Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,

vytvářím eshop pro potřeby školy. Chtěl jsem udělat grafiku škole podobnou, aby když někdo přijde ze stránek školy, nepocítil příliš velkou změnu. Co říkáte na takový první nástřel? Odkaz
Grafik nejsem, ale bohužel si na to musím vystačit sám, takže kritikou nešetřete, ae ocením spíše rady :)


Děkuji
yFang
Profil
SwimX:
Hele já nevim jo, ale spíš bych to zkusil znova a jinak. Trochu se inspiruj nebo tak, tohle je strašně obyčejné a nudné.
ofi
Profil *
pro začátek bys měl počítat s rozlišením 1024x768, ještě pořád mu zdaleka neodzvonilo, ale ty to máš vážně široké...
SwimX
Profil
ofi:
ano, to si uvědomuji, během zítřka to zmenším, a v horním modrém pruhu přibydou odkazy: kontakt, přihlásit se a možná další.
Kacko
Profil
Ty bloky nerozmazavej. Nech je normalne ostre a nastav jim vnejsi stin, pak okraje techto dvou bloku zvyrazni 1px sirokou bilou carou.
SwimX
Profil
Kacko:
jj upraveno.

Odkaz po úpravách
Petr ZZZ
Profil
Já bych udělal všechny modré tóny o chlup tmavší (jak písma, tak pozadí) a to žluté písmo trochu oranžovější (takto mi připadá dost studené). Ty tenké vodorovné čárky u záložek (vpravo nahoře) bych udělal o 1-3 pixely tlustší, aby byly líp vidět. Jinak se mit to celkem líbí, je to přehledné.
Kacko
Profil
Tomu stinu ale nedavej aby byl nejak odsazeny.. mas ho ted pod uhlem 315stupnu a cca 7px odsazeny, tak dej odsazeni 0px. A ten vnitrni stin, nebo co to je, dej taky pryc a misto toho obtahni kraje tou 1px sirokou carou(bez AA - hard).
yFang
Profil
SwimX:
Tak teď to vypadá mnohem líp, než to předtím. ;-)
To písmo se mi moc nelíbí, zdá se mi moc roztažené do šířky a hodně velké mezery mezi znaky (především horní lišta a levé menu).
fakeit
Profil *
Zdá se mi to hodně chaotické, neuspořádané, nesladěné. Nevím, kam se mám podívat dřív. Ty stíny a ta patička je opravdu nevydařená o hlavičce ani nemluvě. Je to až nehezky "vzdušné". Zkrátka začni znova, pečlivě, pomalu - kousek po kousku. A předtím než začneš tvořit se inspiruj ( http://www.templatecube.com/ )..

Ano, je to tvrdá kritika - ale určitě svedeš víc, jen si s tím prostě pohrát. :)
Lexter
Profil
Inu, oba weby vypadají jako standardní šablona Drupalu a vlastně jsou. Otázkou je co hodnotit.

1) Boční navigace: Pohraj si s ní, takhle vypadá jen halabala naskládané odkazy. Vypadá to nepěkně a nevyrovnaně.
2) Barevně odlišená horní navigace má nějaký význam? Příliš se mi to nelíbí.
3) Modré nadpisy na mě působů jakoby "neostylovaností" a tedy nedodělaností. Navíc má ta modrá zcela jiný nádech než okolní prvky.
4) Formulář pro přihlášení příliš malý.Já si ho skorem nešimnul. Ale jsem slepej, každopádně to stojí za úpravu.
5) Bold přítomný v patičce se mi nelíbí. Používej ho jen tam, kde to má svůj význam. Tady to z hlediska designu totiž nehraje roli.

No bylo by toho víc, ale zapracuj na tom.
Kacko
Profil
SwimX:
Uff teda zluta na modrou.. to je jako lzici do oka.. :) U produktu se vykasli na nejake gradienty. Obrazkum produktu dej treba 1px border. A zapracuj to co jsem rikal vys, vazne to bude vypadat lip. Osobne se mi to teda vubec nelibi,ale kdyz uz to chces mit podobne vzhledu te skoly..
SwimX
Profil
děkuji za kopice názorů:
yFang:
ano, to jsem upravil už včera, jen nenahrál (ten letter-spacing)

fakeit:
Zkrátka začni znova, pečlivě, pomalu - kousek po kousku
asi tě zklamu, ale nezačnu :) je to jenom dlouhodobá maturita, nebudu to zas přehánět.

Lexter:
1) nemám nápad co s ní, ale upravit ji chci
2 - 4) to sou prkotinky, na ty dojde až to budu kódovat, třeba to eště upravím. Třeba ten horní formulář bude asi vypadat malinko jinak, až to nákoduji, ale předělávat to zas v tom PS už nechci, to je strašný, zlatý CSS :D
5) j to je chyba, tam bold být nemá, a stejně ji asi předělám.

Kacko:
podobné vzhledu to chci, aby potěšil oponenta mé maturity :D obrazkum dám border, ale gradient tam nechám.

Děkuji za rady. Poprosil bych ale ještě o jednu: Co s levým menu? Nemám nápad. Zbytek se mi už líbí, i když některým možná ne :)
ofi
Profil *
SwimX:
udelej to levé menu jako tlačítka, nějak je ozdob, vytvoř pěkný hover, co na to říct? možností je dost a většína znich by byla lepší než současný vzhled..
SwimX
Profil
Zkusil jsem splodit nějaké menu, co myslíte, mě se moc nelíbí:
Odkaz

druhou možností je udělat něco jako má www.czc.cz oddělené obdélníčky s mírně zakulacenými rohy.
Sirius
Profil
SwimX:
Možná najdeš inspiraci na PatternTapu.

Tady jsou dvě kolekce:

Seznamy - http://patterntap.com/tap/collection/lists
Navigace - http://patterntap.com/tap/collection/navigation

Asi tam budou i další, projel jsem jenom první dvě strany.
Snad ti to pomůže.
SwimX
Profil
Sirius:
Díky, ale tohodle se dá najít kopice, ale co názor na to co jsem udělal?
SwimX
Profil
Návrh menu 2: http://www.plavec.borec.cz/upfiles/navrh2.png
asi se mi líbí, když se mi povede pořádně nakreslit ten drojúleníček pod rozevřenou kategorií.
Sirius
Profil
SwimX:
Tohle menu je docela pěkný. Jenom bych asi zmenšil odsazení z levé strany. Minimálně u podkategorií.
SwimX
Profil
Tak a dost :):)

Úvodní strana > podstránka
s tím, že v menu podstránky přibudou první a poslední 2 kategorie (novinky, akce, nej prodávanější, a nejsledovanější)

pokud nebude náká větší námitka, tak to takle ponechám a začnu kódovat
Sirius
Profil
SwimX:
Na té podstránce máš dva kurzory, s mým tři, to by se na webu stávat nemělo. :)

Takhle jsem to s tím menu myslel. Já osobně už žádné námitky, které by ti zabránily pustit se do kódování, nemám.
SwimX
Profil
Sirius:
Na té podstránce máš dva kurzory, s mým tři, to by se na webu stávat nemělo. :)
kdyby dva, tam jich je víc, a jsou tam proto abys viděl, jak to bude vypadat, když na to najedeš :)

Děkuji za rady, všem.
Sirius
Profil
SwimX:
tam jich je víc

Tak to jsem se dobře sekl. :D Já opravdu viděl jen ty dvě na přepínání stránek dole.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0