Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
ahoj Yuhů, myslím si, že by nebylo ke škodě přidat na jakpsatweb.cz alespoň zběžný překlad této stránky:

http://www.vaughns-1-pagers.com/internet/google-ranking-factors.htm
Yuhů
já to myslím mám v nezařazených odkazech v katalogu,
ale spíš narážím na to, že si nejsem jistý, do jaké míry se mi na tuhle stránku chce odkazovat. Ta stránka totiž vzbuzuje dojem, že optimalizace pro Google je
1) alchymie
2) vypočitatelná
Což není ani jedno, ani druhé. Optimalizace pro Google je totiž to samé jako optimalizace pro uživatele. Ladění kódu a hledání vyčislitelných faktorů se dlouhodobě nevyplácí (respektive cena za čas vložený do studia těchto faktorů není efektivní).
Chamurappi
Já té stránce nevěřím. Odkazovaný patent jsem sice důkladně nestudoval, ale zběžným hledáním jsem v něm nenašel nic, co by potvrzovalo tamní „potvrzené“ závěry.

Vysvětlil by mi, prosím, někdo, proč je relevantnějším výsledkem stránka s klíčovým slovem v adrese? Pakliže skutečně má URL tak velký význam, jak řeší vyhledávače klíčová slova přidaná zvenku, aniž by o nich webmaster věděl? Příklad: www.plavacek.net/index.php/web-o-koze (čteš-li toto, Plaváčku, ponech prosím tuto adresu funkční)

Rád bych všem těm SEO radám věřil, ale zdravý rozum se brání. On to dělá docela často, je-li mu předkládána neprokazatelná úvaha jako fakt. Nejsem odborník přes SEO, ale když člověk označovaný jako odborník není schopen obhájit, proč je celoSEOsvětově uznávaný fakt faktem, a argumentuje pouze zkušeností, nevěřím mu. Přesto se rád nechám v tomto oboru poučit, nejsem rozený rebel či anarchista.

Dle mého názoru se celá SEO „věda“ korumpuje sama sebou. Nezpochybnitelný význam mají jen zpětné odkazy, o něž se každý SEO odborník snaží především. Sepíše-li pár obecně uznávaných rad a přidá k nim špetku vlastních úvah, stane se cenným zdrojem pro ostatní SEO odborníky. Ti na něj nadšeně odkazují, neboť věří v jeho prospěšnost. Spousta zpětných odkazů onoho odborníka pozvedne ve výsledcích. Tím pochopitelně vznikne „dobrá zkušenost“. A hned je všem jasné, že jeho úvaha je pravdivá.

Znal někdo z vás Vaughns-1-Pagers.com dříve, než tam vyšel ten dokument? Vsadím se, že široko daleko nikdo. Ale z pohledu vyhledávačů to bude nyní díky všem těm zpětným odkazům jednička. Což neznamená, že má ten web pravdu, svoji pozici nezískal následováním svých rad. Jen mu spousta lidí spokojeně věří.
Yuhů
Copak o to, Chamurappi, já té stránce věřím. Trochu moc ovšem mudruješ, stejně jako ta stránka.

Ta stránka opravdu udává rozumné závěry pravděpodobně správných pozorování. Jenom si prostě myslím, že není vhodné nikomu doporučovat studium takových věcí, protože to prostě není užitečné.

Já se o faktory řazení na Google třeba zajímám, protože jsem konkstruktér vyhledávačů. Proč bych ale takovéhle detailní znalosti měl doporučovat někomu normálnímu?
Chamurappi
Vážně míněný dotaz: Proč je relevantnějším výsledkem stránka s klíčovým slovem v adrese?

Reaguji na Yuhůa:
Proč bych ale takovéhle detailní znalosti měl doporučovat někomu normálnímu?
Souhlasím, že cílovou skupinou JPW by měli být ti normální. Spousta dnešních webmasterů ale normální není, ženou se za každou nabízenou formou dokonalosti. Ten pan Anonymní nahoře bude patrně jedním z nich.
Fred
Jeden překlad jsem viděl tady http://www.beda.unas.cz/preklady/faktory-ovlivnujici-hodnoceni-vyhleda vacu.php , kdyby se to někomu hodilo. Nevím, jestli je to přesně to samé.
simka
Profil *
ten anonym nahoře jsem já, omlouvám se
Béďa
Profil *
Ten můj překlad překládá jiný článek - http://www.seomoz.org/articles/search-ranking-factors.php

I když bych samozřejmě byl rád, aby byl odkaz na můj překlad na JPW, nemyslím si, že to je zas až tak vhodné. Začátečníci mají dost svých problémů a motat jim ze začátku hlavu se SEO je podle mě zbytečné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0