Autor Zpráva
Shulík
Profil
Zdravím,

jsem tu nový, takže doufám, že jsem se trefil do správné sekce :)
Chtěl bych poprosit, zdali by se našel někdo ochotný mi zkritizovat můj (zatím vznikající) design budoucí osobní stránky. Píši sem teď, když to ještě není hotové, proto, abych mohl udělat případné změny v základech jednoduše, bez nutné optimalizace dalších mnoha elementů.
Snažil jsem se web udělat pokud možno designem neurážející, netahající za oči nějakými blikajícími nebo hýbacími efekty a tak dále. Obrázky jsou tam jako taková ironická narážka na můj věk, snažil jsem se, aby vypadaly jako dětská kresba.

Stránky by měly fungovat na rozlišení okolo 1024 x 768 px (cca) a více. Optimalizuji je pro Firefox (používám 3.5, ale předpokládám, že to pojede i ve starších), prohlížeče používající WebKit (Opera, Chrome..) a IE7. V IE6 to skoro určitě nepojede, ale tento prohlížeč považuji za zastaralý a zapojuji se tím, že ho nebudu podporovat, do boje za jeho vymýcení :D. Jak je to s IE8 vůbec netuším, se zapnutým režimem kompatibility s IE7 by to ale jet mělo.
Stránky vyžadují javascript.

Web by měl být víceméně validní podle XHTML 1.0 Strict, ale nijak na validitě nebazíruji, pokud by to znamenalo méně funkční stránky.

A nakonec adresa:
http://shulik.tw-help.net

Předem moc děkuji za kritiku, nápady a poznatky

Shulík

//EDIT: Prosím o doplnění adresy na web do názvu, jelikož je to dočasná adresa, zapomněl jsem na to.
//EDIT2: Uznávám, slovo "programátor" v podtitulu stránky je přecejen trochu přehnané.
Enyeus
Profil
Ty obrázky bych rozhodně nedělal v malování.
Jediné co se mi docela líbí je hlavička se zdrojovým kódem.
Taurus
Profil
Po pravdě bych moc o designu nemluvil. Je tam pár bloků naskládaných na sebe. Ten ironický záměr narážky dejme tomu chápu, ale není moc povedený. Je to prostě mišmaš. Dole u obrázku máš dost zvláštní angličtinu. Buď je špatná nechtěně nebo záměrně k obrázku, ale radši bych ji tam z obou důvodů nedával, zvlášť když jsi na českém webu.

Ohledně IE6 jsem rozporuplný - rád bych, aby nebyl, a mám někdy chuť ho zakázat, jenže pokud jsem běžný uživatel spokojený s IE, proč by mi měl někdo kecat do toho co používám? Vzhledem k velkému zastoupení IE6 je teda potřeba optimalizovat i pro něj a nechat ho umřít přirozenou cestou.

Stránky by ti měly fungovat i bez javaskriptu.
Misha
Profil *
A ta šířka stránky je docela přestřel. Doporučoval bych tak 1000 px aby se to zobrazovalo na valné většině počítačů bez spodního posuvníku.
Misha
Profil *
Ikdyž ono se to vlastně zmenšuje dle rozlišení, tak to se omlouvám. Zmátl mě ten "pes" co je mimo zarovnání webu.
Enyeus
Profil
Ještě bych tedy doporučil nějaký min-width
Shulík
Profil
Ty obrázky bych rozhodně nedělal v malování.
Je to dělané v Gimpu, ovšem technikou malování a je to tak dělané záměrně.
Dole u obrázku máš dost zvláštní angličtinu.
Také úmyslné, i když uznávám, že to může být matoucí. Předělám to na češtinu.
Ten ironický záměr narážky dejme tomu chápu, ale není moc povedený. Je to prostě mišmaš.
Myslíš, že kdybych obrázky centralizoval do hlavičky jako jakési pozadí, že by to byl mišmaš menší? Původně jsem to měl bez obrázků, ale vypadalo to strašně prázdně.
Po pravdě bych moc o designu nemluvil. Je tam pár bloků naskládaných na sebe.
S webdesignem celých stránek jsem začátečník, doteď jsem se soustředil spíše na GreaseMonkey scripty, PHP a samostatné soubory. Můžeš mě, prosím, trochu navést? Bloky používám kvůli co největší kompatibilitě s různými rozlišeními obrazovky.
Ještě bych tedy doporučil nějaký min-width
Díky, přidám, na to jsem zapomněl.
Stránky by ti měly fungovat i bez javaskriptu.
Do budoucna plánuji nějakou verzi bez javascriptu. Ale není to úplná priorita (i když mě za to asi zmlátíte), cílová skupina čtenářů by měla mít pravděpodobně javascript povolený. Mám v plánu tam semtam psát nějaký článek hlavně o HTML5 a javascriptu a tak podobně.
//Ze stejného důvodu také zavrhuji IE6. Samozřejmě naprosto respektuji svobodu uživatelů používat, co chtějí, ale (<rejp>kromě toho, že jsou to osobní stránky a já mám svobodu podporovat co chci</rejp> a navíc jsem líný optimalizovat osobní stránky) IE6 je přecejen už opravdu zastaralý a děravý, takže z trochou nadsázky mohu říci, že chráním uživatele před viry.

Každopádně děkuji moc za kritiku :)
Taurus
Profil
No, těmi bloky jsem myslel to, že jsou tam moc ostré přechody a pak to vypadá jako naskládané obdélníky. Chce to nějak zjemnit, dodat tomu detaily, což pro tebe jako začátečníka nebude snadný úkol - chce to cit - každopádně s chutí do návrhů. :-) S tou češtinou to budeš mít lepší (taky jsem psával některé výrazy anglicky, ani nevím důvod), ale proč vlastně takto ironizuješ svůj věk? Mám rád lidi, co jsou schopní dělat srandu sami ze sebe, ale proč tady takovým způsobem? A když už, tak asi bych udělal jen jednu zmínku, kde by ve sloupečku o autorovi nebo tak něco byl jeden ten obrázek, ale kvalitnější, zkus si vyhrát - udělat deset návrhů, někdy i ten dvacátý není ten pravý. A ano, obrázky víc soustřeď do hlavičky, aby to nepůsobilo rozházeně.
yFang
Profil
Shulík
Zkus si projít nějaké tutorialy, různé galerie a nasbírej trochu inspirace a pak to zkus znovu. Vím, že to není lehké a že ze dne na den neuděláš špičkový design, ale když se budeš snažit, sám brzy poznáš, že se zlepšuješ a časem se ti povede vytvořit pěkný design. :-)
Shulík
Profil
Uploadoval jsem novou verzi, má nastavený min-width na 900px kdy už je stránka celkem přijatelná. Myslíte, že je lepší nechat to takto a nebo ho nastavit na cca 600, kdy se nahoře kód překrývá s ostatními bloky, ale pořád se to ještě dá vydržet?

No, těmi bloky jsem myslel to, že jsou tam moc ostré přechody a pak to vypadá jako naskládané obdélníky.
Aha, dík moc za info, jak se na to tak koukám, máš pravdu. Ta patička je IMHO dobře, že je oddělená, ten vršek (černá a bílá) by asi chtěl nějak zhomogennit (jedno neb dvě n?).
proč vlastně takto ironizuješ svůj věk?
Nevím, asi to ke věku patří, jistá forma infantility kdy si člověk myslí, že když si ze sebe udělá legraci, bude to úžasně vtipné a ono to přitom vtipné není. Každopádně vnímám-li to takto, myslím si, že nemá smysl snažit se udělat prezentaci uměle, že bude lepší nechat ji tak, jak to momentálně vnímám, abych se později za sebe mohl stydět.

Opět děkuju moc za hodnocení, jsem rád, že jsem nebyl úplně zprdnut. :)
Shulík
Profil
No, těmi bloky jsem myslel to, že jsou tam moc ostré přechody
Myslíš, že teď je to lepší? (Text ještě musím posunout o kousek níž.)
Shulík
Profil
Udělal jsem tři různé obrázky do patičky, dá se mezi nimi listovat pomocí "Změnit patičku". Asi jsou všechny dost hrozné, ještě něco zkusím.
Ale jelikož jsem to už rozjel, pokusím se zachovat současný koncept designu webu, kdy obrázky vypadají jako z malování a nějaký úplně jiný koncept udělám případně později.
yFang
Profil
Shulík
Třeba to s tou krávou, či co to je, mi nepříde jako špatný nápad, jen by to chtělo vylepšit zpracování. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0