Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Ahoj Yuhu. Mohol by si prosim ta dopisat aj to ako funguju zobrazovacie mody
http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html aj pre typy dokumentov xhtml a nie len html?
Pretoze ja som mal s tym problem a neslo mi do hlavy preco to tak nefunguje ako to ma. Totiz na svojej stranke mas pisane ze quirk mode (teda nestandardny mod) vyuzivaju prehliadace ako Opera vo vsetkych verziach, pri DOCTYPE vsetkych okrem strict, v ostatnych teda vo vsetkych verziach Opery s DOCTYPE strict sa pouziva normalny zobrazovaci rezim. S Explorerom je to tak ze vo vsetkych verziach so vsetkymy DOCTYPE sa pouziva nestandardny mod Quirk, len pri verzie 6 s DOCTYPE strict sa uz zacal pouzivat standardny mod. No a ja som mal nastaveny doctype transitional takze som z toho logicky usudzoval ze budem mat nestandardny rezim Quirk. Tak som to skusil, nastavil som si sirku DIV-u na 800px a padding som si nastavil na 25px. Ale nestalo sa to co som ocakaval, ze DIV ostane rovnako siroky ako predtym len s tym rozdielom ze text v nom bude odsadeny o 25px, ale DIV sa mi zvacsil o 25px v sirke aj vyske ako je to v standardnom mode kde padding a border nezapocitava do sirky a vysky. Z toho som usudil ze sa sprava ako v standardnom mode aj ked DOCTYPE ma nastavene na Transitional, cize by mal ist v Quirk mode. Potom mi doslo ze pouzivam XHTML a nie HTML a taky mam aj DOCTYPE, potom som to skusil s takym istym DOCTYPE ale s HTML a islo to tak ako to tam mas opisane. Teda DOCTYPE XHTML Transitional ovplyvnuje aspon prehliadac OPERU inac ako DOCTYPE HTML, a preto by bolo velmi uzitocne a napomocne keby si si nasiel trochu (predpokladam ze si dost zaneprazdneny) casu a dopisal aj to ako to funguje v prehliadacoch pri
!DOCTYPE XHTML. Uvidis pomoze to mnohym a nebudu si nad tym zbytocne lamat hlavu tak ako ja. Dakujem.
Hanz
Profil
FantomX1
Myslíš, že by mu to nestačilo napsat na email? --> stejně je to jen pro něj.
habendorf
Profil
FantomX1: http://wellstyled.com/html-doctype-and-browser-mode.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0