhle nám unikají důležité milníky hodné oslavy.
Str4wberry
Profil
Bude hodně vadit, když ty informace o počtech v novém rozložení vyhodím? Přijdou mi jako celkem nezajímavá čísla.
Str4wberry
Profil
Str4wberry: „Já bych rád časem nasadil vícesloupcovou nabídku kategorií

Tak jsem nakonec to nové rozložení nasadil už teď (v sandboxu), vidíte v tom někdo nějaký problém?
_es
Profil
Str4wberry:
Tak jsem nakonec to nové rozložení nasadil už teď (v sandboxu), vidíte v tom někdo nějaký problém?
Bolo by asi dobré to trojstĺpcové rozloženie zohľadniť aj pri poradí v stĺpcoch:

XHTML je od HTML daleko schválně, protože i teď někteří považují své ‚rozbité HTML‘ za XHTML a ptají se chybně tam.
Teraz je zase na tom najčestnejšom mieste: prvé uprostred.
Podobne aj menej používaná sekcia "knihy" je hneď na prvom riadku.

Zrušenie zobrazenia počtu tém a počtu príspevkov v príslušnom fóre (sekcii) nepovažujem za prospešné.
Ak na diskusiu zavíta návštevník prvý krát, tak ho to informuje o tom, že táto diskusia je "veľmi živá".
Tie čísla by nemuseli byť až tak výrazné ako predtým, no nejakým spôsobom zobrazené by tam byť mohli.
vynalezce
Profil
Str4wberry:
"Poslat nový blábol" - To tam má být trvale? Nebude to mást nové návštěvníky? Nebylo by lepší dát tam odkaz na nápovědu nebo na nějakou stránku, odkud lze přidat příspevek do všech kategorií?
mckay
Profil
Co vlastně znamená to "Poslat nový blábol"? Jinak současné roztřídění témat se mi docela líbí - vzhledem k tomu že je mám nastavené dole, samozřejmě, nahoře by mi to nějak nesedlo.
vynalezce
Profil
mckay:
Co vlastně znamená to "Poslat nový blábol"?
To je text na velkém tlačítku, které je dole v prostředním sloupci seznamu kategorií (v sandboxu).
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0