« 1 2 3
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Stačí upravit šablony a bb_specials.php, snad.
Bohužel nestačí, jelikož HTML kód jde po řádcích a kategorie po sloupcích, je zapotřebí to vygenerovat cik-cak.

Zkoušel jsi ty kategorie řadit po řádcích?
Nezkoušel. Předpokládám, že je člověk bude číst spíš po sloupcích, aby nemusel skákat očima sem a tam.

ve Full HD mi to tedy na rozdíl od 3 sloupců přijde zbytečně prázdné
Ty tři sloupce ale byly zase zbytečně nafouknuté, prostor též moc nevyužívaly.
Teď jsem si s tím půl hodiny hrál, zkoušel jsem zadat část paddingů a marginů, které jsem měl v em, v procentech, aby pro ikonku kategorie bylo vyhrazeno 5 % z celkové šířky (stejně jako v tabulce s vlákny). Přibližně se mi to povedlo, i když mi tam vyšla nepěkná čísla (jako třeba 5 % z 95 %), ale skoro nikdy to nesedí přesně, takže to považuji za slepou uličku. Krom toho se mi to až tak moc vzdušné nelíbí :-) … přestože mám také FullHD a brouzdám zpravidla maximalizovaně.

Ještě jsem nezmínil, že jsem tabulce s kategoriemi přidal nadpis. Myslím, že by měly být nadepsané, i když jsou nahoře. Nemáš-li námitky, šablonu main_forum_headline.html zruším a místo ní vyrobím jinou, kde bude dvojšipka nahoru-dolu značící prohození, a tu nechám vždy vepisovat mezi seznam kategorií a seznam vláken, nehledě na jejich pořadí.


Reaguji na Alpharda:
Ikonky by mohly být klikaci
Budou.
Str4wberry
Profil
Bohužel nestačí, jelikož HTML kód jde po řádcích a kategorie po sloupcích, je zapotřebí to vygenerovat cik-cak.

To samozřejmě. Já jenom vysvětloval, proč není potřeba zásah do toho bb_func_vforum.php.
Alphard
Profil
Kajman:
Ale vymyslet pro php něco bude docela oříšek :-)
Programování v jednom z nejčastějších jazyků na serveru.

Mohli bychom to rozšířit, po vzoru jiných kategorií. Pište, co chybí a co tady nechceme...

PHP
PHP a další serverové jazyky. Objekty, MVC, spolupráce s databází, nejčastější knihovny a frameworky.
Str4wberry
Profil
Tak jsem vytvořil to vícesloupcové generování, což umožnilo snadno vytvořit další možnosti v konfiguraci hlavní strany. Žádám o otestování.

Budou.
Jsou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Děkuji, že ses na to podíval, protože ta má včerejší improvizace s vypsáním HTML kódu šipky doprostřed atributu style="display: none" byla ostudná :-) … ale jinak to nešlo, do index.php jsem lézt nechtěl.

Mělo nějaký smysl position: relative pro .Hpforums th? V různých prohlížečích to různě měnilo vzhled okrajů nadpisové buňky, tak jsem to zrušil. Též jsem opět srovnal nějaký ten margin, aby se pruh s možnostmi uzpůsobení zobrazoval všude stejně. Styly varianty „Vedle sebe“ by také chtěly trochu srovnat, na ty jsem nekoukal, myslím si, že takovéhle rozsáhlé rekonfigurace rozvržení je lepší řešit skrz třídu na společném rodiči, než otřídovávat jednotlivé kousky očíslovanými třídami.

Zkusil jsem v nakešované třísloupcové verzi nahradit ledovou kategorii také jen za ikonku, protože přizpůsobovat viditelnost ledu tomu, zda je počet kategorií beze zbytku dělitelný, mi nepřipadá příliš moudré. Ale je to nic moc. Nemůžu se rozhodnout, která konzistence je důležitější :-)

Mimochodem, nebylo by logičtější, kdyby oba druhy přepínání počtu sloupců byly jako jedna cookie? A kdyby se pak z jednosloupcového stavu (kde jsou kategorie napravo) dalo snadno dostat přímo do dvoj- i třísloupcového? Možná jsou to předčasné otázky, netuším, jestli se ta varianta „Vedle sebe“ vůbec ujme, protože sledovat pořád obě části nejspíš nikdo nepotřebuje.


Teď jsem skoro tři hodiny přemýšlel nad tím, jak do té tabulky nějak šikovně propašovat odkazy na důležitá vlákna v příslušných kategoriích. Nic rozumného mě nenapadlo. Pokud tam bude nějaký nenápadný javascriptový přepínač zobrazení, málokdo ho pochopí. Pokud tam bude něco nápadného (buď přepínač, nebo rovnou vyjmenovaná důležitá vlákna) tak to zase nebude vypadat tak pěkně kompaktně. Mohl bych odchytit a stornovat kliknutí na název kategorie a při něm ukázat pododkazy „položit dotaz“, „přejít do kategorie“ + všechna důležitá vlákna v kategorii … ale to by byla zase brzda pro lidi, kteří chtějí jít přímo do kategorie.

Do třísloupcové verze jsem provizorně zkusil přidat pár odkazů, které se ukazují při :hoveru.


Reaguji na Alpharda:
Popis PHP jsem upravil. Dvojsloupcová varianta je čerstvě přegenerovaná, přegenerování úvodní stránky ostré verze asi nepospíchá.
Moderátor Alphard: Děkuji.
Str4wberry
Profil
Mělo nějaký smysl position: relative pro .Hpforums th?
Mělo i nemělo. Původně jsem totiž chtěl obrázky napozicovat do <th>.

Též jsem opět srovnal nějaký ten margin, aby se pruh s možnostmi uzpůsobení zobrazoval všude stejně.
Díky, nějakých odlišností jsem si nevšiml.

myslím si, že takovéhle rozsáhlé rekonfigurace rozvržení je lepší řešit skrz třídu na společném rodiči
Souhlas, ale toho společného rodiče nebylo do šablony kam dát, nakonec jsem ho tedy dal mimo.

Ale je to nic moc
Právě.

kdyby oba druhy přepínání počtu sloupců byly jako jedna cookie?
Možná ano, ale takhle to bylo jednodušší, vadí to něčemu?

A kdyby se pak z jednosloupcového stavu (kde jsou kategorie napravo) dalo snadno dostat přímo do dvoj- i třísloupcového?
A ještě dvousloupcového nahoře, dvousloupcového dole, třísloupcového nahoře a třísloupcového dole? :–) Myslím, že prohození do stavu „před“ úplně stačí.

protože sledovat pořád obě části nejspíš nikdo nepotřebuje
No, mně ten sloupec už nějaký čas chyběl, když jsem se chtěl podívat například do „O této diskusi“ a musel při poslední diskusi nahoře rolovat kilometry daleko. Teď jsem si ale zvykl na trojsloupec nahoře, takže bych se bez toho obešel, ale zase ten odkaz chleba nežere, ne?

Do třísloupcové verze jsem provizorně zkusil přidat pár odkazů, které se ukazují při :hoveru.
Koukám, že keš kategorií měla platnost na hodinu, takže tvá ukázka moc dlouho nevydržela, můžeš ji nahrát znovu, prosím? (Dobu platnosti jsem prodloužil.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Možná ano, ale takhle to bylo jednodušší, vadí to něčemu?
Nevadí. Ale nemyslím, že to je jednodušší, a z hlediska uživatele mi to trochu vrtá hlavou. Jeden sloupec napravo je třetí možnost k té dvoj- a třísloupcové verzi, není to separátní vlastnost.

A ještě dvousloupcového nahoře, dvousloupcového dole, třísloupcového nahoře a třísloupcového dole? :–)
Pořadí už jako separátní vlastnost vnímám a jeho změna by mohla i ve verzi „Vedle sebe“ fungovat.

mně ten sloupec už nějaký čas chyběl
Kdysi jsi zkoušel přidat nahoru samotné ikonky kategorií. To by teď také mohla být jedna z možností — 2 sloupce, 3 sloupce, 27 sloupců :-)

ale zase ten odkaz chleba nežere, ne?
Nastavitelnost uživatelského rozhraní, kterou nikdo nevyužije, chleba žere. Ale třeba se najde někdo, kdo si kategorie rád dá doprava, nebudeme vynášet předčasné soudy.

Koukám, že keš kategorií měla platnost na hodinu
Měla by čekat na ruční pokyn „přegeneruj se“. Věcí, které se budou generovat do statických souborů, v budoucnu patrně přibyde, takže bychom mohli zavést nějaký jednotný reset (vyvolatelný pouze moderátorem).

Svoji ukázku třísloupcové varianty jsem zase nahodil. Současné ukazování důležitých vláken přes :hover je samozřejmě ošklivé, nicméně dost často chodím do kategorií jen proto, abych se dostal do těch přišpendlených vláken, takže zkratka by se opravdu hodila. Začátečník by se tudy zase mohl snadno dostat k FAQ. I když tam ho pak vlastně mohou možná i lépe nasměrovat dobré rady u formuláře. Hmm… už se to rýsuje. Pokud ty odkazy nepotřebujeme ukázat neznalému tazateli a popis kategorie zase nepotřebujeme ukázat pravidelnému diskutérovi, stačí najít nějaké dělítko a podle něj stanovit výchozí stav pro JS přepínač. Většina pravidelných diskutérů si asi dá kategorie dolu. Teda… ty je ale máš teď nahoře. Nechceš si to rozmyslet? :-)

Udělal bych tedy JS přepínač měnící třídu tabulce, podle třídy by se zobrazovaly/skrývaly popisy kategorií a skrývaly/zobrazovaly odkazy na důležitá vlákna; výchozí stav přepínače by byl při kategoriích nahoře „zobrazuj popisy“ a při kategoriích dole „zobrazuj odkazy“. Zní to rozumně?
Alphard
Profil
Chamurappi:
Zní to rozumně?
Myslím, že by to mohlo fungovat.

Ještě mě napadlo přepínat to při dvojkliku na pozadí buňky (což by musel napovídat title), ale nevím, jak by to uspělo. Takové ovládání je na webu dost neobvyklé. Časem by se z toho ale možná stal easter egg jako rozcitovat.
panther
Profil
Chamurappi:
Zkusil jsem [...] nahradit ledovou kategorii také jen za ikonku
tohle jsem minulý týden nečetl, když to tu zaznělo a teď jsem led hledal docela dlouho.

Pro běžné diskutéry moc zajímavý není, pro moderátory je zajímavý poměrně dost. Chtěl jsem se podívat, co tam přistálo nového, ale vyhledávání na slovo „Led“, které používám, nenašlo nic. A rolovat na spodek stránky pokaždé, když tam chci nakouknout, mi přijde nešťastné. Na mém notebooku je to 3,5 viewportu pod vrškem stránky, kde se běžně pohybuji.

Navrhoval bych tedy pro řadové členy ikonku, pokud se líbí, ale pro moderátory návrat i k textové hodnotě. Nevadí mi, že tam bude vyčnívat z řady (teď momentálně by tak akorát sedl do počtu při 3 sloupcích), hlavně že bude snadněji nalezitelný (používám „vyhledávání na stránce pomocí psaní“, tedy stačí mi napsat „led“ a dát enter).
Petr ZZZ
Profil
panther:
V moderátorském doupěti je odkaz na kontejner. Nebo můžeš hledat místo ledu "o t" a jsi hned u kategorie "O této diskusi" a tam už ten led máš. Já myslím, že schovat trochu led, aby nebyl tolik na očích, je dobré.
Chamurappi
Profil
Připadá mi trochu stresující, že ani ty části CSS a HTML na této diskusi, které jsme dělali my, nedodržují jednotné konvence při pojmenování. Když pak potřebuji něco nějak nazvat, musím nad tím zatraceně dlouho přemýšlet, aby to dávalo alespoň trochu smysl a aby to pasovalo k ostatnímu. Uspořádání kategorií do našeho česko-anglického guláše zaneslo třídami flipCols3 a Hpforums ještě otázku velikosti písmen. Krom slepenýchslov a slov-oddělených-pomlčkou tu nyní máme i camelCase a Velképočátečnípísmenoslepence. Docela svazující. Nevím, proč nemohlo zůstat seznam-kategorii. (← Tenhle odstaveček už jsem si napsal minulý týden.)

Teď jsem chtěl dodělat skript přepínající zobrazení popisů a důležitých vláken a potřebuju dát celému <div>u ídéčko + dát dovnitř něco dalšího s ID a už deset minut na to koukám … a nevím. Hpswitch, forumSwitch, switch-description? Třídy bych měl nazval show-description/show-sticky, nebo showDescription/showSticky, nebo by to mělo mít nějaký prefix, aby bylo zřejmé, že to souvisí s Hpforums? Vím, že je to prkotina, ale mám rád alespoň nějaký pořádek… takže to zatím odkládám. Stejně by ten hlavní obalující <div>, který určí výchozí stav (a na němž tedy bude nastavena třída), měl být mimo nakešované HTML.


Reaguji na panthera:
pro moderátory je zajímavý poměrně dost
V průměru každé tři hodiny někdo vyhodí příspěvek do kontejneru => kontejner vidíme na úvodní stránce téměř pořád, stačí kliknout na ikonku u něj v seznamu posledních diskusí. Dokonce jsem chvíli přemýšlel, že do nového uspořádání kategorií nedám ledovou kategorii vůbec, protože tam na ni nikdy neklikám.

ale pro moderátory návrat i k textové hodnotě
Generovat rozdílné verze moderátorům a nemoderátorům se mi opravdu nechce, mnohem jednodušší je dostat k té ikoně neviditelný text. Upravil jsem třísloupcovou variantu.

tedy stačí mi napsat ‚led‘ a dát enter
Texty Hledat, Poslední přispívající, Prohodit poslední diskusi ti nepřekáží?
panther
Profil
Petr ZZZ:
mám rád řešení, ne přehlížení problémů. To, co navrhuješ, je technicky náročnější, než dolů odskrolovat a trefit na touchpadu malou sněhovou vločku.

Chamurappi:
kontejner vidíme na úvodní stránce téměř pořád
zrovna včera večer, když jsem tam chtěl nakouknout, ve výpisu posledních diskusí chyběl.

Upravil jsem třísloupcovou variantu.
děkuji, stačí.

Texty Hledat, Poslední přispívající, Prohodit poslední diskusi ti nepřekáží?
„ledu“ :-) Málokdy se stane, že by kategorie „U ledu“ nebyla první na ráně.
Chamurappi
Profil
Zkusil jsem znovu upravit způsob zobrazování přišpendlených vláken v seznamu kategorií. Z předchozí úvahy jsem vyvodil, že takové odkazy ocení především pravidelní diskutující, takže mě napadlo, že není moc nutné rozepisovat, kam vedou. Smrsknul jsem je tedy do jednoho vykřičníčku a nechal je zobrazovat při :hoveru nad buňkou (tentokrát žádný JS přepínač neplánuji). Název odkázaného vlákna je v title. Budou-li přišpendlená vlákna řazená vždy podle data svého založení, lidi si zvyknou na jejich pořadí. K vidění v sandboxu v trojsloupcovém uspořádání u kategorií Názor na stránku, JavaScript a O této diskusi.

Je to pochopitelné, nebo i tato součást uživatelského rozhraní zapadne do pytle nechtěně utajených funkcí DJPW? :-)
Str4wberry
Profil
Tak jsem si to schválně přepnul do toho rozvržení, zůstat to klidně může, ale využití moc nevidím. Zdá se mi rychlejší a pohodlnější rozkliknout celou kategorii než luštit title otazníků a vykřičníků, ve výpisu taktéž vidím případné nové odpovědi.

Úvaha o zvyku na pořadí není úplně přesná, neboť se vlákna také odznačují.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Zdá se mi rychlejší a pohodlnější rozkliknout celou kategorii než luštit title otazníků a vykřičníků
Dovnitř kategorií Problémy v začátcích, Názor na stránku, JavaScript, Hosting, a Práce a zakázky chodím jen proto, abych si rozkliknul první důležité vlákno. Nic víc mě tam nezajímá.

ve výpisu taktéž vidím případné nové odpovědi
Ty mě u důležitých vláken také moc nezajímají. Jdu do nich buď proto, abych do nich něco připsal (jsou-li odemčená), nebo proto, abych z nich něco odcitoval, případně na něco odkázal (jsou-li zamčená).

Úvaha o zvyku na pořadí není úplně přesná, neboť se vlákna také odznačují.
Jistě, ale čím je vlákno starší, tím menší je pravděpodobnost, že bude odznačeno. Pokud se tak stane, uživatel se párkrát netrefí a pak se přizpůsobí. Označených vláken stejně bývá nanejvýš okolo pěti — opravdu není problém zvyknout si na pořadí. Atribut title tam je jen pro tápající nováčky…
Odkaz z úvodní stránky by navíc měl posílit dotyčná vlákna v očích vyhledávačů.

zůstat to klidně může
Ano. Někdo bude muset uzpůsobit generování toho HTML kódu :-)
Představuji si to nějak takhle:
• Pokud bude vlákno odemčené, měl by odkaz mířit na &page=-1.
• Pokud bude titulek vlákna obsahovat /čast|faq/i, měl by být textem otazník.
• Pokud bude titulek vlákna obsahovat číselnou entitu, měla by být textem tato entita.
• Ve všech ostatních případech bude textem vykřičník.
Chamurappi
Profil
Nápad s odkazy na přišpendlená vlákna tedy padá? Nebo se odkládá? Stávající verze generátoru seznamu sekcí je negeneruje a termín nasazení se blíží.

Ještě by asi bylo dobré rozhodnout, co s ledem ve třísloupcové verzi. Teď tam je normálně, v mé testovací verzi byl potlačený. Pokud se během příští epochy rozhodneme změnit počet kategorií, jak se s tím generátor popere? Myslím, že by počet kategorií neměl mít vliv na dostupnost kategorie (i když uznávám, že vypadá pěkně, když je tabulka kompletně vyplněná).
« 1 2 3

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0