Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Yuhů má sice validní stránky dle platformy XHTML, ale u CSS předpisu mu ta validita chybí. <br/>Posuďte sami
PerToon
Profil
CSS validita není tak podstatná. Viz mé starší diskusní téma CSS validita (najdi si)
Timy
Profil
no a co? Znamená to snad, že když Yuhů nemá valididní css, že se z jeho webu nenaučíš psát html, css, JS atd.?
Dero
Profil
A ty interpunkční orgie v nadpisku znamenají co?

Yuhů má účelné CSS - funguje mu krásně, používá ale několik hacků a bypassů k tomu, aby to šlo efekt(iv)ně.
Na CSS validátor nekoukat, je to pitomost.
mindhunter
Profil
ale u CSS předpisu mu ta validita chybí. <br/>Posuďte sami

Dal jsi špatný příklad, kdyby jsi zkusil jinou stránku, Třeba by se tu mluvilo jinak :o)
Radek Hrabůvka
Profil
Schválně jsem se na odkaz "Posuďte sami" podíval vidím, že Yuhů dobře věděl co píše. Někde jsem četl, že když někdo použije nevalidní zápis, musí moc dobře vědět, co dělá a proč.
Yuhů má sice validní stránky dle platformy XHTML Pokud to dokáži rozeznat, Yuhů píše JPW v HTML.
Yuhů
Profil
Díky za zajímavé téma. Pojďme si rozebrat, co ten validátor na moje (už docela staré) CSS píše:

> Line: 42 Context : .sirsi
> Invalid number : width "100%" is not a width value : "100%"

tohle je můj oblíbený uvozovkový hack. Pokud vím, nikdo jiný jej moc nepoužívá. Je sice zřejmě nevalidní (narozdíl třeba od podrtžítkového hacku), ale jeho krása je v tom, že přesně rozlišuje quirk mód od standardního módu. Jinak řečeno hodnota obalená uvozovkami (kromě jména fontu) funguje pouze ve quirk režimu. Nemusím se piplat s vypisováním poznámkových hacků ani nic nemusím přetloukat pomocí !important.

Další 4 "chyby", které validátor hlásí, jsou stejného druhu.

> Invalid number : cursor hand is not a cursor value : hand
> Line: 98 Context : body.ost h2

potřebuju nad prvkem kurzor ručičku. Správná hodnota je pointer, ale aby mě pochopil IE5, přidávám i starší nestandardní variantu s hand.

> Invalid number : color darkblue is not a color value : darkblue

Na tohle se asi podívám, systémová barva darkblue určitě půjde přepsat do rgb zápisu.

> Property text-overflow doesn't exist : ellipsis

V tomhle ohledu má validátor pravdu, tahle vlastnost neexistuje. Ale explorer ji zná a přijde mi celkem užitečná, protože dovoluje řešit některé exploreří chyby v implementaci overflow.

Co se týká talších varování, která validátor vypisuje, jsou to jenom upozornění na barvy, které se ale ve všech případech bezpečně dědí.

Jinak musím připomenout, že se o validitu nijak nesnažím. Beru validátor jako dobrého služebníka, ale špatného pána. Pokud původní tazatel píše, že mám stránky validní podle XHTML, tak mě to udivuje ze dvou důvodů:
1. protože píšu v HTML
2. a protože validitu v HTML porušuju všude, kde se mi to hodí
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0