« 1 2
Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
AVE:
Mám SPŠE a VOŠ

Chamurappi:
Taurus má po sobě pojmenované souhvězdí.

Já mám po sobě pojmenované dva brouky. Jeden je malý a nenápadný a druhý je taky nenápadný a asi o tři čtvrtiny menší.



Nevím, co proti tomu webu všichni máte, je nádherný. Přidáno WC v Praze. Co chcete. Web má být pestrý. Šedý je všední den.
Joker
Profil
AVE:
Koukám, že tato diskuze nemá smysl
Taky si myslím. Jak se říká: Komu není rady, tomu není pomoci.
Asi bude užitečnější věnovat svůj čas lidem, kteří se nad těmi radami alespoň zamyslí.
Navíc hlavní problémy toho webu už tu jsou zmíněné (některé i vícekrát)

Mám SPŠE a VOŠ - výpočetní systémy (a vy?)
<ironie>Já mám dva tituly, pojmenovávají po mně hrací karty, psychopatické zabijáky v Batmanovi a svícen v IKEA, heč!</ironie>
I člověk s deseti tituly může něco udělat špatně.

Dodatek (předtím jsem měl málo času, tak jsem to odeslal kratší):
další tvrdí, že problémy s očima nemá (má to rozmazané) a prý je mám já (neví jak, když to vidím ostře).
Tohle je přesně ukázka toho přístupu "Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo". Více lidí (tady snad většina diskutujících) upozorňuje na nějaký problém, přesně popíše jak a proč vzniká, přesto se tváříte, že problém neexistuje a všichni ti co na něj upozorňují si ho vymysleli.
Mimochodem, když jsme u toho a když se mluvilo o té bezbariérovosti, uvažoval jste třeba o tom, že by na web mohl přijít někdo, kdo skutečně hůř vidí? Že by třeba někteří měli problém přečíst žlutý nadpis na žlutém pozadí? Neuvažoval, njn.

Další kouká do kódu a něco se mu nezdá (metod jak udělat web je nekonečno)
...no a jeden si dá web do názoru na stránku a pak se hrozně diví, že mu lidi píší názor na grafiku, kód... Jak už se ptal Chamurappi- na co teda vlastně smíme psát názor?
Petr ZZZ
Profil
Tak si to vlákno znovu procházím a říkám si, kde se stala chyba, že to celé takto ujelo. Jeden bod je stará známá věc, že na webu ironie působí jinak než u piva a dost často je bráno vážně, co třeba až zas tak vážně míněno nebylo (taky na to občas zapomenu). Taky poznámky typu "je to hrůza" působí jinak v osobním a jinak v písemném kontaktu. Co se týká původní otázky ("ohodnoťte prosím zkušební verzi"), tak bych řekl souhlasím, verze je očividně zkušební. Nicméně ten nápad, udělat přehled bezbariérových podniků, je vynikající. Jen by to ještě chtělo ho uskutečnit.

Doplňuji (13:01): Ta tlačítka jsou okousaná, protože jsou na těch 25x25 pixelů zmenšená až v kódu, při zachování původní velikosti 256x256 pixelů (Bubák #18 už to v podstatě řekl). Proto je taky každý prohlížeč zobrazuje jinak – jeden si se zmenšením poradí lépe, druhý hůře. Chtělo by to zmenšit je natvrdo v grafickém programu a jeden problém (který se netýká různých očí, ale různých prohlížečů) bude vyřešen.
kelvin
Profil
Autor si některé naše reakce bere k srdci:

* Změnil to písmo v hlavičce ze světle žluté na světle šedou, což je pro tento případ bohužel prašť jak uhoď.

* Zastavil marquee v patičce.

* Odendal počítadlo přítomnosti na stránce.

* Nenahraný obrázek smajlíka v hlavičce posunul o 200 px doleva ;).

Strašnou mapu okresů asi bude zlepšovat těžko, je to zkopírované z http://ubytovani.tuzemsko.cz/vyhledat-obce_v_okrese-jihlava včetně zdrojového kódu do poslední číslice rozmístění klikací mapy. Jsou jen změněné barvy krajů a přidána komprese.

Večer byly změny jen na titulní stránce, takže asi každou musí upravit zvlášť. To je dle mě definice cvičené opičky, ne použití kvalitního redakčního systému jako základu webu, což je pro opičky dle autora webu...
Joker
Profil
Petr ZZZ:
Doporučení vkládejte pouze hotové stránky! ruší argument, že to je "jen hodně zkušební verze".

říkám si, kde se stala chyba
Možná by bylo dobré k doporučeních pro přispívající u buďte proto shovívaví a trpěliví přidat, aby si přispívající v samotném hodnocení webu, zejména pokud jsou první hodnotící, důkladně rozmysleli použití ironie a "vtipných poznámek". Opravdu se může stát, že to pak celou diskusi strhne špatným směrem.

Nicméně hlavní problém tohohle konkrétního vlákna je podle mě v tom, že AVE prostě nehodlá akceptovat jakoukoli kritiku svého webu. Kdokoliv mu cokoliv vytknul (byť i naprosto korektně, fakticky a bez jakékoliv ironie), vždycky byl problém na straně toho kritizujícího (když já kritizuju marquee a počítadlo, tak řeším nepodstatné maličkosti a navíc koukám do kódu a něco se mi nezdá, když kelvin upozornil na problémy v grafice, tak má problémy s očima, a všichni dohromady jsme pár chytrolínů, kteří toho hodně napovídají a skutek utek).
Petr ZZZ
Profil
Joker:

Souhlas, snad až na jednu drobnost.

AVE prostě nehodlá akceptovat jakoukoli kritiku svého webu.
On ji akceptuje (viz [#4] kelvin), ale tak nějak potichu. To s tím potichu je tak trochu divné, bývá zde spíš zvykem za pomoc poděkovat; možná to souvisí se snahou zachovat si tvář. To by bylo možné přejít s úměvem, kdyby to nebylo vykoupeno nesmyslnými útoky na všechny ostatní diskutující.

Co by mě teď ale ještě zajímalo, je, zda části stránky, které jsou zřejmě okopírované, jak píše kelvin, byly okopírované se souhlasem původního autora.
Plaváček
Profil
Pro AVEho a všechny ostatní diskující

Zachovejte, prosím, dekorum a zdržte se osobních útoků a výpadů, je to zbytečné

AVE:

Kvitovat lze snahu o vybudování webu se zajímavým záběrem. Solidní a úplná databáze bezbarierových zařízení tuším ani neexistuje (něco málo nabízí server Klikni.cz zde http://klikni.idnes.cz/Cestovani-turistika/Ubytovani-a-rekreace/Bezbarierove-ubytovani/), jinak dále nic moc. Obávám se ale, že tvé znalosti a možnosti na vybudování solidního webu prozatím nestačí. Nehledě na to, že má-li mít taková databáze smysl, musí ji někdo vytvořit a především udržovat aktuální. To je úkol pro obrovský tým lidí, nikoliv pro jednotlivce.

I z technického pohledu je vidět, že sis ukousl velké sousto. Webové prezentace v jednadvacátém století přeci jenom vypadají jinak. Doporučuji inspirovat se zde http://cssmania.com, případně v české kotlině tady: http://cssrevue.cz.

Pak ti mohu doporučit sebekriticky zvážit své dosavadní schopnosti a dovednosti a zkusit pro začátek vyrobit nějaký malý zajímavý web, jehož údržbu bys zvládl sám a měl by pro návštěvníka nějaký smysl. Tvé současné dílo bohužel nikomu nepomůže, už jenom proto, že zdařile porušuje většinu pravidel platných pro použitelnost, přístupnost, typografii a koneckonců i pro tvorbu uživatelsky příjemného layoutu. O informační architektuře raději ani nehovořím.

P.S. Pokud přijdu k někomu na návštěvu, snažím se chovat slušně a pokorně. Urážet hostitele je přinejmenším nezdvořilé a může také snadno skončit vyhazovem. Což bych ti nepřál.
Joker
Profil
Plaváček:
Zachovejte, prosím, dekorum a zdržte se osobních útoků a výpadů
Přesně tak.
Myslím, že už toho bylo dost.
Veškeré nové příspěvky obsahující jen osobní spory a netýkající se tématu jsem tímto poslal k ledu.
Berte na vědomí, že odteď hodlám v tomto vláknu striktně likvidovat vyjádření k osobám diskutujících a reakce na ně. Pište pouze k tématu daného webu, pokud možno bez ironie, poznámek apod.

Já se odteď pro jistotu zdržím jakýchkoliv dalších vyjádření ohledně předmětného webu.
Petr ZZZ
Profil
Plaváček:
Na 100% souhlasím.

AVE:
Je možné, že máme rozdílný vkus.

Dodatek:
Joker: Souhlasím a samozřejmě se nebudu zlobit, když můj příspěvek pošleš k ledu.
Joker
Profil
ad zmizelé příspěvky: Jsem něco řekl- zákaz (jen pro tohle konkrétní vlákno z důvodu, že už směřovalo hodně špatným směrem) se vyjadřovat k osobám ostatních diskutujících, včetně tématu „Kdo má horší web“. Bude-li tu osobní poznámka na vás, nereagujte a počkejte až zmizí.

FYI, zmizelé příspěvky jsou v kontejneru... vlastně se tam myslím dá i psát, takže kdyby měl někdo potřebu si něco vyříkávat, tak v kontejneru klidně.
mckay
Profil
AVE
Nechci se nikoho dotknout, ale přijde mi to jako solidní šílenost. Nápad je to dobrý, ale provedení šílené. Splácané páté přes deváté, nějaký smajlík u kursoru, velmi zneklidňující. Když najedu s kursorem ke kraji, stránka se roztáhne. Nelíbí to světlé písmo v headeru, nejde přečíst, nechápu význam těch hvězdiček pro hlasování pod anketou. Mým názorem je, že by jsi se na to měl ještě minimálně mrknout!
Bubák
Profil
mckay:
Když najedu s kursorem ke kraji, stránka se roztáhne.
To jde jednoduše vyřešit v CSS:
body	{width: 100%; overflow: hidden}

Ale bohužel to má velmi negativní dopad při prohlížení stránky v okně, nebo při menším rozlišení.

AVE:
Vyjádřil ses, že mapa okresů není zkopírovaná, ale dodal ti ji zadavatel stránek. Ověřil jsem si že také kelvinovo tvrzení, že coords souřadnice ve tvém kódu jsou shodné. Taky ti je dodal zadavatel?
jaroušek
Profil *
Tak koukám na tento web a nápad je to skvělý - nevím co tady mají všichni proti němu (mně se docela líbí). Sice je to zpracované průměrně a má to i chyby, ale je jasné, že se to teprve rozjíždí a až bude více podniků, tak to může fungovat v pohodě. Některé výtky ani moc nechápu - je to přehledné, jednoduché, přečíst lze vše dobře a i ty ikony jsou kvalitní. Taky zajímavé, když se klikne na okres Praha.
mckay
Profil
jaroušek:
Přehledné možná, ale ne pěkné, a i na tom občas záleží!
Chamurappi
Profil
Reaguji na jarouška:
nevím co tady mají všichni proti němu
Přečti si jejich příspěvky, jsou věcné a dobře srozumitelné.

se to teprve rozjíždí a až bude více podniků, tak to může fungovat v pohodě
AVE vše vyplňuje ručně, jeho hledání nejede nad žádnou databází (všechno jsou to statické HTML stránky), takže udržování takového webu bude nesmírně pracné. I kdyby vše ostatní (kód, grafika, čitelnost, použitelnost) bylo krásné a bezchybné, nemá tento projekt bez změny přístupu šanci přežít. Tím ovšem neříkám, že AVE musí používat existující redakční systém.

přečíst lze vše dobře
Černé „b“ v „bezbariérových“ s černou horou na pozadí je dost nenápadné. Web se divně přeskupí, když si zvětším písmo.

Taky zajímavé, když se klikne na okres Praha.
Zajímavé jsou hlavně všechny ostatní okresy, které vedou na web sdružení CZ.NIC.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0