Autor Zpráva
Hynek
Profil
:o)
koudi
Profil
A co jako? Některý lidi sou váňě zvláštní....
Mistr
Profil
koudi
To byla (asi) Hynekova óda na Yuhůův Jak psát web.
llook
Profil
To jo, ale postrádá logiku. (edit: teď mi to docvaklo, část věty jsem smazal) Kritika nemusí znamenat remcyremc. Pokud řeknu, že nějaký web je skvělý a nejlepší svého druhu co jsem kdy viděl, jedná se také o kritiku.
Mistr
Profil
llook
Pokud řeknu, že nějaký web je skvělý a nejlepší svého druhu co jsem kdy viděl, jedná se také o kritiku.
To je přeci to, jak se řešilo na hokeji. Hráči se nesmějí podle jakéhosi pravidla v den utkání vyjadřovat k výkonu rozhodčí. Tenkrát to vzniklo, protože hráči na výkony sudích dost nadávali. Jednou ale hráč upřímně rozhodčího pochválil, jak pěkně utkání řídil a dostal trest také - hodnotil rozhodčího.

Ovšem tímto mým příspěvkem se už dostáváme někam úplně jinam, zcela mimo oblast webdesignu či Jak psát web. Už jsem tedy raděj zticha.
Anonymní
Profil *
... ???
anicka
Profil
Ahoj Yuhů, díky za užitečný web o webmasterování :-). Hlavně pro začátečníky je super!

V čem si s Tebou dovolím nesouhlasit je hodnocení WYSIWYG editorů kódu. Dlouho (od roku 2001 dosud) jsem používala Microsoftí sbírku (od "FrontPage Express" až po "FrontPage 2002"), ale s objevem editoru "PSPad" se vše změnilo a radši dám přednost kvalitnímu kódu, validovatelnému W3C (i když je trochu těžší psát přímo kód, to uznávám; na druhou stranu jde přeci jen o zvyk :-)) než hlavně vizuálně příjemnému, rychlému a pohodlnému generování v editoru WYSIWYG ("FrontPage 2002") se "zapleveleným" kódem.

Pro netechnické začátečníky je určitě výborný jakýkoli WYSIWYG editor, to souhlas :-) protože pro tento typ uživatelů není vůbec důležitý (X)HTML kód, natož tak nějaká validita ;-).

Pro začátečníky vyloženě technického typu doporučuji určitě NON WYSIWYG editor, jako vynikající "PSPad" (český a freeware!, což je jeho velikou výhodou).

Pro uživatele znající (X)HTML kód mírně až středně a hodně pokročilé každopádně NON WYSIWYG editor ("PSPad"). Práce v něm je rychlejší, výsledný kód je kvalitnější a lze jej (off-line) zvalidovat přímo v prográmku "PSPad", výsledek lze samozřejmě dále validovat třeba on-line na W3C (velká pravděpodobnost, že kód bude mít málo chyb a bude v pořádku).

Na "PSPad" prostě nedám dopustit :-) a už se rozhodně nehodlám vracet k Microsoftímu "FrontPage".

Měj hezký den a díky za Tvůj web!
habendorf
Profil
Práce v něm je rychlejší, výsledný kód je kvalitnější , krémovější, přitom méně tučný. Na takové to domácí klofání, to musím zaťukat. A to vše bez namáčení!
anicka
Profil
Na takové to domácí klofání, to musím zaťukat.

Chtěl jsi asi říct "NE takové to domácí klofání", ne? :-) Šotci řádí všude, i na netu :-).

Na domácí rychloweb je pro začátečníka dobrej "FrontPage" od Microsoftu, to beru (začátečník neví, co to je HTML a ani ho nějaká validita nezajímá, natož tak aby věděl, co to je).
quinux
Profil
anicka
Frontpage používají i uznávaní profesionálové. To není o editoru to je o lidech.
Yuhů
Profil
nevím, jestli jsem uznávaný profesionál, ale ano, používám FrontPage téměř na všechny svoje weby. Nyní jistě prominete, když tuto stránku uzavřu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0