Autor Zpráva
Screamer
Profil *
Toz dobra stranka, to musim uznat, je to prehledny, je tu hodne informaci, ale uz davno mi prestala stacit, delam ted mnohem vic s javascriptem nez driv a tady se toho moc o js nedozvim, nasel sem par zajimavosti ktery snad nezna ani plno tech co si mysli ze jsou profici, tezko se takovy veci hledaj, prave proto ze je zna jen malo lodi, dam priklad, metodu setTimeout/setInterval(mojeFuncke,timeout/interval) zna snad kazdy, presto se vsude resi problem ze potrebujete funkci mojeFunkce predat nejaky parametr jineho typu nez string, pritom uz vim o dvou metodach jak toho lze dosahnout, prvni je dokonce primo k tomu urcena, setTimeout/setInterval maji vic nez 2 paramtry, ostatni parametry se predaji prave funcki mojeFunkce, dalsi mozny ale ne uz tak hezky je setTimeout(function(t){return mojeFunkce(prvni,druhy,t);},1000)
pokud jeste prybyvaji nove veci a clanky tak prosim prave rozsirit javascript sekci, o html je tam snad vsechno, o css je tam temer vsechno ale o js tam je moc malo, snad jen zaklady.
zimmi
Screamer: Já myslím, že ti nikdo nebrání do JPW taky přispět. Stačí poslat Yuhůovi e-mail s článkem o zmiňovaném problému, a nevidím důvod, proč by ho Yuhů neuveřejnil.
Screamer
Profil *
zimni: mas pravdu to bych mohl, problem je v case, vim ze vy (kdo prispivate) ste si cas nasli, ale ja proste zatim nemam kde, neni to vymluva, je to otazka priorit, mozna neco napisu..
ah01
Screamer
ad „setTimeout/setInterval“: osobně bych považoval za elegantnější, tedy i hezčí, spíše druhou metodu. Vytvořit anonymní funkci a předat referenci na ni, mi přijde jako zcela běžné řešení. Naopak použití, které je bohužel občas vidět (i když z tvého textu není jasné, zda li jej používáš), je něco takového: setTimeout("alert('je čas');", 1000);, tedy uvést přímo JS kód jako textový řetězec. Takové řešení je „zlo“, budu-li citovat zahraniční zdroje („eval is evil“).

Citováním zahraničních zdrojů jsem chtěl naznačit, že na českém internetu o pokročilém nebo chcete-li současném JavaScriptu moc informací není. A sám uvažuji, celkem vážně, o tom, že začnu psát stránky o JS (viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=35 120 )
Yuhů
ten seriál o javascriptu jsem vlastně nikdy nedokončil. Bylo to pro mě příliš velké sousto. Samozřejmě ocením články, ale už nemůžu zaručit, že je vydám.
Petroff
- setTimeout má přesně 2 argumenty (=parametry) + třetí pro volbu skript.jazyka jiného než JS (VBS)
- ten první je kód (může obsahovat více příkazů); může být vytvořen výrazem (do něho lze nacpat ony "parametry"....) typu string - ten se vyhodnotí (~ eval(string) ) a provede v globalním kontextu.
Výhodnější je předat výraz: function(){ příkazy} popř. function(){ mojefunkce(a,b,c...)} kde příkazy/parametry a,b,c... mohou být i lokální .
- vylepšení má (pouze) setInterval .
Počínaje myslím IE5 lze použít: setInterval ( funkce, time, param1,param2,...)
Např. opakovaně volat funkci provest se čtyřmi (pokaždé stejné!!!) parametry:
setInterval(provest, 1000, screen.height,screen.width,10,10);
function provest(vyska,sirka,dx,dy){.......}
Petroff
Sorry - mea culpa.
Vylepšení má (rovněž) setTimeout naprosto stejně jako setInterval:
setTimeout( funkce, time, param1,param2,...)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.