Autor Zpráva
W.Quesley
Profil *
Zdravím,

Chtěl bych slyšet nějaký váš názor na tuto stránku http://www.czvtipy.info/ . Jelikož nejsme žádný grafik, tak sem zvolil jednoduchý vzhled pomocí css a pokud by vás napadlo, co bych ještě mohl vylepšit tak mi prosím kdyžtak napište.;)
Chuck
Profil
Na vzhledu není nic hezkého, ale ani nic nehezkého. Je obyčejný, ale solidní. Vybraná barevná kombinace je dobrá.
Nicméně, o nějaké alespoň trochu logo by jsi se pokusit mohl...

Nechápu, proč se vtip, na který najedu zvýrazní, když to nemá žádný účel - není to odkaz, výběr, nic...
W.Quesley
Profil *
No, to zvýraznění sem udělal jen proto, protože sem myslel, že by se někteří v těch textech nemuseli zorientovat a tak jak najedou na určitý vtip, tak bude zvýrazněn.

Ale, není problém to odstranit. Jinak o logo se tedy pokusím, ale spíše až zítra, kdy na to budu mít více času.
Chuck
Profil
Co se loga týče, nemusí to být nic slavného, pokud nejsi, jak píšeš, žádný grafik.
Ono stačí jen nějakým zajímavým (ale ne zase moc exotickým) fontem napsat "CZvtipy.info", přičemž "CZvtipy" bude třeba bíle a ".info" bledě zelenou (méně výrazné) a web bude hned působit lépe...
Chuck
Profil
Přecejenom mě něco napadlo - oddělil bych čárou jednotlivé vtipy - nemusí být na první pohled jasné, které nadpisy, metainformace a texty patří k sobě... Nebo lépe řečeno, není na první pohled jasné, čím začíná blok daného vtipu.
W.Quesley
Profil *
Ok, díky za radu, takové logo určitě zvládnu, takže se tedy zítra ráno do toho hned pustím a poté dám vědět. :)
W.Quesley
Profil *
Čárou to tedy taky oddělím a pak tedy už to zvýraznění budu moct smazat. :) Pustím se tedy do toho ještě teď.
Miloš
Profil
W.Quesley:
Taky nejsem grafik. Uplichtil jsem následující pitomost:
W.Quesley
Profil *
Tak stránky trochu upraveny + tedy nahrazeno logo za obrázkové (klikací).
Miloš
Profil
Vypadá líp než to moje ;-)
Ještě bych zauvažoval, zda by se do loga nešiknul nějaký decentní hover (nejspíš velmi decentní změna barvy textu).
Chuck
Profil
Je to lepší.
Chuck
Profil
A co dál.
Na úvodní stránce jsou vtipy z jedné z kategorií (konkrétně blondýnky). To není šťastné - spíš bych tam dal výběr nejlepších z nejnovějších vtipů.
W.Quesley
Profil *
Takže na úvodní stránce tedy nejnovější ( nejlepší ) vtipy z více kategorií?
W.Quesley
Profil *
Jinak jestli po delší práci získám dobrou pozici a nějakou tu návštěvnost, tak možná na czvtipy.info přidám i nějakou administraci.
W.Quesley
Profil *
Přidány novinky + kontakt pro výměnu odkazů. :)
Miloš
Profil
1) Připomínám absentující hover v logu. Možná je to blbost, ale nezkusíš to?
2) Hover v menu se mi moc nelíbí, to objevující se a mizející podtržení mi trochu jde proti srsti. Co namísto podtržení nějaká změna pozadí?
3) Nešly by položky v menu vycentrovat?
4) Zcela určitě bych v menu zvýraznil položku, na které stránce jsem
5) Mezi jednotlivými položkami v menu by se šiknul (byť velmi decentní, ale aspoň nějaký) oddělovač.
6) Kontakt na stránce nebude? (Pominu-li ten ohledně reklamy)
7) Proč je v patičce angličtina, když jsou stránky česky? Angličané a Amíci si taky nedávají do svých patiček české texty.
W.Quesley
Profil *
Všem vaším požadavků můžu vyhovět, akorát dnes sem moc na pc nebyl, jelikož slavím (budoucí) narozeniny, ale k večeru si ten čas najdu. :)
Miloš
Profil
W.Quesley
To nejsou požadavky, ale návrhy a rady :-D
W.Quesley
Profil *
Přidán hover do menu aby se změnilo pozadí.
Přidáno to, že když najedete do nějaké rubriky vždy se vám zvýrazní.
Miloš
Profil
Takhle mi to přijde lepší. Jen bych ještě jednotlivé položky menu od sebe oddělil 1px mezerou (světlezelený oddělovač):


Vyskytnul se ale nový problém, a to kontrast textu/pozadí v menu.
Pokud ovšem vyměníš černou za bílou (v statickém stavu, ne jako hover, tam nechat černou), mohlo by to vypadat nějak takhle:


Jediné, co v mém návrhu úplně nesedí, je konec menu za položkou ostatní – dát za ní oddělovaš mi nesedí, centrovat ji taky ne, protože by kolem sebe měla víc prostoru než ostatní.
zatinka
Profil
Pročítám vtipy a docela mě zaráží, že některé jsou psány bez diakritiky. Ty vtipy neprochází žádnou kontrolou?
W.Quesley
Profil *
Miloš: Už by to mělo být podle toho, jak si to znázornil na obrázku. :)
W.Quesley
Profil *
Zatinka: Vtipy si pročítám taky, než je dám na svůj web, ale nijak diaktriku nehlídám, jelikož i bez diaktriky se do dá vše dobře přečíst.
Miloš
Profil
W.Quesley
nijak diaktriku nehlídám
Na to, kolik jich tam v současné době je, by ještě nebyla taková práce je diakritikou opatřit; co bys neudělal pro pohodlí návštěvníků.

Menu je takhle výrazně lepší. Nevím, jestli je to už ideální, možná je na tom ještě pořád co zlepšit (nějak podvědomně to cítím), ale je to o tisíc procent lepší než původní návrh. Snad se tu najde nějaký grafik, který se podívá a bude mu na první pohled jasné, z čeho pochází ta moje nejistota.
zatinka
Profil
W.Quesley
i bez diaktriky se do dá vše dobře přečíst

Tím si nejsem tak docela jistá. Možná jsem jediná, ale mě se to opravdu dobře nečte, zvláště když tři předchozí vtipy jsou psány s diakritikou a pak se musím najednou rychle přeorientovat. I pro zdejší diskuzi platí pravidlo: "Pište s háčky a čárkami. Delší text rozdělte do odstavců. Používejte větnou interpunkci."
Ofi
Profil
W.Quesley
Docla pěkné, jednoduché a jak jsi to upravil podle návrhů už k tomu snad nic nemám, jedině že text v patičcce by mohl být matoucí, spíš bych to být tebou napsal takto:
© 2009 Pepa Buchta
a dál od toho bych napsal něco jako "další projekty"
a pak teprv to: Aplikace do mobilu, Psp GO.

na kód jsem nekoukal
W.Quesley
Profil *
No dnes budu přidávat nové vtipy, tak tedy už budu dbát na tu diaktriku.;)
W.Quesley
Profil *
Ofi: Děkuji za radu, určitě to tak udělám. :)
lukigod
Profil
zvážil bych kolonku pro vyhledávání vtipů. občas si vzpomenu na vtip ale vím jen některá jeho slova, ale název třeba ne.. to by se hodilo.. jinak fajn (mozna bych jeste nedaval titulky k menu - je jasne o co jde jiz z popisu tlacitek)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0