Autor Zpráva
ruza
Profil
Jak psát web jsou nejlepší stránky o tvorbě webu, jaké jsem zatím našel. Jsem v této oblasti začátečník a zde je to od začátku, dík.

Trocha kritiky(vše se týká fotografie) - nemohu strávit větu "Dávat na web obrázek větší než takových 60 kB je vcelku nesmysl, protože se na jedné obrazovce stejně nemůže patřičně zobrazit.", to může podle mne napsat člověk, který je buď trochu slepý, nebo používá velmi starou techniku (hardware-software).

Pro mne je foto okolo 50kB minimum pro reportáž(zdráhám se to nazvat fotografie, snad jen podle původu-způsobu pořízení), pro
prezentaci fotografické tvorby snad ani z legrace.

Optimalizaci fotografie pro web říkám osobně "domrvení" a vždy bych u toho skoro brečel(používám Photoshop a ImageReady).

Na progresivním vykreslování nevidím nic krásného.

Vše je můj osobní názor a nemyslím to nijak zle.

Případné dotazy-Kde najdu podrobnější statistiku uživatelů internetu podle rychlosti připojení?
Má smysl ukládat foto pro web včetně ICC(sRGB)? Myslím, že asi ne.
Acci
Profil
Případné dotazy-Kde najdu podrobnější statistiku uživatelů internetu podle rychlosti připojení?
Třeba v tiskové zprávě Navrcholu. Ale i když 12% využívá dial-up, tak je nemá smysl podceňovat (stejné je to s podporou ťřeba Firefoxe a Opery)
roberta
Profil
nebo používá velmi starou techniku (hardware-software)

tu ani nejde tak to HW/SW, ale o rýchlosť pripojenia... nie každý má pevnú linku
a čo sa týka prezentácie fotografickej tvorby, nikto nehovorí, aby na nej neboli aj kvalitné fotky...
Honza Hučín
Profil
Měření rychlosti připojení na mém webu:
http://suplik.petnik.cz/index.php?cl=327
marfig
Profil
Delam trochu do fotek, davam na web fotky z akci a ze je jich trochu vice, priklanel bych se k nazoru ruza o "domrvení" fotek na netu, fakt jsou obrazky na netu dost oskubane. Holt, linky jsou jeste si myslim porad pomale a nevim, je to muj osobni nazor, jak dlouho je uzivatel ochoten cekat na nacteni fotky. Davam miniatury do 5 kB a zvetseniny do 50 kB cemuz odpovida jakychsik 700 x neco pixelu. Az na extremni vyjimky jsou to fotky jakztak k divani. Jeste bych si dovolil podotknout dotaz: jak mnoho ctenaru obecneho webu oceni suprove fotky. Mimo jdou weby o foto, a pod. kde originalni fotky maji sve misto. Abych shrnul prispevek, myslim ze tech 50 kB je dostacujicich.
Martin
Yuhů
Profil
Víceméně souhlasím s ruzou. 60 KB je dnes málo, psal jsem to v době, kdy bylo nejčastější rozlišení 800x600 nebo i menší.

Opravím to na 100. Stačí? Tady není účelem napsat přesné číslo, ale odradit začátečníky od publikování datových zombií.
ruza
Profil
Dík a jsem rád, že jsme se v podstatě docela shodli.

Také velmi záleží na konkrétní scéně, na kvalitě původní fotky a na míře doostření po převzorkování. Pro reportáž dělám 640x(480)
a někdy to stačí udělat 30kB, ale někdy je potřeba až 80kB. Když je to vyfoceno na ISO800-šum(byť s rozumem odstraněn), expozice
ne zrovna ideální apod., tak mně to tak nevadí. Když je to ale pěkný, tak mně ta větší komprese docela mrzí.
thingwath
Profil
Formáty se ztrátovou kompresí jsou vždycky běs, nemám to rád, ale holt objem je objem.

Jinak, obrázek by IMHO měl být velký podle potřeby. 60 nebo i 100 je třeba na galerii wallpaperů k smíchu, u fotek jakbysmet. Ale třeba dekoraci nad 20 KB už považuju za lehce přehnanou :-)
Tin
Profil
Na třídní fotky používám 40 kB (640*480, 70% JPGkomprese) a nevypadá to nijak strašně
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0