« 1 2
Autor Zpráva
Dero
Profil
Není pravda, že nové sémantické prvky HTML5 nemají v současné době žádnou podporu. Firefox už od čvrté verze automaticky některým z těchto prvků přiřazuje WAI-ARIA role, což je užitečné pro uživatele obrazových čteček.

http://html5accessibility.com (nesprávně uvádí, že FF prvku <header> přiřadí roli header)
www.marcozehe.de/2010/11/09/new-accessibility-support-for-html5-elements-and-attributes/ (správně uvádí, že FF prvku <header> přiřadí roli banner)
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Od verze 9 dovoluje i Explorer nastylovat libovolně nazvaný element.

Zkusil jsem šestku a toto v ní funguje – Pytlíka vykreslí tučně modře kurzívou, třikrát tak velkého, Arialem a se zvětšeným rozestupem znaků (jen se pochopitelně dožaduje zapnutí JavaScriptu, pokud je vypnutý):

<script>document.createElement("broukpytlik");</script>
<h3><broukpytlik style="font-weight: bold; color:#009; font-style:italic; font-size:300%; font-family:Arial,sans-serif; letter-spacing:8px;">Pytlík</broukpytlik> v pralese</h3>
Yuhů
Profil
RockFire, napiš to. Já to na www verzi JPW nechci ne z toho důvodu, že bych si myslel, že to nedokážeš napsat dobře, ale z principu. Nechci tam cizí texty, protože se o ně nedokážu starat, odkazovat je a přepisovat (tak praví zkušenost). Časem o HTML 5 určitě něco napíšu, teď je ještě brzo. Ty to ale napiš a jestli to bude stát za to, tak já na to rád odkážu.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0