Autor Zpráva
Pajuc
Profil *
Hodnoty musí být v tomto pořadí: verzálky kurzíva tučnost velikost/výška řádku rodina Takhle mi to všude funguje(Safari, Firefox, IE). V pořadí uvedeném na http://www.jakpsatweb.cz/css/font.html mi to v IE nešlo, jinde jsem nezkoušel.
Yuhů
Profil
Mně to tak v IE funguje v obou případech.
Nevíte prosím někdo, jak je to správně? Nemám teď po ruce specifikaci.
Pajuc
Profil *
Specifikace praví:
The 'font' property is, except as described below, a shorthand property for setting 'font-style', 'font-variant', 'font-weight', 'font-size', 'line-height', and 'font-family', at the same place in the style sheet. The syntax of this property is based on a traditional typographical shorthand notation to set multiple properties related to fonts.
Yuhů
Profil
to by znamenalo, že mám prohozené verzálky (font-variant) s kurzívou (font-style). Můžete to prosím někdo ověřit?
Plaváček
Profil
Sdružená vlastnost font:

- nejprve se uvádí hodnoty vlastností font-style, font-variant a font-weight (na pořadí nezáleží) a oddělují se mezerou.
- za nimi následuje hodnota font-size. Tato položka je povinná
- položka font-size může být následována lomítkem s uvedenou hodnotou line-height (ale nemusí se uvádět)
- nakonec se povinně uvádí font-family (seznam rodin písma), jako povinná položka.
Fred
Profil
Plaváček Díky

Yuhů Nechce se Ti udělat samostatnou stránku o sdružených vlastnostech css? Myslím, že nejsem sám kdo se na to musí občas někam mrknout. (většinou to nadu tady http://tvorbawww.einstein.cz/css/), ale nikde to není všechno pohromadě.
Pajuc
Profil *
> nejprve se uvádí hodnoty vlastností font-style, font-variant a font-weight (na pořadí nezáleží)

Inu, na pořadí někdy záleží. Když jsem psal, že mi to podle Yuhůova návodu nefunguje, tak jsem si nevymýšlel. Yuhů sice psal, že s tím potíže nemá, jenže on zřejmě nepřiřazoval dané vlastnosti hodnotu scriptem tak jako já.

newsamp.style.font=hodnoty.value+"/100% "+newselect.options[newselect.selectedIndex].value;

* za hodnoty.value dosaďte "bold normal normal" nebo "normal normal bold"
V 1. případě písmo v daném SPANu nebude tučné!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0