« 1 2
Autor Zpráva
Kaeru
Profil
Zpět k tématu. Já jsem na JPW vyrostl a stále rostu. Web mi přijde jako velmi vhodný pro ty, kteří mají chuť tomu obětovat čas a věnovat se tomu (mluvím o začátečnících). Jistě, napoprvé člověk nepochopí všechno, ale časem to lidem dojde. Rozsáhlost webu je doopravdy úctyhodná. Mě design JPW nevadí, protože odpovídá zaměření webu, ikdyž je jednoduchý, v jednoduchosti je krása.
Marty.XXXX
Profil *
Ahoj Yuhuůovi i všem jeho spolupracantům!

Na jpw jsem poprvé klikl snad v 21.letech a pak, později (cca 2 roky), pomaličku kousal stránku za stránkou... ne kvůli tomu, že by to bylo nepřehledné, ale že mě to zajímalo a pouštěl jsem se do složitějších úkolů a neznal základy... . Nakonec vždy když něco potřebuji, mrknu sem...

A nakonec pochvala i prosba! Pochvala: na svůj skromný design mi přijde JPW velmi šikovný a to i pro mobilní browery/prohlížeče, ale ocenil bych menší přehled o tom, co se na w3c uveřejnilo jako zamítnuté a pozměněné vlastnosti a tagy nejen k html a xhtml, ale i k css a php! Když se pak něco učíte a zjistíte neplatnost nebo jiný efekt u některých značek, těžko pak chcete věřit jejich existenci...

Prosba: Pokud možno dle časového rámce seskupovat obsah JPW a v zipovce jej také aktualizovat! Díky moc za všechny a jen tak dál, dá se od tebe, Juhuů a od kolektivu mnohé naučit! ;-)


Marty.XXXX@seznam.cz
P.S. co ten příkladný editor html na JPW, mohu si jej nakopírovat a používat na vl. stránkách s použitím zpět. odkazů???
Yuhů
Profil
Tohle téma jsem našel nějak pozdě, takže souhrnná reakce:

Ano, souhlasím, že Jak psát web je nepřehledná stránka. Já to totiž zpřehlednit neumím. Těch témat je fakt hodně moc.

Kdybych býval napsal Jak psát web od nuly a intenzivně se záměrem takový web napsat, tak by možná přehledný být mohl. Prostě bych to na začátku nalajnoval a napsal. Hurá. Jenomže tenhle web vzniknul úplně jinak. Chaoticky, postupně, nalepeně, extenzivně. Nové stránky jsem psal hlavně kvůli tomu, abych se zbavil dalších dotazů. Plánovaně vznikly jenom 4 celky: HTML příručka, popis CSS vlastností, nápověda na FrontPage a texty o grafické reklamě.

Srovnejte Kutnou Horu s Plzní. Kutná Hora vznikala pomalu a chaoticky. Plzeň byla založena naráz. Vyznat se v Kutné Hoře je mnohem horší. Kdyby se byla Kutná Hora taky ve 13. století přestěhovala, jako to udělala Plzeň, Kolín nebo Slaný, byla by přehledná. Jenomže přestěhujte Kutnou Horu! Maximálně se dá vedle postavit přehledné předměstí, ale to je tak maximum.

Myslím, že úplně nejvíc mi tu chybí nějaký pokračovací kurz po základním kurzu. Tam možná dost lidí odpadne, protože neví, jak dál. Ale to hádám.

Jasně že to chci někdy pořádně dopsat a aktualizovat. Ale chci to udělat až poté, co zmizí Internet Explorer 6 a možná i IE 7. Nemám nervy furt testovat, co jak kde nefunguje, protože Microsoft.

Díky za kritiku i za podporu.
nurč
Profil *
Rozhodně dle mého názoru nejkvalitnější web pro začátečníky a mírně pokročilé webmastery.


+ Přehlednost
+ Jednoduchost
+ Obsáhlost
+ Diskuzní fórum
+ Příklady
+ Používá se i k výuce na školách



- Zasloužil by si lepší kabát
- Některé věci začínají být trochu zastaralé
- Ocenil bych víc o DHTML a PHP apod.
- Chtělo by to aktualizace a nové články
Marty.XXXX
Profil *
Ahoj Yuhů,

Samozřejmě tě nikdo (snad...) nenutí se držet dle Micra, ne? Jako účastník jedné podpory se musím vyjádřit a to, my s Tvůrcem jednoho RS jsme se rozhodlo od IE distancovat a kupodivu to všichni pomalu začali tolerovat, co to udělat stejně? Mimo to není potíž se domluvit a zkusit přepracovávat web postupně, ne? Klidně mi písni i soukromě a uvidíme, jestli by se daly zplácat dohromady aji novinky do tohoto odvětví a byl by někdo, kdo by měl chuť amatérům osvětlit novinky z standardu W3C! Marty!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Martyho.XXXX:
ocenil bych menší přehled o tom, co se na w3c uveřejnilo jako zamítnuté
Proč? To, co konsorcium dělá, má minimální dopady na to, co se používá. Zmenšovat přehled o čemkoliv je cesta špatný směrem.

jsme se rozhodlo od IE distancovat a kupodivu to všichni pomalu začali tolerovat, co to udělat stejně?
Tomu moc nerozumím. Chceš, aby se Yuhů distancoval od Exploreru? Překvapuje mě, jak se tahle nemoc šílených webmasterů šíří.

byl by někdo, kdo by měl chuť amatérům osvětlit novinky z standardu W3C!
Jaké novinky myslíš? Pohřeb XHTML? Ústup od zastaralého pojetí validity? Standardizaci proprietárních výmyslů Microsoftu?


Reaguji na Yuhůa:
Kdybych býval napsal Jak psát web od nuly a intenzivně se záměrem takový web napsat, tak by možná přehledný být mohl
A nebo by ani nevznikl, protože utřídit všechny informace do jednotného systému pokrývajícího současný vývoj i všechny výjimky je o hodně náročnější, než se na první pohled zdá. Nakonec by ten jednotný systém zřejmě i srážel svoji „učebnicovost“, ve které JPW vyniká nad řadou jiných referenčních příruček.
Yuhů
Profil
Zastaralé věci mi házejte do mailu. Kdo to má furt hledat. :-)

Lepší kabát nebude. Nemám schopnost ho vytvořit, ani nervy používat jiný, který jsem nevytvořil.

O PHP začnu psát, až se trochu uklidní jeho vývoj a standardizují instalace. Sledovat, jak se letos jmenují funkce, a bádat nad tisícerým nastavením PHP na serverech je nad moje síly. DHTML jsem rozepsal pokračování, ale možná bude lepší celý javascript smazat, protože mi kamsi ujel vlak. Tímhle směrem prostě nejedu, je to šance pro jiné.

O aktualizace se snažím, chápu, že to není vidět. Nové články teď píšu do SEO rubriky, ale nejsou nic moc, ta je raději moc nepropaguju.
Kuricko
Profil *
neni se nač sťažovať.Bol som veľmi spokojný pri písani stránky som mal vela komplikáci a vďaka tejto stránke a ľuďom čo poradia som to dotiahol dokonca ešte raz ďakujem :)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0