Autor Zpráva
Mistr
Profil
To ISSN je spíš jen otázkou prestiže, ne? Nic jiného z toho neplyne. Podobně to, myslím, je i třeba u firem - když je a. s., zní to prestižněji, ne?
thingwath
Profil
Nic tak podstatného z toho asi neplyne, o ničem nevím. A když jsem se naposled díval, tak bylo poměrně striktně vyloučeno dostat ISSN pro blog, takže jsem to ignoroval :-) Ale má to kdekdo.
DoubleThink
Profil *
Podobně to, myslím, je i třeba u firem - když je a. s., zní to prestižněji, ne?

OT:
Zkratka a.s. znamená "Akciová společnost" - označuje to typ firmy. S prestiží to nemá nic společného. Každý druh firmy (vos, sro, ks, as) má podle zákona stanovený rozsah ručení, počáteční kapitál, způsob řízení, odvod daní atd...
Yuhů
Profil
nemyslím, že je to jenom věc prestiže, i když to taky. Zkuste se na to raději dívat nadčasově. ISSN je tady desítky let a v rámci nějakých struktur funguje jako standardní označení publikace. Dneska všichni ujíždějí na URL, ale kdo před deseti lety URL znal? Nabízí se otázka, jestli někdo bude URL znát za deset let (já si myslím, že jo, ale čert ví). ISSN je zárukou jisté stability.

Také existují lidé, zejména knihovníci, kteří na vyhledávání informací používají knihovnické systémy. Mít ISSN znamená být zanesen do těchto knihovnických systémů, i když, připouštím, jejich vliv se snižuje. Jako bývalý knihovník si ovšem svého ISSN dost vážím.
mat
Profil
zkusil jsem taky požádat, uvidíme... a co se týče prestiže - pro mne ISSN otázkou prestiže je, pokud jej získám, budu na něj pyšný a hrdý stejně jako Yuhů...
mat
Profil
sice nevím, jak snadné to je, získat ISSN, ale jak jsem psal, požádal jsem o něj - a ode dneška mají Životopisy online ISSN přiděleno - stejně jako Yuhů si svého ISSN dost vážím...
Yuhů
Profil
jenom rychlý odkaz na postup:
http://www.jakpsatweb.cz/clanky/jak-ziskat-issn.html
Mistr
Profil
Pro DoubleThinka:

Že "a. s." je akciová společnost samozřejmě vím. Tou prestiží u a. s. jsem myslel to, že když si máš vybrat mezi firmou "Zakoupil a Zbořil" a "Zakoupil a Zbořil, a. s.", tak trošku (i když si to možná nepřiznáš) Ti bude bližší ta akciovka. Budeš jí jakoby víc věřit. :-) Opět je to jen otázka psychologie.
habendorf
Profil
Mistr: Nemyslím si. BTW, např. Eurotel je s.r.o. (je to s.r.o. s nejvyšším základním jměním v ČR). Jen upřesním DoubleThinka - není to typ společnosti, ale tzv. právní forma společnosti.
Honza Hučín
Profil
s.r.o. a a.s. jsou sice zajímavá témata, ale pro jiné diskusní fórum. Díky za pochopení.
Mistr
Profil
s.r.o. a a.s. jsou sice zajímavá témata, ale pro jiné diskusní fórum. Díky za pochopení.

Ja si to take myslim. Chtel jsem Vam to, panove, navrhnout take: chcete-li diskutovat o akciovkach a srockach, :-) tak si o tom pojdme bavit treba pres e-maily, at tim tady nezakydavame tuhle diskuzi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0