Autor Zpráva
Falcon
Profil
Skomentujte prosím webgrafika.eu :)
Ďakujem
mckay
Profil
Možná by se hodil klikací odkaz.
Miloš
Profil
1) Leze leze po železe…
Načítá se tak bááááječně dlouho
Aha ono to má celkem 1,8 MB – neboli výplod chorého mozku.
2) Pozadí nepasuje – horní část je o něco širší (šlinc je zhruba na úrovni první řady webů)
3) Obrázky odkazovaných webů jsou velké jak kráva, jen jsou zmenšené pomocí width/height = blázinec.
4) Modrý text na modrém pozadí, takový kontrast opravdu miluju
Railbot
Profil
Design se tu už hodnotil, takže k tomu snad jen první připomínku:

1) velmi nevyhovující kontrast písma v kontaktních formuláři
2) za nadpisy a položkami menu se nedělá tečka (pokud je to schválně, tak ok)
3) pokud jsem na spodku stránky a kliknu na Cenník, není na první ani na druhý pohled zřejmé, že se něco stalo. Dokážu si představit, že hodně lidí nepostřehne, že najednou mohou scrollovat ještě níž.
Falcon
Profil
Miloš:
1) Máš pravdu skúsim to nejak skomprimovať
2) dik..upravim
3) Nie sú
4) Farbu zmením

Railbot:
1) Zmením
2) Je to schválne :)
3) Pokúsim sa stým niečo urobiť. Mne osobne sa to niekedy scrolluje a niekedy nie
Dranel
Profil
Falcon:
Jsem na netbooku (malý monitor) a když si rozkliknu ceník a chci se dozvědět něco o jednotlivých položkách, onen rámeček s vysvětlujícím textem (tooltip) mám napůl mimo obrazovku. Stejně tak mě štve raketka "hore", která svou pravou třetinou zasahuje přes obsah stránky.
Miloš
Profil
3) Velikost obrázků:
Tak je možná zmenšuješ jiným způsobem, ale skutečné rozměry jsou opravdu předimenzované:
http://webgrafika.eu/photos/_normal/wifi.jpg 1024×1000 px
http://webgrafika.eu/photos/_normal/skolka.jpg 1024×1500 px
http://webgrafika.eu/photos/_normal/perniky.jpg 1024×1300 px
http://webgrafika.eu/photos/_normal/kvetinac.jpg 999×1558 px
a tak dál
Taurus
Profil
Web v IE6 dělá velké problémy. Proč máš ty tečky v nadpisech?
Falcon
Profil
Miloš:
http://webgrafika.eu/photos/_thumb/perniky.jpg - Lightbox ti nić nevravi? :D
Taurus:
Áno viem a pre IE6 optimalizuje iba na žiadosť zákazníka. Inak nie. Nie pre to že by sa mi nechcelo alebo by sa to nedalo ale preto lebo IE6 by sa už nemal používať a neoptimalizovaním preň som prispel svojov troškou na jeho zanik :) Optimaliujem len pre IE 8-7
Čo sa týka tých bodiek je to povedzme "typografická hračka" :)
Dranel:
Ten rámček sa pokusím upraviť. Čo sa týka rakety zmenšim ju pre rozlíšenie 1024x768 čo sa týka menších rozlíšeni tak to už bude problem
Miloš
Profil
Falcon:
Lightbox ti nić nevravi?
Ale vraví, jen si říkám, že když se ty obrázky v lightboxu zobrazují menší, proč je na danou velikost nezmenšíš předem, aby se nenačítala zbytečná data. To je to, o čem celou dobu píšu. Je úplně jedno, jaké udělátko obrázek zobrazí, ale je naprostá pitomost načítat obrovský obrázek a zobrazovat ho zmenšený.
Taurus
Profil
Falcon:
Rozumím, že chceš IE6 hodit pod drn, to já taky. Ale na webu s referencemi tě to shazuje (navíc, když to není z důvodu toho, že bys na to neměl). Když už, dovolil bych si to na cizích zakázkách po konzultaci se zákazníkem a s ohledem na zaměření webu. Optimalizace pro IE7 prakticky není, to už je poměrně šikovný prohlížeč.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Falcona:
lebo IE6 by sa už nemal používať a neoptimalizovaním preň som prispel svojov troškou na jeho zanik :)
Nebo pro svůj. Drtivá většina současných uživatelů šestky buď nemá na výběr, nebo nechce vybírat — tak či tak není na tobě, abys jim do toho kecal.

Čo sa týka tých bodiek je to povedzme "typografická hračka" :)
Řada lidí by tomu říkala spíš „typografická chyba“.

Mé připomínky k webu:
1) Poslední dobou si dost lidí myslí, že je dobrý nápad skládat na sebe poloprůhledné vrstvy, které mohou sloučit už v editoru, až na straně prohlížeče. Nevím proč. Připadá mi to neefektivní z hlediska datového objemu i výkonu, zejména, pokud jsou na webu všechny části zafixované — jako u tebe.
2) Stránka nepočítá se zvětšováním písma.
3) Předpokládám, že s vypnutými/nenačtenými obrázky neuvidím menu. Ani hlasová čtečka ho nepřečte, jelikož texty skrýváš pomocí „display: none“.
4) Text v části „O mne“ by mohl být světlejší.
5) Hover efekt u kontaktů ve mně vzbudil falešný dojem, že se něco stane, když na ně kliknu. Je výraznější než hover efekt v menu.
6) Proč řešíš obrázkové odesílací tlačítko pomocí <input type="submit">?
7) Kdyby Railbot nezmínil ceník, ani by mě nenapadlo na ten modrý nápis vpravo dole jde kliknout.
8) Pokud mnohokrát rychle kliknu na „Cenník“, začne se postupně otevírat, až se otevře, tak zase zavírat, pak zase otevírat, pak zase zavírat, zase otevírat… zvláštní. Méně zkušení počítačoví uživatelé mají tendenci užívat i na webu dvojklik, což u ceníku v některých prohlížečích vyvolá rozbalení okamžitě následované sbalením.
Miloš
Profil
Chamurappi:
8) Tak si vypni javascript a nebudeš zmaten ;-)
Sice přitom neuvidíš ten ceník, ale to je jen taková drobnost…
Falcon
Profil
Chamurappi:
Pre IE6 zatiaľ optimalizovať nebudem..Moźno neskôr. Teraz to pre mňa nie je určite prijorita.
3) Predpokladáš dobre. Pripadalo mi to zbytočne keďže portfólio je najme o referenciách - obrázkoch
4) Upravím
8) Skúsim s tým niečo spraviť

// Upravím všetko čo mám na znova
Nox
Profil
Falcon:
1) Stále dost špatně čitelné texty
2) Škoda že ikdyž si v minulém threadu odpověděl že XnView zkusíš tak se očividně nestalo - tvoje hlavička co má 1MB po přeuložení v XnView při nastavení na vysokou kvalitu má 200kB (rozdíl v kvalitě neznatelný), při slušné kvalitě 100kB! (rozdíl v kvalitě minimální). Tímhle způsobem bys dostal web z 1.8MB bys dostal tak na 300kB, to je sakra rozdíl
3) Možná by to chtělo taky trochu použít CSS sprity a obecně sloučit soubory, 52 požadavků je celkem dost
...celkově mrkni se na FF plugin YSlow - neříkám že vše z něj je relevantní, to CDN je fakt asi navíc pro většinu webů, ale ostatní jsou poměrně dobré tipy, shrnuté na této stránce
http://developer.yahoo.com/performance/rules.html
5) Taky mě nenapadlo že na ceník se má kliknout než se o tom začalo mluvit....navíc není důvod aby byl skrytý
6) "Odoslať" by mělo mít cursor:pointer

Chamurappi:
tak či tak není na tobě, abys jim do toho kecal.
Pokud jsem něco nezaspal tak stále ještě lze vyjádřit vlastní názor :)
Jasné....za část % může líný administrátor, za část nechuť lidí věnovat 5 minut (nadsazeno pro efekt :) ) vyzkoušení lepšího prohlížeče

Ono je to nakonec na tvůrci (teď mám na mysli práci pro sebe, ne klienty), pokud jsou lidé neochotní zkusit neprehistorický browser, stejně tak tvůrce není povinný pro ně optimalizovat, pokud se rozhodne že pro něj bude o něco menší návštěvnost/spokojenost stále dostatečná.

To považuji za důležitejší optimalizaci pro hendikepované, protože ti možnost volby skutečně nemají. (ohledně lidí s browserem napevno v systému - ti ji mají taky, nemusí v pracovní době surfovat po netu a můžou si zajít na net po práci, ikdyž ho nemají doma, možností je řada)
Falcon
Profil
Nox:
1) To opravím :)
2) No jasnnéé na to som zabudol. Opravím to a uvidím výsledok..Dufam :D
6) opravím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0