« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Čau chlape. Já už weby nějakou tu chvilku dělám a v začátkách sem taky narazil na tenhle web. Taky sem na něj chvilku koukal, ale pak jsem objevil kouklo knížky. Že se to z ní učí 100x líp jak z nejlepšího tutoriálu. Ale to je trochu mimo mísu. Tak já si myslim, že na jakpsatweb.cz je hodně moc užitečnejch informací, ale jejich největší problém je, že jsou tak nějak trochu diravý. Nezdá se mi, že by si tady psal tak nějak souvisle( teď myslim, že by na sebe články navazovali tematicky plynule ), ale to co se ti zrovna hodí do krámu to sem napíšeš. Podle mě je tohle největší nedostatek. A pak taky to, že design by chtěl obměnit. Né proto, že by bylo něco na něm špatně, ale proto, že tenhle tomu webu nedodává moc na přehlednosti. Zdá se mi to tu zkrátka chaotický. Ale jak už sem řek. Když tu najdu nějaký informace, tak to stojí za to.
Taps
Profil
Anonymní
Mě se to zdá přehledné.
temistokles
Profil
Anonymní
Mne tá tématická nenádveznosť nepríde ako problém. Keď zvládneš základy, pravdepodobne už hľadáš len konkrétne veci.
Taps
Profil
temistokles
Já jsem se učil html na střední škole a většinou hledám konkrétní věci když si nejsem něčím jistý.
temistokles
Profil
Taps
Áno, presne o tom hovorím.
quinux
Profil
Jediný "nedostatek", který podle mne jakpsatweb má, je hledání, které by mělo výsledky odfiltrované od vláken diskuze.
HeWeR
Profil
Anonymní
No, nevím. Já sem na jakpsatweb.cz prakticky vyrostl. HTML a CSS jsem se nenaučil z žádné knížky -- čerpal jsem z JPW.

V úplně prtovních začátcích (kdy sem něměl připojení k internetu a na mém 486 běhala jen IE3) jsem si vytiskl hromadu stránek JPW ve škole a pak sem to četl jako knížku na záchodě :-) Nějaké chaotičnosti jsem si nevšiml. Vše na sebe navazovalo.

A nezaměňuj grafický laout s přehledností webu. I graficky pěkná stránka může být nepřehledná a naopak. A právě JPW je podle mě velmi přehledný, přestože z grafického hlediska není zrovna Web 2.0 (což mi vůbec nevadí, aneb jak mi kdysi řekl Yuhů: "Já potřebuju, aby si lidé mé návody četly, a ne je prohlíželi.")
djlj
Profil
Já souhlasím s prvním příspěvkem, že to je nepřehledný. Když jsem se dřív učil html nebo css, tak jpw nepřipadalo ani v úvahu, protože jsem se v tom prostě nevyznal. Učil jsem se z takové pěkné příručky stažené z internetu. Odkud však, to už dávno netuším.
Až dnes na jpw občas na něco kouknu; ale to přesně vím, co hledám.
ax123
Profil
Já jsem na JPW vyrostl od html přes css až po úplné základy php. Vždycky jsem dohledal co jsem potřeboval a to i na off-line stránkách, což mě těšilo úplně nejvíc. Zkoušel jsem i knížky, ale je tam tuna balastu a nic z toho. Nehledě na to, že Yuhů má u všeho hned příklady a postupy, takže co jsem se naučil, jsem mohl zkopírovat a vyzkoušet.
Str4wberry
Profil
djlj
Při tak obrovském množství stránek je menší nepřehlednost pochopitelná.
Leslie Lensen
Profil
Mě jpw naučilo jak psát <a> a <img>, víc nepotřebuju a naučil mě to opravdu dobře :). Ale dost OT. Nepřehledné mi JPW nepřijde, je prostě velmi obsáhlé. A na design dlabu.
Camaleri
Profil *
Ja som sa HTML ucil z WinCheatru kde to bolo prehladne. Ale toto neni prehladne
quinux
Profil
Camaleri
Možná by bylo dobré, kdybys uvedl odkaz pokud se jedná o web, aby jsme mohli porovnat.
Vladosik
Profil
quinux
Myslim ze vim co mysli. To je program, kde jsou navody a cheaty do her - Scorpions WinCheater - Bible vsech cheaturu a parmenu:-))
http://www.stahuj.cz/hry_a_zabava/doplnky_a_rozsireni/scorpions-winche ater/
quinux
Profil
Vladosik
Nikdy jsem si nevšiml, že v tomto programu jsou i návody na tvorbu stránek :) Nj, to bude tím, že nejsem tak velký pařmen ;)
Vladosik
Profil
quinux
Já na to teď koukal a také to tam nemám. Ovšem je k tomu spousta rozšíření, takže to bude asi tím...

P.S. Já už pařmen také nejsem, mám tu ten program jen z nostalgie:-)
zero0x
Profil
jakpsatweb je taaaak nemoderny a taaaaaak web1.0
Bubák
Profil
zero0x
Doporučil bych ti nějakou moderní klávesnicí, na které se nezasekávají klapky.
vojta.
Profil *
Taky přidám svuj příspěvek. Myslim, že tyhle stránky jsou fakt dobrý. A to nejen pro ty, co chtějí začít, ale i pro někoho, kdo už to nějakou dobu dělá a jen se chce ujistit, jestli je to dobře. Když jsem začínal tak sem dostal od jednoho známýho docela slušnou recenzi tohohle webu. Vyzkoušel jsem to a dodnes ho doporučuji všem, co chtějí začít s vytvářením webových stránek. Mě osobně to vyhovuje maximálně. Je to přehledné, jednoduché ale hlavně je tu vše podrobně vysvětleno! A myslim že jednoduchej design stránek neni závadou! Naopak! Alespoň zbytečně neodvádí pozornost od textu. Vše na sebe perfektně navazuje a nemůžu si to vynachválit. Krom toho sem četl v jednom odborném časopisu, zabývající se počítačema, počítačovou grafikou a webovýma stránkama, recenzi těchto stránek a musim říct, že se moc nelišila od mého názoru, který sem Vám ted napsal.
liska11
Profil
mě se jakpsatweb taky na zacatku kdyz sem z html zacinala dost neprehledny tak em se ho naucila z jinych webu ale ted je to super protoze kdyz clovek neco neni tak to tam zada a ma to hned takze ja doporucuje na pozdejsi vyuziti
tomasj
Profil *
Já osobně jsem v mých začátcích z JPW taky moc nečerpal . Přehlednost ani nic jiného mi tam nevadilo, ale prostě souvisle se z něj učit tak nedalo.... Nejlepší je podle mého názoru kvalitní literatůra, kde je vše velice podrobně popsáno... Například takové CSS jsem ovládnul a pochopil až po přečtenení prvích stránek knihy o tomto jazyku.... No myslím si zkrátka, že JPW není kniha, ale spíše takový slovník k HTML a CSS.. Navíc autor webu není spisovat, takže mu to vyčítat nemužem;-).... Každopádně přes všechno si myslím, že je dobře že takový slovník existuje a je pomůckou pro každého začátečníka....Dodnes taky procházím a jen se ujišťuju jestli vybrané tágy dělají a jestli používat nebo ne- tím zase narážím na další výhodu, u každého tágu je obvykle napsáno va jakých prohlížečích se správně zobrazuje a je tam i vyvozen závěr, jestli teda tág použít či ne....
Dranel
Profil
Anonymní, zero0x
A jak by jste si představovali návaznost stránek? Aby to bylo psaný stylem příběhu a rozdělený na kapitoly? Jste naivní. Lidé neradi čtou!

Yuhůovi bych doporučil aktualizaci problémových stránek, jako např. hosting apod - prostě takové, které nestíhají s dobou.
Bubák
Profil
Yuhůovi bych doporučil aktualizaci problémových stránek
Někde Yuhů psal, kolik stránek jakpsatweb má, a pokud zaktualizuje "jen" 3 stránky týdně, jak dlouho trvá aktualizace celého webu. Krom toho, jako "problémové" každý vidí jiné stránky.

Dranel
Pokud uděláš opravdu dobrou stránku na téma související s webem, můžeš napsat Yuhůůovi, třeba na tebe odkáže.
Dranel
Profil
Bubák
Pokud uděláš opravdu dobrou stránku na téma související s webem, můžeš napsat Yuhůůovi, třeba na tebe odkáže.
Proč mi to píšeš? Já snad nikde nenapsal, že to má Yuhů blbý nebo že udělám lepší... Každopádně dík za návrh - pouvažuji o tom až budu tvořit web na toto téma.
elf18
Profil *
Zdravím. Pro Yuhůa: Začínám se učit tvořit web stránky a dostala jsem doporučení na tento web. Stránky se mi zatím líbí moc. Leč hned na začátku mě zarazila drobnost v kapitole Co je potřeba? "Firefox (červená panda)". Fox je liška a ne panda. A já mám na ploše ohnivou lišku. :-)) Já vím, je to detail, ale přesto.
Joker
Profil
elf18
Fox je liška a ne panda.
Oblíbené téma :o)))
Slovo fox sice znamená liška, ale "Firefox" je jiné zviřátko s českým jménem Panda červená. Je k vidění například v pražské ZOO, doporučuji naučný výlet ;-)

Jinak viz často kladené otázky ke značce Firefox:
What's a Firefox?
A "Firefox" is another name for the red panda.
Railbot
Profil
Vždy se na to nějaký rozumbrada nachytá aneb butterfly není máslová moucha, ale motýl :)
Bubák
Profil
Jde o záměrně vytvořenou slovní hříčku. Aby legrace byla větší, na logu firefoxe je liška, tak pravil autor loga (vytvořeného v Inkscate). Obkaz se mi nechce hledat.
Joker
Profil
Railbot
butterfly není máslová moucha, ale motýl
Ještě lepší variantu měl kdysi Ivan Mládek: opera Madam Butterfly, česky Madam Létající Máslo :-)
Railbot
Profil
Joker
To je hezký, jen škoda, že to by to muselo být flybutter, jen detail, o to nejde, je mi to jasné :)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0