Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím,
zajímal by mě váš názor na http://www.obuvprodeti.cz/. Je to stránka obchodu s dětskou obuví. Nejedná se o internetový obchod.
Kacko
Profil
regy:
Proc to neni eshop?
ninja
Profil
Grafika není nijak slavná, ale naprosto příšerné jsou texty a navigace.
shadow33
Profil *
Souhlas, texty jsou tragédie. Co takhle mezery mezi větami?
V Opeře přetékají miniatury přes spodní okraj bloku v náhledech - co ta tabulka tam? Je rok 2009!
regy
Profil
Kacko:
Protože si to zadavatel nepřeje.

ninja:
Text píše majitel, já jsem pouze zhotovil grafiku a redakční systém. Co bys zlepšil na navigaci, popř. co se ti na ní zdá příšerné?

shadow33:
Kterou tabulku máš prosím na mysli?

Děkuji shadow za jedinou předmětnou připomínku.
Sirius
Profil
regy:
Text píše majitel, já jsem pouze...
Ty jsi pod tím webem podepsán. Po kouknutí na patičku, dokonce ani po kliknutí na odkaz se nedozvím co přesně jsi spáchal ty. Jestli nebylo přání majitele ty texty nechat takhle, tak by jsi je mohl opravit.

Na stránce Naši dodavatelé by to chtělo nějaké odsazení u těch podnadpisů.

Špatně se mi čte text na tom tmavě zeleném pozadí nahoře. To samé v pravém sloupci - Novinky. Jo a ještě u Kontaktního bloku vpravo, tam ty barvy nadpisů, taky se na to špatně kouká.

Osobně nemám rád kombinaci červená / zelená.

Kde nás najdete? - Ta mapka mi tam vůbec nesedí, určitě nebude tak těžké ji předělat při zachování přehlednosti. Možná by byla i přehlednější, ta komprimace je hrozná. JPG pro jednoduchý černobílý obrázek?

Když už se po kliknutí na náhled nedostanu k většímu obrázku, tak bych se aspoň chtěl dozvědět něco víc o botě. Na obrázky se kliká dobře.

Kontakt v pravém sloupci - Tečka za Tel a možná i dvojtečka?

Asi by to chtělo něco udělat s tím menu, nevím, nelíbí se mi.
regy
Profil
Sirius:
Ty jsi pod tím webem podepsán. Po kouknutí na patičku, dokonce ani po kliknutí na odkaz se nedozvím co přesně jsi spáchal ty. Jestli nebylo přání majitele ty texty nechat takhle, tak by jsi je mohl opravit.
Ano, to je pravda. Čas od času něco opravím :-). Web se ještě dolaďuje, takže doufám, že po spolupráci se zadavatelkou se nám to podaří nějak vše opravit. Jinak spáchal jsem celou, grafiku, kód, redakční systém.

Na stránce Naši dodavatelé by to chtělo nějaké odsazení u těch podnadpisů.
Děkuji za připomínku, zkusím to nějak doladit.

Špatně se mi čte text na tom tmavě zeleném pozadí nahoře.......
Nevím, na všech monitorech sem nějaké problémy se čtením textu neměl. Je pravda, že zrovna monitor, na kterém tvoří všechnu grafiku má zrovna velice zvláštní vykreslování barev. Možná by to chtělo zainvestovat :-).

Osobně nemám rád kombinaci červená / zelená.
Jde o obuv pro¨děti, proto jsem zvolili hodně pestrých barev. Mezi nimy se vyskytuje i červená, ale nepříjde mi, že by jí tam bylo tak moc.

Ta mapka mi tam vůbec nesedí
To je pravda, je to původní mapka, co jsem dostal od zadavatele, tedy i v původním formátu. Stydím se, asi jí předělám :-).

To klikání na obrázky. Větší náhledy hodlám udělat. Osobně bych taky k jednotlivým botám napsal více, ale to už je opravdu pouze a jen věc zadavatelky. Já mohu jen doporučovat a doporučovat ;-), stejně jako vy.

V kontaktech určitě udělám tečku, ta tam chybí. Děkuji.

Po dlouhééé době se mi dostalo výstižně a konkrétní kritiky na web, který jsem do této diskuse zařadil. Tímto ti Siriusi velice děkuji, protože někteří nejmenovaní ninjové a podobní nenapíšou nic konkrétního a navíc při zhlédnutí jejich výtvorů jejich připomínka dost pozbude na váze.
Sirius
Profil
regy:
Nevím, na všech monitorech sem nějaké problémy se čtením textu neměl.
Někde jsem tu nedávno viděl odkaz na zajímavý nástroj - http://sovavsiti.cz/kontrast/

Projel jsem tím pozadí těch bloků v kombinaci s nadpisy menu a i text na tom tmavě zeleném pozadí a ani jedno neprošlo. Sám jsem to nikdy nepoužil, nebylo zatím kde, ale myslím, že je to docela šikovná pomůcka.

Mezi nimy se vyskytuje i červená
Proti té nic nemám, jenom v kombinaci se zelenou (a tou modrou) se nehodí.

Když teď na to znovu koukám, tak je docela divné, že je text na úvodní stránce zarovnán do bloku -> jsou velké mezery mezi slovy, ale odsazení obrázků od textu je malé. Taky bych asi dal text-indent na větší hodnotu, tak 1.5em.

Jestli jsem ti alespoň trochu pomohl, tak to jsem rád.
shadow33
Profil *
Myslím tu tabulku se třídou productinfo, vždyť náhledy miniatur, ale i celé galerie je vhodnější nastylovat do divů, včetně popisků. Já osobně si jí dneska troufnu použít leda tak pro ceník. Pro tento případ je to zastaralá technologie z pravěku www.
Jů a jelikož to není e-shop, možná by nezaškodil alespoň nějaký ten kontaktní formulář.
Jináč nemáš zač.
regy
Profil
Sirius:
Ten text do bloku jsem zarovnal kvůli těm obrázkům.. Asi to zase předělám :-). Jinak s těma barvama. Příště to budu více hlídat, ale teď to předělávat je sebevražda. Ale stejně mi přijde, že to jde úplně normálně přečíst. Asi mám hypervnímací oči, pubu se muset kontrolovat počítadlem. :-)

shadow33:
Ano tabulky jsou zastaralé, ale pouze na layout. Není důvod, proč je na věci, které mají být v tabulce do mnoha divů. Tag <table> se na to hodí nejlíp. A je to snad nevalidní, neoptimalizované?
shadow33
Profil *
Proti gustu žádný dišputát. Máš asi pravdu, pro tenhle případ je to v poho, jsem na ně nejspíš jen alergickej. Kdysi jsem s tabulkovým layoutem začínal, ale postupem času jsem je úplně vytěsnil a život bez nich mi připadá tak nějak jednodušší. Tady by mi připadalo jednodušší použít jediný div, dva odstavce a pár brejků, toť vše.
Mistr
Profil
regy:
I já připojím několik poznámek:
(1) Absence klikacího loga. Doplň ho.
(2) Detail botiček (například ze stránky Domácí obuv) bych otevřel i po klepnutí na jejich obrázek.
(3) V detailu botiček (kupříkladu Fare-bačkůrky) si oprav zkratku Dph na DPH.
(4) Souhlasím s poznámkou [#6] o nevhodném kontrastu.
(5) Do noticky v Novinkách O Vánočních prázdninách, které trvají od 24.12. do 4.1. máme zavřeno. si doplň čárku před slovo máme.
(6) Doplnil bych též IČ, popřípadě i DIČ.
(7) Jistě přínosný text ve stránce Správný výběr obuvi bych osvěžil například zařazením obrázků apod.
regy
Profil
Mistr:
Děkuji. Čekal jsem, kdy někdo příjde na to že klikací logo není :-). Docela škoda, že až ve 12. příspěvku :-). Díky za všechny postřehy, zejména za DPH :-).
panther
Profil
regy:
jen letmý postřeh:
proč je vpravo u kontaktů tolik vnořených seznamů?

Telefon s emailem klidně do definičního seznamu, adresu do address...
Sirius
Profil
regy:
Šla by srazit datová velikost toho pozadí. Zkoušel jsem to uložit normálně ve photoshopu a bez viditelné ztráty kvality jsem to z 272KB stáhl na cca 150, což už je na pomalejším internetu docela znát.
regy
Profil
panther:
Ani nevím, prostě jsem to udělal takhle :-).
Sirius:
Mrknu na to, ale je to divné, kládal jsme to v Photoshopu, tak nevím.
Plaváček
Profil
regy:
zajímal by mě váš názor

O jaký názor, prosím, máš vlastně zájem? Jde ti o grafiku, kód nebo o celkové vyznění a smysl celé webové prezentace?
Bubák
Profil
Sirius:
Šla by srazit datová velikost toho pozadí.
A co teprve obrázky na popředí, místo tří obrázků o rozměrech 1 200px × 900px je vložit rovnou v použitém rozměru 133px × 100px.
regy
Profil
Plaváček:
Šlo mi tak o celkový dojem mimo formátování textu v jednotlivých kategoriích (Hlavní strana,...), protože to není v mé režii. Omlouvám se, zapomněl jsem uvést

Bubák:
Ano, to jsou 3 obrázky na hlavní straně. To dořeším.
fakeit
Profil *
Je to odbyté. Jinak, svítí tam slunce - což je v tomto počasí příjemné, ale stín je vrhán nějak zvláštně, což nutí uživatele zamyslet, jestli není někde černá díra. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0