Autor Zpráva
pin
Profil *
Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o kritiku tejto stránky, hlavne by ma zaujímali postrehy k javascriptovej nadstavbe galérie. Ale aj hocičo iné čo vám napadne.
Obsah sa bude ešte trochu meniť, je to len demonštratívne.

http://damtosem.ic.cz/gnofa/

Vďaka...
eNk0
Profil *
blem... Nedělal jsi to v malování?
Shulík
Mně to přijde celkem zajímavé, netradiční.
Ale předpokládám, že to bude fungovat jen jako fotogalerie, tudíž není nutné uživatele seznamovat s tím, co je na stránce?
pin
Profil *
Je to foto/video galéria
Je to podľa návrhu objednávateľa - chcel tam 5x5 farebných štvorcov, nič viac navyše, zvyšok je môj pokus trochu to zjemniť - toto je taký kompromisný výsledok...
Informácie o stránke budú pod odkazom "?", ten je zamiešaný medzi obrázkami galérie (tiež na želanie objednávateľa).
Vytkli by ste niečo samotnému scriptu zobrazovania obrázkov/videí?
shaggy
Je to dosť zlé.
Keď navrhuješ web, tak je jasné, že má klient nejaké požiadavky. Ale je na tebe, aby si mu predložil návrh, ktorý bude dobrý (po grafickej a funkčnej stránke) a zároveň bude spĺňa jeho (často uletené) požiadavky.

Páči sa mi ten text v pravom stĺpci: "Move the mouse pointer over a thumbnail and read the description here..." - rovno tam daj odkaz na stiahnutie pdf návodu na používanie stránky.

Nechápem prečo je vpravo hore ten button < a jeho spracovanie je veľmi podpriemerné.

Celkovo je stránka amatérsky spracovaná, možno by to bolo fajn, keby to robil syn pre svojho otca, ale určite nie ako ty píšeš "pre objednávateľa", tam očakávam aspoň určitú kvalitu práce.
embee
shaggy:
:D vidim te toto psat casto... ne, ze bych nesouhlasil, ale imho to postrada konstruktivitu ;)

Budu se vyjadrovat jen k visualni strance veci, funkcnost se pokusim ponechat stranou, protoze to je vetsinou vysledek serie kompromisu s klientovymi pozadavky a ja neznam okolnosti.

Kazdopadne grafika je lajdacka. Vice mene to kopiruje trend nekterych jinych webu, takze to neprinasi nic noveho - z tohoto duvodu je prave graficke zpracovani zasadni (aby to proste nebyla nuda a nebylo to skaredy :). Osobne bych si pohral s detailem. Kompozice je tam vice mene zadna, tudiz detail a barvy jsou to jedine, cim tu grafiku muzes udelat kvalitni. Vezmu to poporadku:

1. thumbnaily
- jsou zbytecne velke. Muj viewport ma vertiklane 841px a presto se mi stranka nevleze do browseru cela a mam tam scrollbar.
- ten drop shadow neni hezky. Je moc intenzivni, navic nema stejny pocet pixelu na vsech stranach ctverce.
- celkove ty ctverce vypadaji jak uz shaggy psal jakoby byly v malovani. Chtelo by to pridat jim na detailu - treba nejaky hezky ramecek + vystinovat, aby nabyly detail.

2. pozadi
- ten gradient, co mas na levoboku je mooooc osklivy. Pryc s nim! Misto toho bych si tam osobne predstavil nejkou prijemnou ilstraci, nemusi to byt nic exrtra propracovaneho, treba takove organicke tvary jsou celkem v mode a vzdyky daji strance urcity prvek esteticna. Zkombinovat s gradientem to muzes, ale urcite decentnejsim nez takovym do oci bijicim cernym flekem.

3. hlavicka
- de facto neexistuje. Ten jednoduchy napis nevypada vubec pekne, klidne by tam mohl byt nejaky obrazek, popripade aspon obrazek s vyhlazenym nadpisem - bude to opet vypadat lepe. Rozhodne si pohraj s rozvrzenim prvku "Graphic Not Only For Architects" a "Graphic works personal portfolio of Štefan Kováčik" - takhlet o proste pusobi nehezky.

- to velke nepekne tlacitko slouzi k listovani? Tenhle system rozhodne neni user friendly - proc muzu listovat jen "zpet"? A kde je pocitadlo, na ktere strance se nachazim? Navic talcitko je zbytecne velke.

4. obecne
- ty dve modre cary taky podle me nemaji smysl - pozuvas oddelvoace tam, kde neni nic moc k oddeleni
- text "Move the mouse pointer over a thumbnail and read the description here..." je opravdu mimo. Kdyz uz tam musi neco byt, rozhodne bych volil kratsi vec typu "select". Ale vzhledem k tomu, ze na te sajte krom thumbnailu nic neni, uzivatel na to prijde i bez toho.
- paticka je stejne nulova jako hlavicka, pohrej si s tim.

Celkove vzato to vypada jako neco, cim se tvurce zabyval tak max 2 hodiny (myslim tu grafickou cast) a pak ho to prestalo bavit. Ke kvalite to imho ma pomerne daleko.
pin
Profil *
Dik za zhodnotenie aj návrhy,
tie detaily upravím (gradient, hlavička, tieňovanie) Tlačítko vpravo hore pôjde preč, je tam vlastne zbytočné, zostane len na podstránkach - návrat na hlavnú stránku. Vzhľad je ale viac-menej definitívny, má to byť strohé, takže tak sa to budem snažiť ešte upraviť.
Všetky texty sa ešte opravia, rovnako aj obsah.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: