Autor Zpráva
Enyeus
Profil
Ahoj,
mám takový nápad vytvořit Wiki o PHP. Měli byste o takový projekt zájem a využívali byste ho? Našlo by se dostatek autorů pro jeho vytvoření? Web se nachází prozatím zde : http://michal.katuscak.cz/wikiphp.
fuckin
Profil
php ma dle meho nazoru jeden z nejpropracovanejsich manualu, ty se snazis jej timto nahradit? Zamysly se
Enyeus
Profil
V češtině si myslím, že ne. Vím že je to v této oblasti spíše výjimka, ale ne každý umí pořádně anglicky, proto je pro něj pročítaní anglického manuálu obtížnější.
fuckin
Profil
Programator co neumi anglicky si nemuze rikat programator. Pokud to bude urceno pro zacatecniky, bude tam popis vsech zakladnich funkci a ruzne navody pak by z toho neco mohlo byt. Sam sem ale zvedav kdo bude ochoten pridavat obsah.
H13
Profil
Enyeus:
„V češtině si myslím, že ne. Vím že je to v této oblasti spíše výjimka, ale ne každý umí pořádně anglicky, proto je pro něj pročítaní anglického manuálu obtížnější.“

Co na to říct, manuál PHP je tak rozsáhlej (i s příklady), že se vyplatí naučit základy angličtiny a pokud někdo nezná angličtinu, pak si nejspíš pořídí českou knihu (která čerpá z manuálu).

Pro vysvětlení principů php a programování si pořídíš knihu v češtině (aby jsi opravdu rozumněl důležitým základům) a manuál už používáš jen na rychlé najití konkrétní funkce nebo jejich argumentů. Co se týče různých technik programování, různých "vylepšení kódu" a "fint" tak ty pak budeš hledat v odborných článcích jako jsou např. články od Jakuba Vrány nebo třeba v nějakém seriálu na rootu.cz atd.

Takže nevím, musel by jsi tomu asi hodně věnovat, aby to mělo smysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0