Autor Zpráva
Hadžim
Profil
to Yuhů:
Plánuješ nějakou další sekci na stránkách (do budoucna), nebo je spravování a dodávání aktualit do stávajících sekcí natolik náročné, že už na nic dalšího není čas ?
Co třeba PHP ??? :o)
Honza Hučín
Profil
Odpovím částečně za Yuhůa, i když je to zastaralá informace. V jakémsi rozhovoru před dvěma roky Yuhů objasnil, proč píše o HTML a ne o PHP.

Důvodem bylo to, že v chování PHP skriptů mohou být odchylky závislé na konkrétní konfiguraci serveru, kdežto HTML se chová stejně ve všech instancích příslušné verze prohlížeče (zanedbáme-li uživatelská nastavení, která si ale mohou měnit všichni stejně).

Nepochybuji o tom, že je pravdivý i důvod s náročností správy současných stránek.
Yuhů
Profil
Hadžime, ta situace je složitější. Honza Hučín má samozřejmě pravdu, ale tím, že existuje toto fórum (které před půl rokem neexistovalo), jeden z důvodů, proč nemít sekci o PHP, padá. Ty dotazy bych prostě měl kam směrovat a šetřil bych čas (jako už mi diskuse šetří teď -- představ si, že asi polovina zdejšího provozu mi chodila do mailu).

Já o sekci o PHP přemýšlím už čtyři roky, ale zatím to nenastalo. Nejsem přes PHP už vůbec odborník. Před čtyřmi lety jsem byl lepší průměr, teď už vím prdlajs. Kdybych dnes napsal návod na PHP, tak by to bylo hodně začátečnické. Já osobně si myslím, že i to by leckomu pomohlo, ale prostě není čas a nálada.

A jak správně píšeš, udržování a aktualizace současného stavu stránek je docela náročné. Jsem ale přesvědčen, že to má smysl. Hodně mi pomáhají čtenáři, kteří mě upozorňují na nepřesnosti.

Při vývoji každého projektu se dostaneš do fáze, kdy si říkáš, jestli je vůbec únosné pracovat na projektu stejným způsobem jako doposud. Jestli se neodhodláš k nějakému zlepšení, aby sis ušetřil práci. V té situaci opět jsem. Musím říct, že na Jak psát web zvažuju každou změnu průměrně půl roku. Teď mám v hlavě pár věcí, ale ještě nevím, jestli se do toho pustím. Ovšem musím s lítostí konstatovat, že v mých úvahách návod na PHP nefiguruje na předních místech. Spíš půjdu do osvěty v oblasti internetového marketingu, protože v tom máme v české kotlině zrovna teď větší problém.
Honza Hučín
Profil
K tomu mám dva dodatky:

1. O PHP vycházely seriály na www.interval.cz (hodně kvalitní) a na www.zive.cz (horší, ale dalo se tam leccos najít).
2. Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochoten něco o PHP napsat (jako to udělal DoubleThink o flashi), troufám si odhadnout, že by mu Yuhů s radostí zřídil subdoménu.
Yuhů
Profil
Odkazy na články o PHP případně mám na stránce www.jakpsatweb.cz/katalog/php.html

S tou subdoménou bych asi chvilku přemýšlel. Rozhodně bych ji nepůjčil někomu jen tak. U DoubleThinka to bylo něco jiného, protože on už měl svoje výborné stránky hotové a živořil s nimi na Webzdarma.
ronnie
Profil
Vcelku slušný seriál o php vycházel ještě nedávno na www.linuxsoft.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0