Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
V http://www.jakpsatweb.cz/css/border-collapse.html se píše:
.... Hodnota collapse je jediný rozumný způsob, jak udělat mřížku tabulky o šířce jednoho pixelu. ... S tim bych si dovolil polemizovat a s ..... Dříve, když byly běžné pětkové verze prohlížečů, se jednoduché rámečky dělaly tak, že se buňkám dal pravý a spodní rámeček, tabulce horní a levý. .... Bych si dovolil vyloženě nesouhlasit a přijde mi to fakt jako strašně kostrbatý
1px rámeček mezi buňkama se podle mě kdysi dělal postupem

<table cellspacing=1 bgcolor="black">
<tr><td bgcolor="white">aaa</td><td bgcolor="white">bbb</td></tr>
<tr><td bgcolor="white">ccc</td><td bgcolor="white">ddd</td></tr>
</table>

a i dneska mi to přijde jako použitelný způsob (samozřejmě místo bgcolor použiju třeba TD{background-color:#FFFFFF;} nebo jinou definici stylu)
Myslim že by to stálo za doplnění ....

Hm začal jsem nějak ostře ... chtěl jsem říct že jakpsatweb je naprosto super ... hlavně logika řazení a vazeb ... je vidět že to je z praxe ... když něco ohledně HTML nebo CSS nevim hledání začínám vždycky tady ... prostě jan tak dál a dík
Yuhů
Profil
to, co píšu, ale má logiku

> 1px rámeček mezi buňkama se podle mě kdysi dělal postupem

to právě udělalo 2 px rámeček
Anonymní
Profil *
U NN už 4.7x dělala stoprocentně jeden pixel, 4.0x to určitě neuměla (tj. dělala dva pixely)
u IE si už tak jistej nejsem ... Jinak s dnešními prohlížeči to funguje naprosto bez problémů (pokud někdo nemá rád collapse).
Yuhů
Profil
NN 4.7 je s prominutím vykopávka a je dobře, že jej už nikdo nepoužívá. V Exploreru tou dobou jednopixelový rámeček udělat nešel jinak, než tak, jak popisuju.

Aby výše uvedený příklad fungoval, musí se použít cellspacing="1", což není CSS. Když budu mít ve webu 20 tabulek a budu chtít, aby vypadaly stejně, tak tam přece do nich nemůžu všude psát cellspacing. Proto je to jediný rozumný způsob.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0