Autor Zpráva
Jája
Profil *
Stvořil jsem takový web o malířské technice jménem enkaustika. Já vým design nic moc - jsem začátečník.
Chtěl bych tento web ohodnotit a popř říct kde mám chyby. :-)
Jo a ten web je na adrese www.enkaustika.hu.cz
Jiří Bednář
Profil
Chtělo by to více meta tagů, viz.: http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html
Určitě decriptions a keywords

Menu patří do <ul> nebo <menu>: http://www.jakpsatweb.cz/html/seznamy.html

15.11. 2009 - Přid&aacute;ny nov&eacute; obr&aacute;zky do galerie!
&aacute;
- nepoužívat pro písmena s diakritikou, buď změnit kódování stránky, nebo kodovani editoru, když jsem u toho, co používáte za editor?

Jinak si myslim ze je to v pohode.

Edit: Jeste by to chtelo klikaci logo
Jája
Profil *
To s tím &iacute; atd je tím že jsem na to jednou použil nvu. jinak jako editor používam Notepad++.
Jako klikací logo že když se na ně klikne dostanete se na uvodní stránku?
Michallius
Profil
Já bych se spíše zaměřil na grafickou stránku věci než na kód (ikdyž ten je také důležitý).

Pozadí má nepříjemnou barvu a trochu to působí jako z minulého století. Ty malby jsou úžasné a tak by měl působit ten web. V poslední době se celkem dost razí bílá na pozadí, ale není to nutnost. Pokud nevíš, jako barvu vybrat, zvol bílou.

Šířku stránky stáhni na 800 - 900 px. Je tam málo textu a potom to působí velice prázdně.

Také bys mohl oddělit hlavičku od plochy a poskládat jí z fragmentů jednotlivých obrázků, aby na první pohled bylo zřejné, co tento web nabízí.

Rámečky obrázků buď zruš, nebo je vhodně přebarvi. Ten modrý rámec je strašný.

Texty rozděl do odstavců a zarovnej vlevo. Můžeš první slovo každého odstavce zvýraznit tučně pro lepší přehled. Písmo Times new roman je děs, ale to je jen můj názor. Zvolil bych bezpatkové písmo.

Přeji hodně úspěchů.
Sirius
Profil
Jája:
Nepoužívej odstavec <p></p> mezi nadpisy pro odsazení. Podívej se na CSS vlastnosti margin a padding.

Upravil bych menu, ty tlustý rozmazaný čáry mi tam nesedí, kdyby byli užší, ostřejší a ne tak kulaté na konci, proč ne.
Odkazům také nastav nějaký vzhled, ten základní je děs. Přidej taky nějaký efekt po najetí - hover. Např. změna barvy, změna podtržení atd.

Zkus nějak využít ty obrázky, jsou pěkný.

Nevím čím to je, ale blbne mi lightbox v galerii. Asi to ale bude chyba lightboxu, kód je v pořádku (co se lightboxu týče).

Ty odstavce fakt necpi všude. Značka <p> slouží opravdu jako odstavec, pro text.

Oceňuju změnu barvy Knihy návštěv, už se na to dá koukat, ale stejně je to pořád dost výrazné.

Michallius:
Pozadí má nepříjemnou barvu a trochu to působí jako z minulého století. Ty malby jsou úžasné a tak by měl působit ten web.

Já teda nevím, nepříjemný mi to nepřijde (a jako z minulého století taky ne, ale to nemůžu zase tak moc posoudit. :) ), ale jinak souhlasím.

Šířku stránky stáhni na 800 - 900 px. Je tam málo textu a potom to působí velice prázdně.
Já mám tu stránku širokou asi 450px od oka.

Můžeš první slovo každého odstavce zvýraznit tučně pro lepší přehled.
To udělá pravej opak. Radši větší mezery mezi odstavci - opět vlastnosti margin a padding - a kdyžtak české odsazení prvního řádku, jak jsme zvyklí (i když ne zrovna z webu) - vlastnost text-indent.

Písmo Times new roman je děs, ale to je jen můj názor. Zvolil bych bezpatkové písmo.
Times New Roman je děs, ale to neznamená, že všechny patková jsou děs. Líp se čte bezpatkové, ale když bude dostatečně velké, s dostatečnýma mezerama mezi písmeny a řádky, tak bych se patkovému nebránil.



Snad jsem na nic nezapomněl.

O téhle malířské technice jsem nikdy nic neslyšel a klidně si o ní rád něco přečtu. Taky držím palce, nevzdávej to. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0