Autor Zpráva
Martin Maňaska
Profil *
Přeji hezký den, rád bych znal názor na své stránky. Začal jsem na nich dělat začátkem listopadu, během 14 dnů jsem je dostal do současné podoby. Vytvořeny jsou v Joomle, použil jsem šablonu z rocket theme, která mi jako jedna z tisíce vyhovovala. Je to můj první výtvor, znám pouze základy html. Php, css a další vymoženosti neznám vůbec, nicméně umím číst, takže jsem se pouštěl i do úpravy kódu šablony.

Obrázek, který je na pozadí stránek, hodlám časem vyměnit za ručně malovanou automatickou kresbu. Ten současný se mi přesto velmi líbí a jediná vada na něm je, že jsem ho našel neznámo kde v nízkém rozlišení, takže bylo nutné převzorkovávat na vyšší a i tak bych ho rád viděl širší, aby se i lidem s vysokým rozlišením nezobrazovali jeho okraje.

Takže zde jsou mé stránky a děkuji za konstruktivní kritiku.

www.svetlovdusi.cz
mckay
Profil
Martin Maňaska:
Není to špatné, chválím za to, že po vypnutí javascriptu stále funguje to rozjížděcí menu. Přijde mi to sice trochu windowsácké, ale to nevadí. Pěkný lightbox. Hodnocení body 7/10 - Je to trochu opticky chudé (ale alespoň to nevyrušuje).
Chuck
Profil
Mně se to líbí.
Menu je zajímavé, koncepce stránek zajímavě řešená.
Rozjížděcí menu pěkně udělané.
Co bych asi tak vytknul: udělal bych vlastní vzhled tlačítek (nevyžaduje ani znalost CSS - <input type="image" src=""> - obrázek fungující jako input.submit).
Nápis "Chystané akce" na úvodní stránce nahoře v pravé liště je šedě podbarven. Proč?
Martin Maňaska
Profil
To šedé podbarvení je, řekl bych, dílem skinu. Zkusím najít, co přepsat, aby se to zobrazilo korektně. Může to totiř také mít na svědomí modul newsflash, který tuto informaci zobrazuje. Máte pravdu v tom, že by to vůbec šedivé být nemuselo.

K těm tlačítkům.. přiznávám že mne ani nenapadá, jak jinak by to mohlo vypadat. Současná podoba je prostě lišta, na kterou se dá klikat. Nijak to nevyčnívá, ale grafická chudost moc nevadí, protože zbytek stránek je také chudý.
Jak říkám, vůbec si neumím představit, co jiného bych s tím mohl udělat. Technické provedení je pak druhá věc, předpokládám že bych na to nakonec nějak přišel, ale nejsem si jist jak by to s mými grafickými schopnostmi dopadlo, s grafickými editory nejsem moc kamarád :)

Děkuji vám oběma za pozitivní ohlas, mám radost, že po úsilí, které mne to stálo, to dopadlo takto.
Martin Maňaska
Profil
Takže jsem odstranil šedivou barvu, byla zakomponována jako background ve stylech pro nadpis H3, asi protože se H3 používá jako jmenovka modulů, tak kvůli odlišení. U dalších nadpisů totiž background definován není.
Po odstranění ale nebyl nápis příliš čitelný, přidal jsem tedy pro H3 kapitálky, což už vyprodukovalo použitelný výsledek, který nijak neruší.
ivzez
Profil
Web se mi líbí

Na úvodní stránce jsem si všimla chyby: "Úsměv je nejkratší vzdálenost mezi dvěma lidmy". Další chyby jsou v článcích - chybí čárky ... Je to škoda, protože jde o zajímavé texty. Některé chyby při čtení ruší, jiné ztěžují porozumění.

Chtěla jsem autorovi přidat komentář, ale ani po několikerém opakování se mi to nepovedlo. Po zadání kódu z obrázku se pokaždé zobrazila zpráva "Zadejte prosím kód z obrázku." ( Opera 9.64 s povoleným JavaScriptem)
Martin Maňaska
Profil
Sice po delší době, ale alespoň že tak, jsem si všiml vašeho příspěvku.

Hrubku jsem upravil.. pravopis není má silná stránka, čárky také občas vynechávám.. snažil jsem se to dát do pořádku, ale evidentně tam mám pořád co dohánět. Děkuji za upozornění. Člověk se snaží něco sdělit, co má v srdci a ono se to do těch slov tak těžko vkládá. To já to pak začnu tvořit jako obraz... no a to pak jdou i y stranou :)

Ohledně toho komentáře.. teď jsem vyzkoušel nějaký přidat a šlo mi to bez problémů (tedy zaměnil jsem A za 4, nemohlo se jednat o podobný problém?) Já bych kontrolu captchou vyhodil, ale obávám se že by to bylo brzy zaspamované roboty). používám firefox, tak zítra vyzkouším i tu operu a pro jistotu i explorer.

Edit: Takže otestováno, komentáře fungují na sto procent. Chce to jen dávat pozor na ty písmenka v captche, občas se hůř rozeznávají, potom to udělá tu chybu kterou popisujete a vyžaduje to opakované zadání. Bohužel nedojde k automatické změně obrázku, takže vlastně snadno uděláte stejnou chybu 2x

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0