Autor Zpráva
Nadan
Profil
http://narody.ic.cz
Teď ani nezáleží na obsahu, nejvíce mě zajímá design. Chápu, že logo je asi hlavní problém, a to tím, že tam žádné není. A taky bude asi problém jednoduchost, ale pokud se vám to tak nelíbí, tak prosím o vaše nápady, dostal jsem se do slepé uličky.
Taurus
Profil
Promiň, to vypadá jako správně napsané css (až na kontrast) v situaci s vypnutými obrázky. Layout dobrý, ale design žádný není.
Nadan
Profil
Aha, hmm. A jaký je problém v tom kontrastu?
Taurus
Profil
V menu - bílý text, oranžové pozadí - by se hodil větší rozdíl barev. Kdyby pozadí stránky bylo namísto černé bílou, v podstatě by mi to nevadilo, i když by to šlo zlepšit. Při černé to však oči unavuje.
Miloš
Profil
Nadan:
jaký je problém v tom kontrastu?
Zkontroluj si hodnoty barev textu/pozadí a uvidíš.
Nadan
Profil
Myslím, že černá a bílá jsou v dostatečném kontrastu, ne? :-)

Výsledky testu
Rozdíl jasu:
255
Rozdíl barvy:
765
Dostatečný kontrast?
Ano!
Miloš
Profil
Černá s bílou není problém, to nepotřebuju počítat, ale oranžová (#ff9900) s bílou?
Rozdíl jasu: 88.94399999999999 / Za dostatečnou hodnotu se považuje alespoň 125. Naprosto bezpečné jsou však až hodnoty vyšší než cca. 200. Barvy s takto vysokým kontrastem by měly být použity zejména pro nejdůležitější texty na stránce (hlavní navigace, nadpisy).
Rozdíl barvy: 375 / Za dostatečnou se považuje hodnota 500.
— Dostatečný kontrast? NE!

DOPLŇUJI:
Ona ostatně ani oranžová/černá nevyhovuje ani jedním parametrem::
Rozdíl jasu:166.056
Rozdíl barvy: 408
Nadan
Profil
Aha, tak děkuju, já si s tím nějak pohraju...
Ofi
Profil
Tož zmíněný kontrast když vyřešíš a pohraješ si s hlavičkou, tak si myslím, že by to mohlo být docela slušné, jednoduché dizajny taky nejsou na škodu (akorát nevím co se mi na tomhle tvym načítá tak dlouho)
no trošku opticky odděl ten pravý panel a nějak uprav hledání ať tam není ledabyle a voila :)
Miloš
Profil
Ofi
akorát nevím co se mi na tomhle tvym načítá tak dlouho
Mi to taky trvá dlouho – jako by se stopadesát let vyřizovaly nějaké HTTP požadavky a nic se vizuálně nedělo, ale pak stránka naskočí bleskem.
Velikostí stránky to rozhodně nebude, protože všechny soubory celkem zabírají 116 KB, což je podle mě ještě v normě. Je fakt, že skoro 70 kilo zabírají scripty prototype.js a lightbox.js, které by se s první stránkou načítat nemusely (není tam imho nic, co by je vyžadovalo).
kelvin
Profil
To bude freehostingem....
zatinka
Profil
Nadan
Kromě výše zmíněných návrhů bych se přikláněla k výraznějším rozestupům mezi jednotlivými novinkami.
Nadan
Profil
zatinka
Myslíš v levém sloupci nebo uprostřed?
zatinka
Profil
Nadan
V pravém sloupečku.
Nadan
Profil
Dobře, upravím, děkuji.
EDIT: Je to takhle lepší?
Nadan
Profil
Už je to lepší? Trochu jsem si s tím pohrál...
Shulík
Profil
- U levého menu bych odstranil seznamové tečky (Firefox 3.5.5).
- Levou i pravou část bych nějak oddělil od textu, trochu mi to splývá.
- Já osobně mám rád, když se textová část velikostí přizpůsobuje obrazovce -> Lidé s větší obrazovkou nemají texty tak dlouhé, já radši čtu trochu delší řádek než vertikálně dlouhý text.
To, že stránka prakticky postrádá design mi nevadí, mnohem důležitější bude obsah.
Miloš
Profil
1) Bílá písmenka v menu špatně čitelná (kontrast).
2) Podtrhané texty, které nejsou odkazy – například http://narody.ic.cz/index.php?p=20 – + nepodtrhané odkazy je kombinace na vraždu.
3) V menu postrádám zvýraznění aktuální stránky.
4) URL by bylo vhodné zlidštit pomocí mode-rewrite.
Nadan
Profil
Shulík:
1. Jak se dají odstranit, aniž bych vymazal ul a li?
2. Tam bude problém, už jsem to zkoušel, ale nenašel jsem pěknou variantu...
3. Pokusím se
Miloš:
1. To nevím, jak udělat, když tam mám 4 hlavní barvy kterých se držím. Nedalo by se nějak přes CSS udělat ohraničení bílého textu černým okrajem?
2. Na stránce, na kterou jsi narazil zrovna podtržený text znamená výsledek v anketě.
3. Podívám se na to.
4. Myslím, že není zrovna prasácké, a nestojí to za to.
Shulík
Profil
Nadan:
1. list-style-type:none;
3. Doporučuji nasavit určitě i nějakou minimální šířku, možná maximální.
Miloš
Profil
Nadan:
Odstranění teček pomocí list-style-type: none

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0