Autor Zpráva
Kaya
Profil *
Ahoj
Aký je váš názor na web www.myGolden.eu ?
Od kódu po design:)
Miloš
Profil
1) Přepínání jazykových verzí je řešené javascriptem. Jednak je to zbytečné (CSS / :hover + background-image), jednak se to v Opeře nepoužitelně klepe.
2) Vstupní stránka je beztak zbytečná, protože je její jedinou funkcí volba jazyka. Nechal bych naběhnout slovenskou verzi s možností kdykoli přepnout jazyk.
3) Blikání položky Krytie v menu je na zabití – neustále na sebe strhává pozornost. Je to zvěrstvo, které na slušné stránky nepatří. Totéž si myslím o slideshow na první fotce.
4) Oproti tomu mi chybí zvýraznění aktivní položky v menu – na které stránce jsem.
5) Pořád stejný <title>, obsahující hloupé „grafické“ prvky.
Aha, on je obsah stránky v <iframe> – tak to je ten nejhloupější způsob jeho použití – dáváš párek do rohlíku, nebo rohlík do párku? Takhle má <iframe> nectnosti „velkých rámů“ (frameset) – dej do <iframe> naopak menu.
6) 22–25 KB je na náhled fotky docela dost, 10 KB by při této velikosti stačilo bohatě. Stránka novinky09.html má pak 3 MB, což považuji za naprostou zhovadilost. I kdyby tam bylo fotek milion, velikost nad půl mega je projev šílenství. Ona ta velikost kyne nejen nenažraností náhledů, ale i tím, že se ti tam často objevují velké fotky „zmenšené“ pomocí height/width, což je naprosto nepřípustné – k žádné úspoře dat nedojde, návštěvník načítá naprosto zbytečná data.
7) Kombinace tabulek a inline stylů není vhodnou četbou na dobrou noc, takže se ke kódu nebudu víc vyjadřovat; nelíbí se mi ani trochu. Přečti si ve vlastním zájmu něco o sémantice.
denCo
Profil
8, klikám klikám a nič... ÁÁÁ to som mal kliknúť na ten otlačok?
9, dostanem sa konečne na úvod, posúvam dole obrazovku kolieskom a posúva sa všetko len nie obrazovka
10, navigácia čo ti ukazuje kde sa nachádzaš je úplne zbytočná, to je skôr na veľké internetové stránky a ešte k tomu sa tá hnedá farba pozadia vôbec nehodí
11, žiadny klikací header
Sirius
Profil
12) Možná už to zmínil Miloš v bodu 5, ale naprosto nenávidím, když musím posouvat stránku a pak ještě obsah stránky v rámu. Máš tam kousek pozadí (na stránce http://mygolden.eu/slovensky.html se obsahem rámce vyscrollovaným nahoru je to v úrovni spodního rámečku té měnící se fotky), který by se dal jednoduše kopírovat v Y-ose.

Edit: slovo navíc jsem tam měl
Miloš
Profil
denCo:
navigácia čo ti ukazuje kde sa nachádzaš je úplne zbytočná
Jednak nesouhlasím, jednak Kayaovi navigace ukazuje (blikáním) upoutávku na stránku, na kterou má kliknout – viz bod 3.
To, že to není zbytečné, viz třeba http://strmilov.evangnet.cz/ nebo http://janebaspisy.php5.cz/

Kaya:
13)Momentálne 1 človek pozerá na Leewayove stránky“ je tam proč? Má to jiný účel, než exhibovat, jaký jsi machr přes programování?

14) Rovněž tak ikonka validity nemá s obsahem webu nic společného a je to naprosto zbytečná informace. Návštěvníkovi nesděluje vůbec nic, co by její přítomnost ospravedlňovalo.
Krom toho informace o tom, že je stránka validní, říká pouze to, že je stránka validní. Existuje mnoho nevalidních stránek, které jsou hezčí, příjemnější, lépe se používají; a existuje mraky validních stránek, které jsou hnusné a nepoužitelné.
Kaya
Profil *
Ďakujem za vaše názory:) Na to že som začiatočník tak to nebolo až také zlé, bála som sa, že to bude horšie:)
Ak možem, tak sa trošku vyjadrím:
1) mne to v opere funguje, ale skúsim to inak
2) volba jazyka, plus novinky... voľba jazyka je tam preto, lebo dosť ľudí chodí na anglickú verziu, preto neviem, či by ich náhodou hneď slovenská neodradila.. chcela by som sa spýtať aká je funkcia vstupnej stránky?
3) to som rada, že kolonka krytie strháva pozornosť, presne o to mi ide (web bol pôvodne určený ako reklama môjho psa) :)
4) hej, to je dobrý nápad, napomôže to lahkej orientácii, ktorá je mojím cieľom
5) iframe tam mám kvôli tomu, aby sa roloval iba text, nie preto aby sa rolovalo menu, viem že iframe nie je dvakrát dobrá vec, ale urobiť to isté cez PHP neviem, ak sa to dá aj inak cez html sem s tým:)
6) na náhľadoch musím zapracovať, to viem... celkovo sa stále pasujem s veľkosťou ale tá stále vyhráva, :(
7) :) to viem, že je to dost zlé keď kombinujem, ale keď to funguje.... :) v každom prípade na tom zapracujem (vďaka za radu)
K denCo sa nevyjadrujem, lebo jeho názory sa mi nezdajú podstatné a objektívne
12) pokúsim sa, ďakujem za radu
13) keď niekto niečo stiahne s blueboardu nechce exhibovať že vie programovať, keď len okopíruje kód... vlastne ani ja neviem, prečo som to tam dala, lebo ako informácia o niečom je to dosť čudné...
Ďakujem za rady, pokúsim sa s tým niečo porobiť, ak by ste mali ešte nejakú pripomienku, tak napíšte:)
PS. Nie som chalan:D
Shulík
Profil
Kaya:
5) iframe tam mám kvôli tomu, aby sa roloval iba text, nie preto aby sa rolovalo menu, viem že iframe nie je dvakrát dobrá vec, ale urobiť to isté cez PHP neviem, ak sa to dá aj inak cez html sem s tým:)
Tuším, že pokud dáš celý text do divu s overflow:auto, bude to vypadat stejně jako iframe. Ale důvod já osobně nepovažuju za dostatečný, když se neroluje celá sránka, šíleně mě to irituje.
6) na náhľadoch musím zapracovať, to viem... celkovo sa stále pasujem s veľkosťou ale tá stále vyhráva, :(
Zkus obrázek indexovat. (Funguje to i na jpg, nebo ne?)
Miloš
Profil
Kaya:
2) „… chcela by som sa spýtať aká je funkcia vstupnej stránky?
No právě že vstupní stránka je zbytečnost a nevím, jestli může mít nějakou rozumnou funkci.
A pak – pokud chci slovenskou verzi, jejím vynecháním se mi ušetří jedno zbytečné načítání; pokud chci německou, tak jako tak se mi načte něco, kde budu vybírat jazykovou mutaci (buď ta vstupní, nebo první slovenská).
Akorát bych na stránkách nechal jako přepínač obě „vlajko-tlapky“ s tím, že ta aktivní bude neaktivní, třeba i zašedlá, a při najetí myší se třeba objeví title="Slovensky" a title="Deutsch".

5) iframe tam mám kvôli tomu, aby sa roloval iba text, nie preto aby sa rolovalo menu,
Ale ono vůbec nejde o rolování – stačí text obalit jedním <div>em, kterému nastavíš patřičnou velikost a pomocí overflow: auto se mu v případě potřeby zobrazí rolovací lišta.

viem že iframe nie je dvakrát dobrá vec
To platí, pokud do něj nacpeš text; v případě menu může dobře posloužit – je to asi ten nejrozumnější způsob, jak si usnadnit psaní kódu, pokud nemůžeš použít php.

K denCo sa nevyjadrujem, lebo jeho názory sa mi nezdajú podstatné a objektívne
Přesto bod 11 – totiž klikací hlavička, je po mém soudu dobrá rada.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0