Autor Zpráva
Barborka
Profil
Pokusila jsem se udělat jednoduchý firemní web. Daří se mi Kontakty otevírat v okně, ale O nás a Certifikáty mi stále otevírají nové stránky. Už nevím v čem to je. Odkaz Zde jsou zkušební stránky. Pomůžete mi trochu s nakopnutím? Moc jsem toho v diskuzích nenašla, nebo neumím správně hledat. Fotogalerie a pravá strana ještě není hotova. Moc děkuji
Shadowek
Profil
Zkuste přidat k odkazům target="_self"
Anonym111
Profil
Mě se to neotvírá v nových oknech ...
Yur4Y
Profil
Doplňte k odkazom
target="I1"

Prípadne to rovno nastavte pre všetky odkazy naraz. Do hlavičky:
<base target="I1">
mckay
Profil
Barborka:
Zajímavé - neotevírá se to v novém okně.

Anonym111:
Používáš operu?
Barborka
Profil
to Yur4Y - Děkuji, opravila jsem to a funguje. Otevírá se to v okně. Musela jsem ale odstranit klikací logo - celá stránka se mi otvírala v okně.
Yur4Y
Profil
Aha, tak <base> tam nechajte a ku klikaciemu logu dajte target=_self.
Miloš
Profil
1) "Comic Sans MS" – fuj, fuj a ještě jednou fuj! To se nedělá, je to eaené a bekané. Vhodné nanejvýš na růžovoučký blogísek náctileté nanynky; nikam jinam.
2) Iframe? Proč ne, ale proč je naruby? Dáváš párek do rohlíku, nebo rohlík do párku? Do <iframe> patří menu. V opačném případě je jeho použití stejná čuňačina jako použítí framsetu – pořád stejná URL, pořád stejný title a když se na stránku dostanu „záchodovým okýnkem“, vůbec nevím, kde jsem se ocitl, nikde menu.
Barborka
Profil
to Miloš: 1) dobře změním, 2) tomu nerozumím, menu je nahoře.

Jinak stránka nefunguje (otvírání v okně ) v IE 7. Ve všech ostatních prohlížečích je to OK.
Miloš
Profil
2) Nejde o to, jestli je menu nehoře nebo dole, ale o to, že ho máš jako „hlavní stránku“ (index.html nebo obdobný soubor), zatímco jednotlivé stránky jsou strčené do iframe. To je hodně nešťastné řešení, viz nevýhody, které jsem zmínil.
Když používáš iframe, dej do toho iframe naopak právě jen to menu menu a to pak menu volej z každé stránky (stránky pak z menu linkuj pomocí target="_parent").
Barborka
Profil
Hm, já jsem si udělala návrh stránky s tím, že se mi odkazy budou otevírat v iframe. No asi je to tedy špatně. Pokusím se to tedy překopat. Je to moje první webová stránka a vzhledem k tomu, že nejsem zrovna nejmladší (67) čerpám všechny poznatky tady na diskuzním fóru. Můžu-li se ještě zeptat, co znamená toto: "ukončovací značka elementu "FONT" je vynechána, což jeho deklarace nepřipouští" píše mi to validátor. Ať koukám, jak koukám, tak nikde ten konec nevidím.
Axamith
Profil
Barborka: . . . vzhledem k tomu, že nejsem zrovna nejmladší (67) . . . Smekám a obdivuji.
. . . "ukončovací značka elementu "FONT" je vynechána . . . jde o to, že tag font je párový, to znamená, že musí začínat
<font>
a končit
</font>
Ukončení je to lomítko.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0