« 1 2
Autor Zpráva
16patrick
Profil
super Ďakujem :)
ivzez
Profil
K Cenníku:

1)
Údaje 7/2, 4/2 atd jsou běžně srozumitelné recepčním, majitelům hotelů nebo cestovek apod. Nejsem si jista, že budou srozumitelné většině návštěvníků - tedy většině lidí, kterým web ubytování nabízí.

2) 2, 3, 4 prístelky, ale 5, 6... prístelok (tomu ale návštěvníci porozumí i s chybou).

Grafika je velice pěkná, web působí velimi příjemně. Líbí se mi i popis okolí, na to někteří poskytovatelé ubytování zapomínají. Je škoda se nezamyslet nad tím, komu je web určen a jak z návštěvníků webu udělat zákazníky. Takovéto "maličkosti" tomu mohou hodně napomoct.

Po opravě kódu a pravopisu to bude moc pěkný web.
16patrick
Profil
ja tam nejak už nevidím pravopisne chyby :) jak nejake nájdete napíšte ich tu pleas :)
ivzez
Profil
16patrick:
ja tam nejak už nevidím pravopisne chyby :) jak nejake nájdete napíšte ich tu pleas :)
- Z toho si nic nedělejte, já svoje překlepy taky většinou nevidím.


Přistýlky už jste opravil a doplnil skladbu pokojů i slovem :-).

2x stejné sloveso v jedné větě:

Popis ubytovania:
"Ubytovanie sa nachádza v centre obce Oščadnica, 200 m od lyžiarskeho strediska Športcentrum (kde sa nachádza požičovňa ..."

V první části věty bych použila např. "Privát Panoráma najdete v ..."

"zástavka skibus-u a obchod je vzdialený 50 m" - sú vzdialené 50m.

Úvodní stránka:
"Cez zimnú sezónu je možnosť , využiť ponuky Top lyžiarskeho strediska Veľká Rača Oščadnica, ktoré ponúka ..." (správně: je možnosť využiť - bez čárky!)

"Cez zimnú sezönu Vám lyžiarské stredisko Veľká Rača (ca xx m/km) ponúka ..."

"... v blízkosti lesa, kde je možnosť zberu húb, černíc, čučoriedok a iných lesných plodov."
(... v blízkosti lesa s bohatstvím húb, černíc, čučoriedok a iných lesných plodov)
Otázky:
1) Ve slově zber se píše na začátku z (v češtině píšeme sběr)?
2) Na úvodní stránce jsou 3 věty a v každé je v nějakém tvaru slovo "možnost" - to byl záměr?

Cenník:
-prvé, -druhé, -celý (správně: - prvé, - druhé, - celý)
pre rodiny z detmi je možnosť využitia
Rodiny s detmi možú sánkovať, lyžovať (sánkarská a lyžiarská dráha priamo pri objekte) alebo stavať sniehulakov.

Pri pobyte na 6 a viac dní, možnosť výberu dreveného suveníru zdarma (opět čárka navíc, opět možnosť). Návštevníci, ktorí u nás strávia 6 a viac nocí dostanú hodnotný drevený suvenír.

Okolie:
Kaštieľ, v ktorom celoročne prebiehajú krátkodobé premenné výstavy súčasného výtvarného umenia.
Kaštiel, v ktorom sa celoročne striedajú krátkodobe výstavy súčasného výtvarného umenia.
("Premenná" mi připomene spíše matematiku.)

Podobných věcí je v textu víc. Zmiňuji jen to, co mi na první pohled padne do oka. Nejsem Slovenka, texty (i mé návrhy) by měl projít někdo, kdo zná slovenštinu lépe než já. :-)

Poznámka:
Musí být dole ta reklama? Dost otravuje a křížek na vypnutí je snadno přehlédnutelný. Minule jsem tam byla s Firefoxem, ve kterém mám reklamu zablokovanou. V Opeře se tak efektivně zablokovat nedá (nebo to neumím).
Miloš
Profil
ivzez:
V Opeře se tak efektivně zablokovat nedá (nebo to neumím).
Pravé myšítko / Blokovat obsah
Kliknutím se blokují všechny takové, se shiftem konktétní položka.

Pro blokování scriptů z cizích webů (to jsou ty otravné dvojpodtrhané texty) prozměnu načítám javascriptový soubor přes Pravé myšítko / Upravit místní nastavení / Skriptování
ivzez
Profil
Miloš:
Miloši, moc děkuju. Z prohlížečů používám nejradši Operu, ale všechny "vychytávky" ještě neznám.
16patrick
Profil
Super.. ďakujem za kompletnú analýzu
čo sa dalo som opravil :)

ale chcel by som sa opýtať či by sa nedaslo nejak bloknúť ta reklama od szm ....

predtým a mi to tam nezobrazovalo :( neviem prečo to tam nahodili....
ivzez
Profil
16patrick:
Po Vašem dotazu na blokování reklamy jsem se zkusila na www.szm.com zaregistrovat. (Chtěla jsem zjistit, za jakých podmínek hosting poskytují.)

Zkušenost č. 1:
Opera na stránku http://www.szm.com přejde bez námitek, ale u stránky http://szm.com varuje, že jde o podvodnou stránku.

Zkušenost č. 2:
Vadí mi, že Szn vyžaduje při registraci datum narození (zadala jsem "upravené") a nevyžaduje e-mail, na nějž by pak přiško potvrzení registrace.

Zkušenost č. 3:
Vadí mi, že Szn.com na stránkách nemá a ani během registrace nenabídne k odsouhlasení podmínky pro poskytování služeb nebo Všeobecné obchodní podmínky. Taková firma na mne nejen nepůsobí příliš seriózně, ale navíc může kdykoliv (třeba i ze dne na den) ukončit provoz. Vzhledem k absenci podmínek pochybuji, že by od ní v takovém případě získal nějakou náhradu i člověk/firma, která u nich má hosting placený.

Protože se mi nepodařilo zjistit, za jakých podmínek firma bezplatný hosting nabízí a za jakých podmínek se zobrazuje její reklama, radím změnu hostingové firmy.

Moje rada:
Protože jde o komerční web, který má přivést zákazníky, bych dala přednost hostingu, na který je spolehnutí.
1) pořídit vlastní (placenou) doménu a placený hosting (jedině na takové je stoprocentní spolehnutí)
2) pořídit vlastní (placenou) doménu a hosting formou bezplatné vizitky u firmy, která jinak poskytuje placený hosting
3) i bez vlastní domény odejít od Szn.com, přestože to bude znamenat změnu adresy webu (ta by nastala i při přechodu na vlastní doménu)

Závěr:
Vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo najít jakákoliv pravidla zobrazování reklamy, byste asi nic nepřekročil, kdybyste ji zablokoval. To já neumím, s tím Vám bude muset poradit někdo jiný.
16patrick
Profil
len neviem jak by sa dala ta reklama bloknuť :-(
ivzez
Profil
Já nejsem přítelem blokování reklam, které se mají zobrazovat jako součást dohody mezi poskytovatelem webového prostoru a jeho uživatelem. Tady jsem ale nenašla vůbec žádné podmínky, takže si myslím, že byste nic neporušil. S blokováním reklamy ale žádnou zkušenost nemám.

Zkuste na téma blokování reklamy založit nové téma, nezapomeňte uvést, že poskytovatel žádná pravidla pro zobrazování reklamy nemá.

Ještě doplňuji informaci, že ve Firefoxu se mi reklama nezobrazuje. Otravovala mne jenom v Opeře (IE nepoužívám, takže nevím, jak je to u něj).
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0