« 1 2 »
Autor Zpráva
notruck
Profil *
Prosím o kritiku fotogalerie na adrese www.fotokomfort.cz
fotogaleriemi se to jen hemží, ta naše by se měla vyznačovat
- jednoduché ukládání fotografií jakýchkoliv rozměrů a velikostí s automatickou úpravou na jednotné měřítko a velikost souboru
- stanovení si ochrany, nemožnost kopírování souborů, skenování - vodotisk
- snadné prohlížení interaktivní - grafické prvky
- volba způsobu prohlížení, ukládání pod heslem, ukládání i prohlížení pod heslem
- snadný výběr jednotlivých položek obsahujících fotografie, přihlašování, správa hesel a už. jmen
Validitu lze vyzkoušet jen při vytváření nových položek a ukládání fotografií, jejich mazání a opětovné ukládání. Děkujeme za každý postřeh, za každou vytvořenou položku a uložené fotografie.
Europsky_Dzigolo
Profil
strasne blbi kontrast a strasne malepismenka podla mna
Zechy
Profil
Seznam dat - Pomalu ho nevidim, jestli je to účel pro nereg. tak by neuškodilo ho trochu zvýraznit. Zelené písmo, nesedni mi tam, pro mě jak pěst na oko pomalu. A ten vzhled mě nutí stránku opustit.
notruck
Profil *
Zelená změněna na bílou. Písmenka vedle Seznamu dat zvětšena.


Jde nám spíše o funčknost. najde někdo odvahu tam něco uložit? Díky
yFang
Profil
najde někdo odvahu tam něco uložit?
Snažil jsem se, ale nějak jsem nepochopil, kde se mám zaregistrovat/přihlásti.
notruck
Profil *
Je to poněkud netradiční, kdyby to dělalo problémy, tak to předěláme. Je to v kratce popsané. Pokud neznáte žádné heslo, tak zde máte možnost si jej automaticky vytvořit stlačením tl. "NOVÁ SLOŽKA"


Pak tlačítkem "Přidej foto" provedeme výběr fotografie z vlastního PC, po provedené selekci a potvrzení se fotografie nahraje na hlavní plochu. A pak stačí najet s myši do spodní lišty nad některé ze šedých políček, stlačit levé tlačítko myši a poněkud podržet do doby zbarvení horního proužku na červenou a levé tlačítko myši hned pustit. A fotografie by se měla uložit.


Podmínkou je samozřejmě, že jste přihlášeni. A to buď ručně vypsaním už. jména a hesla ve správné galerii Vseznamu dat a potvrzením tlačítkem "Přihlas" a nebo kliknutím na položku v "Seznamu hesel".
Je tasi dost složité, ale nevíme jak to zjednodušit.
WanTo
Profil
Tak mně se třeba dost nelíbí, že mi stránka akorát napíše, že si mám aktualizovat Flash (nejspíš na verzi 10). Je to sice můj problém, že nemám nejnovější verzi nainstalovanou, každopádně zvážil bych alespoň přidání jednoduché HTML galerie - třeba bez jakýchkoliv stylů a efektů, ale hlavně ať se obrázky nějak zobrazí.
notruck
Profil *
Nechci tady kopat za to, zda je lepší Flash nebo html. Každý má své výhody i nevýhody. Prosil bych jen o jedno. Vyzkoušejte nahrávání, ukládání atd..... Asi zřejmě bude nutno doplnit animaci znázorňující přesný postup, jak lze fotogalerii ovládat. Nevím, možná je chyba v programu, z mého PC to jde v pohodě. Asi budu jezdit po internetových kavárnách a zkoušet to.
Jaká je výhoda - během pěti minut jsem z www stránky martina majera zkopíroval a nahrál a uložil fotografie a označil vodotiskem.
Nelze zjistit adresu souboru a pro případ printscrinu, vybavil vodotiskem.
Martinovi se omlouvám za použití fotografií, pokud bude nesouhlasit, okamžitě vymažu.
WanTo
Profil
notruck
Člověče, to snad nemyslíš vážně. Říkají ti něco autorská práva? Poskytnul jsem ti snad svolení k použití a úpravě těch fotografií? Koukej to smazat.

A adresu souboru samozřejmě zjistit lze, poměrně jednoduše: http://www.fotokomfort.cz/galerie_1/martinmajer*/fotka1.jpg
notruck
Profil *
Máš to smazané. O tvé fotky nemám zájem. Pokud chceš jednat takovým tónem. Jestli umíš číst, tak jsem napsal, že se dopředu omlouváma pokud nebudeš souhlasit , smažu je. Doufám, že taky dodržuješ vždy striktně takovéto zásady a veškeré věci, materiály, které použiješ, vždy informuješ autora. Držím ti palce. Hodně jsi mi ale pomohl, adresa se dá kombinovat a o to mi šlo.
WanTo
Profil
notruck
Podívej se, to, že někdo nemá na webu ochranu proti zkopírování fotek, tě vůbec neopravňuje k tomu ty fotky ukrást, bez souhlasu autora je použít a ještě ke všemu ani neuvést zdroj, z kterého pochází. Ani kdyby ses předem třeba stokrát omluvil. Měl by ses nad svým neomylným jednáním zamyslet.

A prosím tě o jednu věc: Až budeš chtít někomu sdělit, že z jeho HTML galerie jdou vykrást fotografie, kdežto z té tvé flashové ne, tak ti doporučuju to udělat nějakým slušnějším způsobem, než co jsi teďka předvedl. Jak vidíš, někteří lidé můžou být na tohle hákliví, kromě toho, i ta tvoje úžasná flashová galerie jde vykrást poměrně v pohodě. Předpokládám, že ani nemáš tušení, jak jde adresa těch fotek zjistit.

Ostatním diskutujícím se omlouvám za poněkud hrubý tón.
notruck
Profil *
Prosímtě nech toho moralizování a něco tam ulož. Samozřejmě něco svého, originálního. Nic jsem ti neukradl.
WanTo
Profil
Upřímně mám chuť ti říct něco hodně neslušnýho.

A jaksi se v té galerii vůbec nevyznám. Skutečně má vypadat takhle? http://sklad.obrazku.cz/obr190816_screen12.png (Nainstaloval jsem si nejnovější verzi Flash playeru, speciálně kvůli té tvojí galerii, a nějak se mi to nezdá.)
notruck
Profil *
Chybí tam text
zatinka
Profil
notruck
Mám stažené veškeré nejnovější aktualizace a vidím přesně to, co uživatel WanTo v předchozím příspěvku. Rovněž se na té stránce nevyznám a to nejsem žádný začátečník. Zcela schází jakékoliv intuitivní ovládání.

Bez jakékoliv registrace a přihlášení lze kliknout na "Přidej foto", něco tam jakoby cvičně nahrát a teprve po kliknutí na "Uložit" mi to napíše, že nejsem přihlášená. To by se nemělo stát.

O grafické stránce příliš mluvit nelze, je to celé ponuré, chaotické, nepřehledné. Promiň.
notruck
Profil *
Pokud se Vám nezobrazuje text, tak to máte pravdu. Je to chaos. Nevím v čem to je, zkusím zjistit a opravit. Je to pro mě překvapení a cenná informace, zkoušel jsem to asi na pěti počítačích na různých místech a tento problém se mi neobjevil. Díky


Ve Flashi asi chyba není. Zřejmě nemáte doinstalovány doplňky ve Firefoxu pro korektní zobrazování stránek. Zkuste stránku prohlídnout v Internet Exploreru
kelvin
Profil
Web ve flashi co je navíc závislý na použitém prohlížeči? ;).
notruck
Profil *
Ano. Jako každá neustále se rozvíjející se aplikace, myšleno i všeobecně, neustále potřebuje něco nového, něco dokonalejšího. Ale určitě to půjde obejít.
kelvin
Profil
Kvůli aplikaci, která neumí pracovat s prostředím, ve kterém bez větších problémů pracují všechny ostatní webové aplikace, se nic nového vyvíjet nebude. Aplikace se bude muset přizpůsobit prostředí.
zatinka
Profil
notruck
Zřejmě nemáte doinstalovány doplňky ve Firefoxu pro korektní zobrazování stránek.

Mám úplně nejnovější verzi firefoxu, prohlížeč i OS pravidelně aktualizuju. Co víc mám ještě dělat? Pokud nejsi schopen udělat web tak, aby byl použitelný na většině počítačích i bez nejnovějších aktualizací, pak je to špatně.

V IE 7 vidím web takto (je to rozbité, nebo má takhle tvé dílo vypadat?) - Odkaz - doplňuji, že jsem si na tvou žádost (a žádost prohlížeče IE7) doinstalovala nejnovější Adobe Flash.
notruck
Profil *
Nemám zájem neustále odpovídat na provokativní myšlenky. Chtěl bych jenom slušně požádat, zda-li by mi zatinka a WanTo mohli poskytnou informaci, zda v jiném prohlížeči se jim stránka zobrazuje správně. Děkuji
zatinka
Profil
notruck
Tady se nejedná o žádné provokativní myšlenky. Slušně se tě ptám, zda má web skutečně vypadat tak, jak jsem ti ho v předchozím příspěvku vyfotila (IE 7). Já totiž opravdu netuším, zda se web zobrazuje správně. Mě osobně to přijde rozbité, ale třeba to tak má vypadat.

V obou prohlížečích, tedy nejnovější Firefox + IE 7, s nově aktualizovaným Adobe Flash, se mi web zobrazuje takto: Odkaz

Pokud chceš vidět, jak tvůj web vypadá ve všemožných prohlížečích, použij tuhle službu: browsershots.org/
notruck
Profil *
zatinka
Ano. Teď je to správně. Grafice jsem zatím věnoval málo času. Jde mi především o funčknost. Pokud máte čas, zkuste se řídit tím, co je tam napsané a něco uložit. Vyberte si prosím položku v Seznamu galerii a potom klikněte na tlačítko "Nová složka". Děkuji


zatinka
Děkuji za odkaz. Jen co se mi podaří doladit po stránce funčknosti, budu zkoušet všemožné zapeklité situace. Že existují, to Vím, ale vše najednou řešit nejde, vše vyžaduje svůj čas.
WanTo
Profil
notruck
Mám tu nějakou nahnilou instalaci Linuxu, Firefox 3.0.14, nejnovější verzi Flashe v něm. Nefunguje, viz screenshot. V Opeře se mi galerie nezobrazí, protože tam mám Flash 9, v Konqueroru nemám Flash vůbec. Stařičký Internet Explorer 6 pod wine radši nebudu pokoušet.

Jestli ti jde především o funkčnost, tak se vykašli na Flash.
notruck
Profil *
V html je také milion problémů. Nechci to řešit, nemám na to čas. O to ať se pokoušeji jiní, ti kteří tomu rozumí, já ne a nezavidím jim a nechci je nijak podkopávat, přemlouvat, každý systém má pro a proti. Prosím o stlačení dvou tlačítek "V seznamu galerii" a tl. Nová složka". Děkuji


Děkuji a teď prosím přes tlačítko "Přidej foto" vyberte fotografii z Vašeho PC a zobrazte na velkou plochu. Po zobrazení najďte myši na šedé plíčko v dolní liště a stlačte trošku déle levé tlačítko myši a pusťte.
WanTo
Profil
Já zatím vidím jen a jen potíže s Flashem. Zajímavé nicméně je, že jsem se vlastně ještě s podobným problémem nesetkal, takže ono to možná tím Flashem přece jen úplně nebude. Že by byla chyba někde mezi židlí a klávesnicí? (Ano, pořád ti dávám sežrat ty zkopírované fotky.)

Ta galerie mi přijde jako fajn věc k naučení se s Flashem a ActionScriptem. Vážně. Ale jestli s tím máš nějaké větší ambice, jak se mi zdá, tak ti doporučuju se na to vykašlat a radši se věnovat něčemu jinému. Tudy prostě cesta nevede. Tím v tomhle tématu končím.
notruck
Profil *
Čili kdyby ta fotogalerie byla v html tak by to bylo v pořádku?
Taurus
Profil
Po přečtení vlákna autorovi webu doporučuju knihu Steva Kruga.
notruck
Profil *
Dáváte mi odkazy na stránky, které jsou sice vypracovány v tradičním stylu, ale co do obsluhy jsou daleko náročnější. Abych se dostal k příslušným informacím, jsem nucen bedlivě číst kde co je na webové stránce umístěno a jsem nucen se proklikávat i do několika úrovní, než se dostanu k potřebným informacím. Já nabízím, že některé věci se dějí automaticky, na pozadí a žádám o minimální projev souhlasu, aby příslušné operace byly provedeny. A to je špatně?
Chamurappi
Profil
Reaguji na notrucka:
Dáváte mi odkazy na stránky […]
Nerozumím. Které odkazy na stránky máš na mysli?

Budeš-li nadále dávkovat své odpovědi do několika po sobě jdoucích příspěvků, budu je promazávat bez náhrady. Tady není chat.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0