Autor Zpráva
juriad
Profil
Content
vše je popsané v nadpise

p:after {content(" konec odstavce"; font-weight: bold;}
span.sobrazkem:before {content: url(("adresa-obrazku.gif");} 
span.sobrazkem:before {content: url(("adresa-obrazku.gif"); zoom: 0.5; float: left; margin-right: 1px;} 
joe
Profil
Když už je řeč o vlastnosti content, padla mi do oka ta část, kde se píše o attr(). Je to celkem úsměvné :-) Náhodou mi to přijde celkem užitečné, například pokud přetváříme tabulky v responsivním designu, dá se to využít toho využít tak, že názvy sloupců zapíšeme do atributů, které v CSS využijeme. Tak je možné zobrazit hlavičku tabulky vlevo, když původně byla nahoře.

Také není pravda, že text v content musí být nalepen přímo na obsahu elementu, u kterého tuto vlastnost používáme. Můžeme využít například margin pro odsazení.
Str4wberry
Profil
Ani není pravda, že by nešlo vložit mezeru.
<style>
p:after {content: " " attr(title)}
</style>
<p title='s titulkem'>Odstavec</p>


Jinak smysluplné použití attr uvedl, pokud si dobře vzpomínám, před léty DoubleThink pro zvýraznění, že na nadpis lze odkázat pomocí kotvy:
<style>
h1:hover {content: "#" attr(id)}
</style>
<h1 id='nejaky-dlouhy-nadpis'>Nějaký dlouhý nadpis</h1>

Živá ukázka obojího.

A potom ještě třeba zobrazení altu uživateli, co vidí obrázky; atributu cite, lang a s drobnou nevýhodou i title. Nicméně, to je na stránce větou „kdy se nějaká podstatná věc schovala do parametru tagu místo aby byla v jeho obsahu“ zachyceno.


Reakce na joe:
Náhodou mi to přijde celkem užitečné, například pokud přetváříme tabulky v responsivním designu, dá se to využít toho využít tak, že názvy sloupců zapíšeme do atributů, které v CSS využijeme. Tak je možné zobrazit hlavičku tabulky vlevo, když původně byla nahoře.
To by mělo jít i normálně pomocí CSS.
joe
Profil
Str4wberry:
To by mělo jít i pomocí CSS.
Bavíme se o CSS, ne? :-) Měl jsen na mysli takovou tabulku.
VelkýBubák
Profil
Str4wberry:
A potom ještě třeba zobrazení altu uživateli, co vidí obrázky;

Ano? Opravdu to jde? A jak prosím?
Str4wberry
Profil
Nejde, kecal jsem. Pseudo-třídy :before a :after u obrázků spolehlivě nefungují.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0