Autor Zpráva
zulu
ahoj,
prosím o podněty k webu o českém strakatém psu.
web sice ještě není plně funkční, ale jde mi především o design, i když to není nic profi, za případné nápady budu vděčná. případně pokud budou v kódu velké nesmysly, sem s nimi :) cokoliv vás napadne...
díky
Chamurappi
Reaguji na zulu:
Web je neovladatelný pomocí klávesnice, protože:
<a href="http://www.zulu-rat.org/csp" style="text-decoration:none" onFocus="if(this.blur)this.blur()">úvod</a>

Menu bys mohl zapsat jako seznam <menu>/<li> a strčit ty mnohokrát opakované styly do externího stylopisu.
Bubák
Rozměry obrázků je vhodné zadávat HTML atributy, v CSS odstranit orámování.
Přemnožily se ti třídy, každá položka menu nemusí mít třídu "menu", jde to zapsat kontextem.
Odrážky v menu se dělají jako obrázky na pozadí.
Při zachování vzhledu by šlo optimalizací grafiky snížit její datový objem přibližně o 60 %.
Ještě dodám, nevidím žádný nadpis.
zulu
na to, že mě zajímal spíše design, jste mi dali zabrat :) ale snažila jsem se vše pochopit a napravit.

nějaké další připomínky?
Axamith
Pravý sloupec má ukončení červenou linkou ( zprava ), levý je jako by bez ukončení, plynule přechází do bílého ničeho. Vypadá to divně.
zulu
Axamith:
já vím, sama s tím nejsem až tak docela spokojená, i proto to sem dávám. čekala bych spíše nápady co s tím :)
zulu
tak jsem vyrobila další verzi Fargova webu.

zdá se vám lepší?
vím, že se zobrazuje špatně v IE, v opeře mi zas nebere výšku, snad se s tím časem nějak poperu. takže doporučuju prozatím firefox nebo chrome.
Manny
Profil *
Ani ve FF ti to nefunguje. Navíc odkazy v menu vedou na původni verzi.
david80
Profil *
Jen jsem zběžně koukl na kod a jestli jsem dobře počítal, tak tam nemáš 2x zakončený div, proto např. v exploreru ti ujíždí patička.
SkIpPeR
Ani v Chrome to nefunguje
zulu
aha, takže takhle se to asi nedělá :) nějaký tip jak zařídit aby se web roztáhl vždy přes celou výšku stránky?

Manny:
o odkazech vím, web ještě není plně funkční, ještě na tom zapracuju

david80:
kde konkrétně nemám zakončený div? nějak to nemůžu najít.
david80
Profil *
Vypl jsem v css backgrount "text-align: left" a v patičce "position: absolute" a zobrazilo se mi to správně http://img189.imageshack.us/img189/2084/fargo.jpg
zulu
david80:
díky

už se to zobrazuje správně všem?
SkIpPeR
zulu:
v Google Chrome (1024x768 - rozlišení) se zobrazí pozadí do konce stránky, ale když scrolluju dolu tak tam už není.
zulu
ale teď už se vše zobrazuje jak má, že ano?
SkIpPeR
Ano, super :)
david80
Profil *
U mě taky v pořádku :-)
zulu
díky díky.. jdu zapracovat na tom zbytku. kdyby to ještě někoho zajímalo, web se bude vyvíjet už jen zde.. strakac.zulu-rat.org

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: