Autor Zpráva
wizard
Profil
Dobrý den,

začali jsme s redesignem našich stránek www.m-it.cz a rád bych se Vás zeptal na Vaše dojmy,
abychom věděli zda schválit tento design.

Funguje úvod, kontakt, kariéra a expresní nakódování webu.

Díky všem.
Taurus
Profil
Povedený projektík, vytkl bych ale pár věcí - s vypnutými obrázky je web nepřístupný a hodila by se skrytá navigace + accesskey. Slova "Tvoříme internetová řešení" a "Platební styk" jsou možná dnes in, ale dle mého je to hrozná ukázka češtiny. Moc jim ani nechci rozumět.
Kondr
Profil *
Design se mi celkem líbí, ale k obsahu: čeština fakt dovoluje obrat "Chtěli byste je rádi ..." (stránka o expresním kódování)? Zní to divně a dle googlu máte jediný web, který tuto frázi obsahuje.
pavuk
Profil
Tak to by se mělo "chtěli byste je rádi" stát sloganem firmy, SuperSEOTool
wizard
Profil
Díky za připomínky, nadnesu to šéfovi. Jen tak dál...
Rokka
Profil
logo se mi nelíbí. Dalo by se jednoduše upravit vylepšit se zachováním jednoduchosti.
Nadpis - Expresní nakodovani.... proc musí byt ten efekt stínu černá? Podle mě to nevypadá cool.
Obrázek počítače bych udělal víc, aby vypadal jakože sedí na na stole, takhle mi přijde že lítá ve vzduchu.
šipky pro rolování galerií jsou nevýrazné.
Možná by se hodil copyright do patičky
Také by bylo hezké využít ten počítač v hlavičce jako slideshow vybraných pracích. Zaujme a oživí web.
Klidně bych to logo oddělil od rámu a dal ho na štítek na provázku a lehce přes roh horní lišty a menu posunul doprava.
mckay
Profil
wizard:
Design vypadá, že byl volně inspirován v nějaké šabloně, ale to nevadí, je to moc pěkné, kdybych to (jak už je mým zvykem) měl ohodnotit body, dal bych 8/10. Nevím co dodat, prostě hezké.

Kondr:
dle googlu máte jediný web, který tuto frázi obsahuje.
Teď už jsou dva :-)
wizard
Profil
pavuk, mckay: texty nespadají do mé kompetence :) Je tam na to nějakej "copywriter"

Rokka: díky za postřehy, slideshow je v plánu, logo jsem zkoušel na provázcích přesně jak říkáš, ale tohle se nakonec líbilo víc...
ivzez
Profil
Po zvětšení písma "uteče" část webu za levý okraj prohlížeče (Opera 9.64), takže z "expresního nakódování webu z grafiky" zůstane "sní nakódování webu z grafiky".

Dále mám výhrady k češtině, k nevhodnému oslevení návštěvníků (samotné slovo "Vážení" na mne působí poněkud neuctivě). Za oslovením máte správně čárku, další text ale na ni navazuje bez mezery a začíná velkýn písmenem...

Zvážila bych možnost po dobu nefunkčnosti odkazů použít neaktivní "span" ap. Návštěvníci prokliknutím na stránku s omluvou zbytečně ztrácejí čas.

Logo - nedalo by se trochu odsunout od levého okraje?

Barvy - líbí se mi, ale šedé písmo je na bílém podkladu dost nevýrazné (proto jsem je zvětšila).
ivzez
Profil
Nad češtinou byste se opravdu měli zamyslet:

"Online aplikace
Poskytujeme interaktivní plně automatizované aplikace reagující na aktivní požadavky uživatele, výsledkem může být například rezervace ubytovacích služeb prostřednictvím internetové prezentace hotelu."

Zajímalo by mne, kolik majitelů nebo provozovatelů hotelů si za výše uvedeným textem dokáže představit funkční rezervační systém, který jim ušetří práci, čas a v důsledku i peníze. :-)
Petr ZZZ
Profil
wizard:
Je tam na to nějakej "copywriter"

V němčině je obrat "möchten Sie gerne" běžný, v češtině je ale „chtěli byste rádi“ velmi nemotorný překlad (asi z němčiny), který prostě a jednoduše není česky. Není to ani originální ani SEO-tauglich, je to pouhé prznění jazyka. Podotýkám, že mám kvalitní němčinu rád stejně jako mám rád kvalitní češtinu, ale germanismy v češtině jsou divné stejně jako jsou divné bohemismy v němčině: oboje se hodí tak leda do kabaretu. Jsem-li konfrontován s obratem jako „chtěli byste rádi“, dělá se mi nevolno. A myslím si, že nejsem sám a že firma, která chce být na českém trhu úspěšná, udělá dobře, když se podobným nesmyslům pečlivě vyhne. Česky se říká buď „chtěli byste“ nebo „rádi byste“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0