Autor Zpráva
Mikey
Profil *
Zdravím,

Potřeboval bych zkritizovat kód nově vzniklé stránky http://simulatory.net .

Předem děkuji.
Miloš
Profil
HTML:
<meta name="robots" content="index,follow,all"> – naprosto zbytečné
<meta name="revisit-after" content="10 days"> – taky si myslím, že to k ničemu není

CSS:
* {margin: 0; padding: 0; border: 0; list-style: none;} pomrší formuláře, ale když tam žádné nemáš (ale proč pak máš pro formuláře další pravidla?), nakonec proč ne. Já osobně mám reset předpřipravený takhle:
body, h1, h2, h3, h4, h5, h6, p, ul, ol, li, menu, dl, dt, dd, address {margin: 0; padding: 0;}

font-size: 13px; – Za tohle tě budou „milovat“ šestkoví exploreristi, pořád je jich víc jak desetina.
denCo
Profil
1, až priveľmi vela klikacieho headeru... stačí ked bude len ten text
2, header (to auto) zaberá pólku obrazovky, skúš tam dať niečo iné alebo skombinovať text s obrázkom
3, <meta name="description" content="Web obsahující simulátory všech kategorií. Stačí si jen vybrat jednu z kategorií, kterou máte nejraději a můžete si prohlédnout, přečíst nebo stáhnout nějaký simulátor.">
zbytočné slová, má to byť popis stránky a nie návod k použítí
4, v title použi názov stránky na prvom mieste, nedávaj ako prvé stále názov webu
RockFire
Profil
Miloš:
Ten druhý <meta> odstraněn, robots tam nechám. Co se týče resetování, ono to isce formuláře pomrší, ale já si je nastyloval k obrazu svému. Mimochodem používám je, a to u výměny odkazů, komentářů a v administraci. Na tu velikost mrknu, díky.

denCo:
ad 1) Myslím, že když už tam je, tak jeho klikatelnost ničemu nevadí. Volného místa na zrušení focusu apod. je tam dost.
ad 2) Zas tak strašný to není
ad 3) Předělám, díky
ad 4) To je věc názoru. Já si myslim, že u tak krátkého <title> to vůbec nevadí.

Aby jste nebyli zmateni z toho, že to sem přidal Mikey a píšu já, tak tenhle web vedeme společně.
Miloš
Profil
RockFire:
Klidně tam ten meta nech, ale nevidím důvod, proč robotům explicitně dovolovat něco, co beztak dělají, pokud se jim to nezakáže.

denCo:
4, v title použi názov stránky na prvom mieste, nedávaj ako prvé stále názov webu
Proč? – taky bych řekl, že – jak píše RockFire – „u tak krátkého <title> to vůbec nevadí“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0