« 1 2
Autor Zpráva
Railbot
Profil
Sirius:
Párkrát jsem využil jednotek em, ale nepamatuju si, jestli s tím byli nějaké potíže.
Žádné nejsou, stejně jako u procent.
Sirius
Profil
Railbot:
Žádné nejsou, stejně jako u procent.

Citace z JPW: EM poskakující - Při zvětšování a zmenšování písma v Exploreru se zvětšení přidává všem jednotkám em ve stránce, takže zanořené em-stylované fonty se nezvětší o asi těch dvacet procent, ale třeba o šedesát procent (jsou-li třikrát zanořeny). Ale nevím jakých verzí IE se to týká.

Takže em asi není ideální jednotka.

No a neustále přepočítávat jednotky, jelikož se nevztahují k "normální velikosti" (velikosti bez jakýchkoliv změn), ale k nadřazené velikosti se mi vůbec nechce. Aspoň to jsem se dočetl, sám jsem to nezkoušel.

Na JPW je toho o problematice velikosti písma napsáno docela dost - http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
Plaváček
Profil
Railbot:

Žádné nejsou, stejně jako u procent.

Mohou se vyskytnout a často se také vyskytují i na jinak vcelku dobře zpracovaných webech. Tenhle článek je sice staršího data, ale problémy s EM shrnuje poměrně dobře http://blog.h1.cz/qa-v-jakych-jednotkach-definovat-velikost-pisma/ (připomínám, že se jedná o zvětšování písma, což tak či onak lidé dělají, i když přesné statistiky neexistují. Z pohledu kodéra ale není žádný důvod házet klacky lidem pod nohy, když k tomu není žádný důvod).
Railbot
Profil
Sirius, Plaváček:
Nejsou s tím problémy pokud se nekombinují různé jednotky a je jasně definována počáteční velikost písma, což je důležité (např. u body 62.5%=10px). Žádné klacky pod nohama, jen se to musí umět používat.

No a neustále přepočítávat jednotky, jelikož se nevztahují k "normální velikosti" (velikosti bez jakýchkoliv změn), ale k nadřazené velikosti se mi vůbec nechce.
Ve většině případů to není potřeba pokud nevnořuješ X elementů s jinou velikostí do sebe a pro nějaké echt složité struktury existují náramně skvělé pomůcky jako třeba em calculator.
Peta8
Profil *
Řešení, se kterým jsem nikdy neměl problém.
*******************6
Peta8
Profil
Řešení, se kterým jsem nikdy neměl problém.
www.pestujemeweb.cz/obsah/ruzne/velikost-pisma.php
Moderátor Chamurappi: Odkazy přes přesměrovávací služby jsou zakázané kvůli spamu, nikdo kromě spammerů nemá důvod je používat.
Sirius
Profil
Díky za všechny odkazy. Asi se k tomu dokopu a v dalším webu použiju em místo px. Každopádně si to alespoň vyzkouším.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0