Autor Zpráva
stepi15
Profil
Ahoj vytvořil jsem si první webdesign a chtěl bych vědět jak se vám líbí a co vněm naopak chybý nebo by se mělo upravit. Třeba mě ještě napadlo udělat kulaté rohy nahoře a dole.
Struktůrově mě toto rozvržení bude stačit ale nevím kam umístit třeba název článku nebo jestli stačí v <title>
a reklamní bannery 88x31
Zde je Odkaz
jo ještě header nemám dodělaný ale potom tam bude nějaký pěkný
Enyeus
Profil
Do menu bych dal větší písmo
Beavis
Profil
stepi15
Udělal bych odkazy z drobečkové navigace..
Ofi
Profil
Na první design to není špatné.
-Určitě udělej větší a výraznější menu ;) aspoň 2x větší
-tu hlavička se k tomu nehodí, ale psal jsi že dáš jinou tak uvidíme
-kulaté rohy určitě ne, k tomuto typu by se nehodily
-co se týče nadpisů, nijak bych to nehrotil, buď udělej klasické nastylované <h2,3,4,5,6> (jenom upravit velikost a barvu - ale bacha na kontrast) a můžeš tomu dát na pozadí i tmavší barvu po celé délce obsahu, a efektní ještě bývá pokud doprava až nakonec umístíš nějaký ornament ;)
-jinak to co bylo zmíněno..
stepi15
Profil
a jaký font třeba atd a když je tam skoro všude použita průhlednsot 75% tak to je přes CSS a fuguje jak v IE tak i v Mozile?
Ofi
Profil
font nech, co se týče průhlednosti tak ve firefoxu a podobných to řeší poloprůhledný png a pro internet explorer to budeš muset ošetřit filtrem.
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-filtry-priklady.html
a pak se dá ještě použít filtr přímo pro vynucení průhlednosti png u internet expl. bohužel si teď nepamatuji jestli to funguje i na poloprůhlednost ale podle logiky by mělo!
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='mnu.png', sizingMethod='crop');
background:none;

tohle v css, použití snad už vykoumáš ;) myslim že to je jasné - radši jsem to přidal i s tím druhým pravidlem o bg none - protože to bývá nedílnou součástí!
Elixon
Profil *
Připojuji se, že na první design to špatné skutečně není.

Pár postřehů:
- Záhlaví smaž a začni znovu - ta duhově žlutá, tu ne. Chtělo by to nějaký motiv. Fotku/detail/šmouhy, něco.

- Do záhlaví ideálně zakomponuj i nějaký stručný popis - RuneScape Tools je zajímavý název, ale nemám šajna, o co jde. Normální uživatel je neuvěřitelně lenivý, takže, pokud mu není hned jasné, jestli tam je správně, raději odejde a nebude ztrácet čas. Něco jako "RuneScape tools" a pod tím "Software pro vaše plottery.", prostě, jednou větou vocogo.

- Pull-down menu. Obávám se, že je nutné, aby někde bylo viditelné menu 2. (případně další) úrovně. Breadcrumb navigace je dobrá k orientaci, ve které sekci jsi, ale musíš viditelně zobrazit příbuzné sekce, které jsou většinou seskupeny na stejné úrovni a větvi menu. Pokud si čtu nějaký článeček v sekci na 2. úrovni menu, je fajn mít na očích další příbuzné článečky ze stejné sekce. Zvyšuješ si šanci, že mi padne něco do oka a kliknu dále a udržím se na webu o něco déle. Nikdo nebude přejíždět myší dokola po pull-down menu, aby viděl, co tam zajímavého ještě je. Musíš aktivně nabízet... Takže nějaký stále viditelný panel se submenu či podobnýma/příbuznýma kategoriema... Tohle není desktopová aplikace. Vždy musí mít návštěvník jasnou a atraktivní volbu kam dál, jinak je to jeho poslední stránka a odchází.

- Breadcrumb - je zvykem, že breadcrumb položky jsou klikatelné, takže nejenže víš, ve které sekci se nacházíš, ale můžeš jedním klikem přejít na nadřazenou sekci. Měly by tedy být zbarveny jako ostatní linky.

- Barvičky. Je to hodně o osobním vkusu a zaměření webu. Ty výrazně barevné linky jsou super, oživuje to.

- Rozlišení. Pokud jsem to dobře změřil, šířka je asi 900px, což není běžné. Zde nejsou žádná konvenční pravidla, takže jen můj osobní názor, protože na tom v podstatě nic špatného, že jsi zvolil 900px: myslím si, že 900px je dost blízko k nějakým 770px, takže když už to máš tak malé, tak bys to mohl udělat krapet menší, ať mají šanci lidé s 800px x 600px monitory (displayem MDA). Ale vzhledem k tomu, že takových lidí je naprosto mizivě mizivě málo, tak bych šel raději na o krapet větší rozlišení, alespoň tam dostaneš případný postranní panel bez problémů...

- Ten nadpis na screenshotu, co je překryt menu. Hádám, že je to H1, měl by být určitě výraznější. Neboj se velkých písmen a většího odsazení od textu (teď to letí ;-). Rozhodně si nevystačíš s jen s jedním druhem nadpisů a odvodit od H1 další minimálně dva druhy pod nadpisů za současného stavu...

- Menu. Nevím, jak výrazné to záhlaví budeš mít. Ale pamatuj, že celé záhlaví, je jenom proto, aby člověk věděl, že je tam správně. Pak je důležité i to menu. Možná bych zkusil dát jinou, kontrastnější, barvu pozadí horizontálního menu. A neboj se. Někdy ty divoké barvy vyjdou dobře. Zaexperimentuj. Uvidíš. Udělej to ale, aby to ladilo vzhledu záhlaví.

- Pokud budeš mít takové obrovské bloky textu, vyplatí se popřemýšlet o dvousloupcovém řešení (zlaté pravidlo o přibližně max 75 znacích na řádek), zvýší to výrazně čitelnost, pokud tam budou hlavně informativní texty.

To, co píši, jsou v podstatě jen "dodělávky", důležité je, že máš nějaký hlavní styl vzhledu, který je líbivý. Gratuluji ti k neobvykle dobře vyvedenému prvnímu webovému designu (ty výtky, či "rady", to ber s rezervou, design je vždy jen o vkusu a ten je individuální, takže se nikdy více lidí neshodne, i kdyby jsi byl nejlepší designer na světě... ;-)

Držím palce, doufám, že tě neodradí patlání se s náhledem a ani následující kódování, které ti dá trochu zabrat, protože vzhled není úplně primitivní na kódování. Bude to trochu fuška. ;-)
stepi15
Profil
no header bude uplně jiny a bude RSTools a pod tím Runescape doplňky stránka bude zaměřena na doplnky do této hry takže tam bude tabulky s šíslama atd
stylovaní obsahu ještě nemám hotové a ukazka textu je stažena z netu takže tam vůbec nic takového nebude
a ještě by mě zajmalo jestli bude u vyjížděcího menu lepší pruhlednost na určité % jak mám nebo jednotlivá barva
Bubák
Profil
Ve tvém případě bych doporučil udělat průhlednost pomocí obrázkového průsvitného png pozadí.
Pokud průhlednost udělal pomocí CSS opacity, zprůhlednil by se ti také text, což jde vyřešit pozicováním, ale tomu bych se raději vyhnul.

Pak je tu problém s IE6, jsou různé požnosti:
použít filter, nebo htc komponentu na zprůhlednění PNG
na pozadí použít filter gradient, návod najdeš na MSDN
protože o moc nejde, pro IE6 a starší deklarovat obyčejné neprůsvitné pozadí

Ještě je tu možnost pohrát si v grafickém editoru a udělat takové pozadí, že bude předstítat průsvitnost.
stepi15
Profil
ale textura bude při jiném rozlišení vždy jinak a nebude navazovat
stepi15
Profil
a šířku na rozlišení 800x600 muže být šířka 750px nebo je to nějak dané jak u veliksoti bannerů?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0