Autor Zpráva
Sirius
Profil
Dobrý večer,

prosím o kritiku designu www.cdvcz.com/objednavky/test/. Adresa je dočasná, proto není v názvu topicu.

Před chvílí jsem to horko-těžko dopatlal, tak aby to fungovalo ve FF a IE7 (jiné prohlížeče teď nemám k dispozici, doufám že to v nich není rozhozené).

Jedná se o jakýsi vnitrofiremní objednávkový systém.

V pravém sloupci by měl být obsah košíku, nebude-li prázdný.

Obsah / patička jsou vyladěny tak, aby když bude text moc krátký, byl poměr přibližně 3/5 ku 2/5.
Když bude obsah delší, bude patička vyplňovat zbývající viditelný prostor u konce stránky.
Pokud bude obsah vertikálně přesahovat okno prohlížeče, patička bude vysoká tak, aby prostor pod textem v ní, byl stejný jako nad textem v ní.

Nejsem si moc jistý záhlavím stránky, pokud máte nějaké návrhy jak ho pozměnit k lepšímu, budu za ně rád.
Kalby
Profil
Nechamu co tam bylo za zaludnosti ze jsi se to musel "patlat" je to uplne zakladni rozvrzeni stranky. Jinak je to strohe a nehezke. Ta zelena je desna napriklad. Barva paticky vubec neladi s headerem. Font by jsi mohl zmenit z Times na nejakej bezpatkovej, arial, verdane atd. MEl bys na tom zapracovat
Shulík
Profil
Křiklavě zelená bije do očí.
Patička je naprosto nesladěná, vypadá buď jako vybarvený <div> na dětských blogíscích vytvořených přes nějaký WYSIWYG a nebo jako omylem odložený kus předvolebního letáku strany zelených.
Na to, jak velkou máš patičku zabírá text strašně malé místo. Uznávám, asi se to bude s obsahem zvětšovat, ale teď to vypadá divně.
Navíc vypadá stránka blokovitě, zkus různé barvy pomocí nějakých gradientů trošku provázat.
Sirius
Profil
Kalby:
Bylo to celé rozhozené v IE. S fontem souhlasím.

Shulík:
Ta zelená se mi nezdá zase tak křiklavá.

S tou velikostí je to kompromis. Buď by tam byla obrovská plocha bílé, nebo trochu větší patička, jako je to teď.



Kdyby patička byla více podobná barvě v záhlaví, bylo by to až příliš mdlé. V barvě patičky velký problém nevidím. Není to barevný blok, mezi tou tmavě zelenou a bílou je gradient, ale asi je málo vidět.

Tu blokovitost zkusím zmírnit. Rád bych ji rozbil nějakým grafickým prvkem (asi ne obrázkem), ale nevím jakým.
Shulík
Profil
Další věc, která nejspíš souvisí s křiklavostí zelené: mám problém se soustředit na text, pořád mě do očí bije jak zelená nahoře, tak zelená dole. A to si, myslím, není dobře.
Sirius
Profil
Tak jsem to předělal, co na to říkáte teď?

www.cdvcz.com/objednavky/test/images/nahled.png
Shulík
Profil
To už je o hodně lepší, ale:

* Možná je to jen můj subjektivní názor, který nikdo nesdílí, ale ta zelená mě osobně tahá za oči.
* Text, který je nad tou kostkou (nebo co to je) na pozadí je hůře čitelný.
Sirius
Profil
Shulík:

No pro zelenou jsem se rozhodl, jelikož je v logu společnosti a seděla mi tam nejvíc. Ostatní barvy se mi s tím zelenošedým logem zdají divné. Zkoušel jsem odstíny více do modra místo do žluta, tmavší i světlejší a tahla z nich vyšla nejlépe. Mohl by jsi mi kdyžtak napsat kód barvy, která by se tam podle tebe hodila?

Ta kostka je výše zmiňované logo firmy. Rozhodl jsem se ho přesunout ze záhlaví. Když ho zesvětlím ještě víc, bude špatně vidět. Ve většině případů na něm stejně žádný text nebude. Obsahem budou převážně tabulky (s jejich vzhledem si už poradím) zabírající přibližně polovinu té stránky.

Vypadá to, že máme docela odlišný vkus, nebo jinak nastavený monitor. :)
Shulík
Profil
Sirius:
Mohl by jsi mi kdyžtak napsat kód barvy, která by se tam podle tebe hodila?
Já osobně bych použil nějaký tmavší odstín. Ale nemám žádnou konkrétní ideu, jen mě tohle tahá za oči a odtrhává od čtení textu. Ale třeba je to opravdu jen mým monitorem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0