Autor Zpráva
aduben
Profil *
Zdravím, můžete napsat názor na tuhle stránku Odkaz .
RockFire
Profil
Moc pěkné, akorát menu je jako vytržené. Zkus mu dát alespoň text-align: center;
zatinka
Profil
aduben

1) Příliš velká hlavička na to, že v ní dohromady není nic důležitého, bílé plochy kolem obrázku se mi nelíbí
2) Písmo v hlavičce, logo, je velmi špatně čitelné
3) Menu je velmi zvláštní, ale upřímně, nelíbí se mi ty mezery mezi jednotlivými položkami
4) Cihličky nahoře působí poněkud amatérsky
5) Na úvodní straně chválím pěkné formátování textu
6) Naproti tomu na ostatních stránkách výrazně zaostává. Např. Obklady a dlažby nebo Ceník mají naprosto šílené levé menu, zalomení na dva avíce řádků je nešťastné, snižuje to čitelnost a orientaci, chybí alespoň větší rozestupy mezi řádky, přinejmenším aspoň mezi položkami.
7) Na stránce Ceník by si řádky v tabulkách zasloužily také více prostoru, věty "Ceny jsou pouze orientační" mají nevhodný kontrast (nelze přečíst) a smysl hoveru po najetí na nadpis dané tabulky nechápu (proč tam vůbec je, když se nejedná o odkaz a proč je bílý na bleděmodrém podkladu?)
aduben
Profil *
RockFire:
myšleno horní menu?
nebo ta menu jak zde zmiňuje Zatinka ?


Když opomenu vzhled menu (či loga...), šlo mi také o to , zda vám stránka příjde v pořádku, po informativní stránce, funkčnosti a kupříkladu vzhledu galerií s fotkami. Zda máte pocit že jste tam našli všechny informace.pokud by jste byli těmi , kteří poptávají stavební a zednické práce, a zavítají na tento web.


Zatím si beru ponaučení z toho co tady psala zatinka.........
stepan
Profil
- Červené písmo na pozadí červené střechy v hlavičce je opravdu nečitelné
- V kontaktech mi chybí oficiální jméno firmy nebo Vaše jméno, jste-li živnostník a také IČ
- V kontaktech se e-mailová adresa nedá zkopírovat
- Odkazy v patičce (kotnakt, aaduben.sweb.cz) jsou naprosto nečitelné (nechápu, proč barva pozadí jde do běla, když je tam bílé písmo)
- Na celém webu jsou podtržené i části nesloužící jako odkazy, trochu to mate
- Toto je asi subjektivní, ale když za nějakým důležitým sdělením vidím tři vykřičníky, mám dojem, že daný člověk ze mne trochu dělá "debila"
Mistr
Profil
aduben
Doplním již své předhodnotitele a svou předhodnotitelku:
(1) Zrušil bych ten úplně horní řádek s reklamními odkazy typu CATyX - Katalog stránek či Firmy.cz. Proč to tam je?
(2) V titulku stránky (tag TITLE v části HEAD) bych pomlčku (či jak se tento symbol správně typograficky nazývá) oddělil od ostatního textu mezerami.
(3) Bývá obvyklé, že zmíněné titulky stránek jsou tvořeny podle jednoznačného systému. Prosím, srovnej stránky:
- stránka Úvod - titulek Půlkrábek Pavel-stavební a zednické práce
- stránka Obklady a dlažby - titulek Obklady,dlažby-Půlkrábek Pavel
- stránka Ceník - titulek Ceník stavebních a zednických prací
(4) Podle čeho jsi rozhodl o velikosti klikací plochy v logu? Proč je jím jen jakási část vlevo nahoře? Proč ne třeba celé logo?
(5) Nač má obrázek v logu ustřižený kousek střechy a též kousek spodku mu chybí? Navíc zedničinu by mi víc připomněl obrázek jakési právě stavěné zdi.
(6) Osobně se mi příliš nezamlouvá ta světle modrá barva v pozadí.
(7) Nepodtrhávej nic, co není odkazem (viz například levé menu). Čtenáře to jen mate.
(8) Proč se na úvodní stránce některé tučné texty při přejetí myškou napíšou bílou barvou a některé nikoliv. Z jakého důvodu tam to "zbělování" vůbec je?
(9) V modré ploše (prakticky v její polovině) je bílá vodorovná čára. Proč ta tam je?
(10) Z kontaktů bych odstranil výzvu k zapsání čísla 16.
(11) Klepnu-li do políčka pro vpis vzkazu, musím si ručně odmazat text Zpráva... Nač? Navíc proč to tam vůbec je?
(12) Proč u kontaktního formuláře má jedno tlačítko popisek začínající velkým písmenem a popisek druhého začíná písmenem malým?
(13) Doplnil bych ochranu (například pomocí JavaScriptu) proti nechtěnému stisknutí tlačítka k vymazání formuláře, když už jej tam máš. Viděl bych to na využití hlášky confirm s dotazem typu Chcete skutečně vymazat formulář? apod.
(14) Ujednoť si popisky jednotlivých kolonek v kontaktním formuláři. Před dvojtečkou na jejich konci se nepíše mezera.
(15) V menu není vidět, jakou jeho položku si právě prohlížím.
aduben
Profil *
Inu, hezké........


Toto je asi subjektivní, ale když za nějakým důležitým sdělením vidím tři vykřičníky, mám dojem, že daný člověk ze mne trochu dělá "debila"
Ano, tohle považuji za blbost..vykřičníky zmizí.... Celej ceník nyní předělávám, jednotlivé položky budou již nyní zobrazeny pouze po kliknutí, v těch nepřehledných tabulkách to lidi nebaví, že to nikdo nezmínil......


Mistr
Podle čeho jsi rozhodl “......... tahle nedůstojná blbost vznikla nepozorností.
Proč se na úvodní stránce některé tučné texty při přejetí myškou napíšou bílou barvou a některé nikoliv. Z jakého důvodu tam to "zbělování" vůbec je? “Původně tam byly odkazy, opět nepozornost.
aduben
Profil *
co takhle?Odkaz


Je to návrh, pouze hlavní stránka.
Axamith
Profil
1) IČO a adresu pod hlavičkou bych přesunul do kontaktu
2) Proč ten velký Toplist? To běžného návštěvníka nezajímá, použij pouze kód bez vizuální tabulky a např. do patičky dej nenápadný odkaz na statistiku.
3) patička mi připadá zbytečně vysoká, zbytečně zabírá místo pro jiné užitečnější informace.
aduben
Profil *
Axamith
No ten toplist tam máme hlavně kvůli sobě, ale přemýšlela jsem o tom že tam dám časem jen tu malou ikonku..... A co názor na barvy?
zatinka
Profil
Menu se mi líbí mnohem více, než předchozí. Je dobře čitelné, decentní, má příjemný hover. Nebála bych se ho dát místo toplistu a hlavičku udělat ještě zajímavější.

Čeho bych se ale vyvarovala - nadpis v hlavičce přes obrázek. Je stejně nečitelný jako ten předchozí. Adresu dej určitě do patičky, tam je její místo. Proč je jedna strana hlavičky zakulacena více a jedna méně?

Černý rámeček kolem obsahu není moc efektní, buď ho dolaď do nějaké hnědavé barvy, nebo zkus odstranit.
Pozadí má příjemnou barvu, ale více by mu slušelo s nějakým jemným přechodem do světle pískové (směrem dolů), ať to není tak jednotvárné.

Pokud bude web na placeném hostingu a odpadnou nahoře obdélníky na reklamy, tak se mi to zdá o malinko lepší než předchozí návrh. Chce to ale ještě hodně dodělat.
aduben
Profil *
Web je na placeném hostingu, to byl ten první odkaz :-)


já mám právě problém s obrázkovým pozadím, neboť mi při zmenšení stránky (Ctrl-)není schopno držet fixně.
To bych potřebovala poradit právě, jakou vlastnost v css použít na to pozadí.

Moderátor Chamurappi: Nedávkuj prosím svá sdělení do sledu krátkých příspěvků, tady není chat.
aduben
Profil *
Myslím že má krátká sdělení nejsou na diskuzích výjimkou. Já tady nechatuji. Čtu tady hlavně příspěvky, které jsou ohlasem na moje stránky.
Šla jsem sem proto, že chci zhodnotit web, a tudíž i poradit.
KGW
Profil
Nelíbí vůbec, navíc nevhodně zvolené barvy, podržené písmo, apod.
aduben
Profil *
KGW
Bylo by ještě dobré napsat , který odkaz kritizuješ, jestli ten první který je na začátku celé této diskuse, anebo ten druhý, zaslaný dnes. Jak to mám proboha vědět?
stepan
Profil
Mně u nové verze vadí stále stejný nešvar, v hlavičce je červené písmo na pozadí oranžové cihly, čte se mi to dost špatně. A také mi vadí, že do těch cihel zasahuje černý text s adresou.
KGW
Profil
Jsem snad povinen číst všechny příspěvky?
aduben
Profil *
Jsi tedy povinen je i komentova? Mojí snahou je si vzít nějaké ponaučení, nechat si poradit, proto jsem to sem dala. V mým zájmu je čísta všechny příspěvky, v tvým sice ne , ale je to slušnost, když už se rozhodnu něco kritizovat.Nikdo po tobě ale nechce aby se ti to líbílo.
KGW
Profil
Já reagoval na tvůj první příspěvek. Pokud bych četl příspěvky ostatních, mohl by být můj názor na stránku již ovlivněn. Nemohl jsem tušit, že pak dáváš odkaz na druhou stránku.
aduben
Profil *
http://www.pavelpulkrabek.cz
Dala jsem na hodně rad, hodně jsem změnila. Určitě tam jsou ještě chyby, určitě hodně věcí najdete co by se dalo zlepšit.
Připomínám že jsem začátečník, ale to nikoho neomlouvá. Prostě se snažím .
zatinka
Profil
Mno, celkově, na začátečníka je to celkem dobré :) Ale když už nijak neoslňuje grafika, chtělo by to aspoň pěkně si vyhrát s formátováním textu:

1) zvol jiné písmo, ideálně Verdanu. To co tam máš teď, není zrovna dobře čitelné, ač je bezpatkové.
2) zvětši řádkování (v css line-height, aspoň 1.6)
3) na nadpisy použij nějaké standardní patkové písmo
4) odrážky - buď změň jejich typ, nebo alespoň zajisti mezeru mezi odrážkou a její položkou
5) drobečky bych zarovnala vlevo
6) fotogalerie pěkná, ale co takhle přidávat k obrázkům popisky? Např. "Dům v Horní Dolní" místo Image 8 :)
7) položka v menu Ceník - možná by bylo lepší udělat rozbalovací nabídku než cpát do už tak úzkého prostoru pro obsah nové menu
8) písmo v patičce nemusí být až tak výrazné, toplist bych přesunula do patičky a ne pod ní
aduben
Profil *
zatinka
Popravdě, čekala jsem že příjdeš jako první udělit mi nějakou kritiku. Já vím jak se zvětšuje v css řádkování. No někdo mě to naučit musí.:-)
fotogalerie pěkná, ale co takhle přidávat k obrázkům popisky? Např. "Dům v Horní Dolní" místo Image 8 :)
Pokud bych měla na každej obrázek psát "pohled na dům v Čisté zepředu" "pohled na dům v Čisté z boku" ...... bylo by to celkem zbytečné.a na těch pár fotek zbytečné.Je to ten samý dům:-) Lidi chtěj vidět kus práce a ceny. Jak už tady někde na diskuzícch bylo řečeno, nidko po mně nemůže chtít, abych dělala jenom podle jejich rad.
Ale klidně pište dál.
shaggy
Profil
aduben
Preboha, Comic Sans na nadpisy nepoužívaj, ani keď si budeš myslieť, že je to dobrý nápad.
NIE, nie je to dobrý nápad, na firemnej stránke to písmo nemá čo hľadať.

Keď to zmeníš, tak sa na to bude dať pozerať a bude sa to aj lepšie hodnotiť :-)
zatinka
Profil
Pokud bych měla na každej obrázek psát "pohled na dům v Čisté zepředu" "pohled na dům v Čisté z boku" ...... bylo by to celkem zbytečné
Dělej jak myslíš, je to pouze můj názor a tvoje věc. Ale třeba k obkladům by se zrovna hodilo jako doplněk napsat "jedná se o takový a makový materiál, nachází se v té a oné místnosti..."

Popravdě, čekala jsem že příjdeš jako první udělit mi nějakou kritiku
Eh? náhodou jsem šla kolem, tak proč bych něco nenapsala? Rozhodně to nebylo proto, že bych tě chtěla prudit...

Já vím jak se zvětšuje v css řádkován
Tak pardon.
aduben
Profil *
Ale třeba k obkladům by se zrovna hodilo jako doplněk napsat "jedná se o takový a makový materiál, nachází se v té a oné místnosti..."
Ale já taky musím respektovat požadavky majitele stránek. Jedná se pouze ukázky práce zhotovitele, v tomto případě obkladů.(ne že bych to neuměla pod ty obrázky napsat......., rozhodně by mi však třeba nepřišlo vhodné, dát aktivní popisek do lightboxu pod obrázek, aby se pak otevřel v novém okně, pokud na něj uživatel zamíří myškou a klikne.)
No dost už obhajování, jsem začátečník, i když to slovo nesnáším.
zatinka
Profil
Však říkám, dělej si co chceš a co uznáš za vhodné. My ti tady pouze skládáme na hromádku rady a vysvětlení, proč se nám určitá věc zdá být lepší a je jen na tobě, co si z toho vybereš. Nikdo ti nic nepřikazuje, takže se nemusíš ani sáhodlouze obhajovat.

rozhodně by mi však třeba nepřišlo vhodné, dát aktivní popisek do lightboxu pod obrázek, aby se pak otevřel v novém okně, pokud na něj uživatel zamíří myškou a klikne
Teď jsem vůbec neporozumněla, co tím myslíš... Myslela jsem to takhle: Odkaz - když si otevřeš libovolný obrázek, tak aby místo popisku Image bylo napsáno třeba "Mramorová dlažba v chodbě". V mnou uvedené fotogalerii také každý podle obálky vidí, že se jedná o knihu Červenomodrý metuzalém a přesto tam popisek dávám. Opakuji znovu, nenutím tě to dělat, je to pouze můj návrh na vylepšení.
aduben
Profil *
přesto tam popisek dávám
a když na něj kliknu, tak se dostanu do nového okna, je to stejné jako bych si vypla Java Script:-)
Já jsem tu stránku chtěla udělat přehlednější, ano, bylo mi vytknuto spoustu věcí, myslím že asi stála uplně za nic, když jsem tady dala na 90%rad.
Bůh ví.......
zatinka
Profil
a když na něj kliknu, tak se dostanu do nového okna, je to stejné jako bych si vypla Java Script:-)

Hm, ale pořád nechápu, o co ti jde, co je za problém? Mimoto - ty popisky nemusejí mít formu odkazu, v mém případě jsou tam z určitých důvodů udělány dodatečně. Nicméně dobrá, dále tuhle věc nehodlám řešit a zahlcovat téma, protože to je jen takový detail, na kterém se stejně neshodneme.

Ať ti tedy napíší i další uživatelé své postřehy...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0