Autor Zpráva
mimochodec
Profil
Mám několik poznámek k článku Zpracování formulářů na Možnosti PHP » Zpracování formulářů.

- nekonzistentní použití velkých písmen (<H1>, "GET"), opravil bych na malé
- použití <? místo <?php
- trochu mi tam chybí aspoň stručný popis rozdílu mezi post a get
- (především) hodnota se načítá rovnou do proměnné, načítání pomocí $_GET["xxx"] je tam zmíněno až pod článkem, jako "Modernější přístup". Postavil bych to opačně - načtení přímo do proměnné je zastaralý přístup, ve výchozím nastavení php už nejspíš nefunkční a určitě nedoporučovaný.

Netřeba mi vysvětlovat, že ten článek je psaný tehdy a tehdy. Prostě jsem hledal, na co odkázat dotaz na zpracování formulářů a našel jsem jen tento článek, pak článek na linuxsoftu, kde zase pracuje s REQUEST a pak něco na intervalu, kde je to popsáno zoufale rozvleklou formou.
shaggy
Profil
mimochodec:
nekonzistentní použití velkých písmen
Nie je to jedno?

použití <? místo <?php
To je nejaká chyba?
Joker
Profil
Mohli bychom to nahradit připravovanou učebnicí PHP.

Trochu problém je, že formuláře jsou až skoro na konci základního kurzu. Což je na jedné straně logické: Ten článek má vysvětlit i superglobální proměnné, k čemuž je nejdřív potřeba vysvětlit proměnné a rozsah jejich platnosti, přičemž před rozsahem platnosti je nejdřív potřeba probrat blok kódu a kontext, což je v článku o funkcích…

Na druhou stranu kdyby to mělo nahradit uvedený článek, bude dost problém, že se od čtenáře očekávají znalosti skoro celého základního kurzu PHP.
Krom toho už v dřívějších kapitolách základního kurzu je dost problém s tím, že není vysvětlený mechanismus předávání dat PHP skriptu.

Takže já bych to udělal tak, že tento článek by se mohl nahradit článkem o formulářích v základním kurzu učebnice PHP, který by se přesunul někam blíž k začátku (nejspíš za proměnné) a některé věci (jako superglobální proměnné) by holt byly vysvětlené až později.
Případně by někdy později v základním kurzu byla kapitola o pokročilejších formulářích, ale myslím, že to nebude nutné.
panther
Profil
Joker:
neprijde mi dobry napad pracovat s formulari bez znalosti superglobalnich promennych - tedy pracovat s necim, o cem nic nevim.

Spise bych se zameril na otazku, zda ma odkazovana stranka nejakou navstevnost - myslim si, ze ta bude na JPW v sekci venovane PHP minimalni.
Joker
Profil
panther:
neprijde mi dobry napad pracovat s formulari bez znalosti superglobalnich promennych
Bude to v daném místě problém?
Po kapitole o proměnných ještě nic jako kontext a rozsah platnosti nebylo zmíněné, všechny proměnné jsou globální. S tímhle si myslím vystačíme až do článku o funkcích, kde se zmíní existence globálních a lokálních proměnných, a další kapitola potom probere rozsah platnosti proměnných.
mimochodec
Profil
panther:
Spise bych se zameril na otazku, zda ma odkazovana stranka nejakou navstevnost

Hledal jsem návod, jak se v php zpracuje odeslaný formulář, přesný hledaný výraz už nevím. Google mi to nabídl někde do třetího místa. Takže návštěvnost by tam být mohla.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Myslím, že vnímáš tu vaši učebnici až příliš lineárně. Lidí, kteří ji opravdu budou číst jako knížku, bude možná méně, než lidí, kteří se začtou do konkrétních pasáží. Na druhou stranu chápu, že na něčem se stavět musí a že nemůže každá kapitolka začínat od nuly.
panther
Profil
Chamurappi:
Myslím, že vnímáš tu vaši učebnici až příliš lineárně.
abychom byli přesní, zatím se jedná převážně o Jokerovu učebnici (co se autorství týče).

Lidí, kteří ji opravdu budou číst jako knížku, bude možná méně, než lidí, kteří se začtou do konkrétních pasáží.
to nemusí být až tak úplně pravda. Do konkrétních pasáží se začte někdo, kdo má o předešlých kapitolách ponětí nebo potřebuje poxté opravit a zafixovat stažený kód, který nefunguje a kterému nerozumí. Ale opravdoví začátečníci půjdou kapitolu po kapitole (a nemyslím, že by jich pár nemohlo být - dneska je čím dál méně lidí ochotno platit za knihy a učebnice, když jsou kvalitní online alternativy).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0